Projekt RAPID -> FINISH (fotky na 2.strane)

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
PELKO2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Projekt RAPID -> FINISH (fotky na 2.strane)

Príspevok od používateľa PELKO2 »

Zhruba dva mesiace dozadu som sa potuloval internetom ked som zbadal jeden pocitac a ten ma velmi zaujal... Bol v bubne od pracky!
Bol to naozaj trhly napad, ale naozaj sa mi to pacilo... takze priznavam sa, prvotny napad nebol moj... Ale to je asi tak vsetko co som odkukal... vsetko ostatne som nechal na moju fantaziu...

Hned ma napadlo, ze mame doma jednu staru, nefunkcnu automaticku pracku. Hned na otocku som zbehol na dvor a zacal rozoberat, bubon sa mi podarilo vytiahnut za dva dni :D bola to fakt fuska :D
Teraz pekne po poriadku...

Prve co som samozrejme spravil, bolo, ze som samozrejme bubon dokladne ocistil od zazrateho vodneho kamena... verte mi ze to bola nechutna, prasna, a azda nekonecna robota... :(
cistil som to vàtackou s najvyssimi moznymi otackami, v ktorej bola drotena kefa...
Po vycisteni som mal vcelku pekny nerezovy bubnik :)

Obrázok

Po dokladnom vycisteni som vyrezal najvacsi a najdolezitejsi otvor... Tiez to nebolo nic jednoduche, kedze je to nerez... Rezal som to priamociarou pilkou s listom na zelezo :)

Obrázok

Narad prisla otazka, ako to bude cele stat? cize som musel vymysliet nejaky podstavec... Rozhodol som sa pre nozicky... Kedze mam otca stolara, nebol pre mna problem si na sustruhu vysustruzit :)

Obrázok

Dalej som si povedal ze by nemuselo byt odveci prirobit tomu aj drziak...
Kedze nerezovu trubku som mal doma :D tak to opet nebol problem... odrezat, zapilnikovat, vypilnikovat drazky a je to...

Obrázok

Nasledovali dalsie rezania do bubna.... tentokrat uz posledne a to otvor pre cdromku a ovladaci panel do 5,25 mechaniky a otvor na kable... opet to bolo s priamociarou pilkou...

A teraz prislo najvacsie rozmyslanie a trable... Ako upevnit drziak na cd rom? nevedel som ci mam pouzit zo starej case, alebo si vyrobit od zakladov sam... Rozhodol som sa ze pouzijem uz vyrobeny, ale ten bolo treba samozrejme hodne upravit... dufam ze z obrazka je to kazdemu jasne :)

Obrázok

Samozrejme som si musel opracovat plexisklo ktore pojde na celo case.

Po vsetkych tychto upravach prislo na radu striekanie... chcel som to mat nastriekane, kedze mi to pripadalo nejake fadne... ale z vnutra som sa rozhodol ze to ponecham nerezove, nech to pekne odraza svetlo :)

Obrázok

Nasledovali posledne male kozmeticke a funkcne upravy o ktorych nema cenu hovorit... :oops:

(ospravedlnujem sa za kvalitu fotiek, boli fotene s mobilom...)

Este chcem dodat, ze na vyrobu tejto skrinky som neminul viac ako 700 slovenskych korun... jedina vec co som kupoval bolo plexisklo, farba a platky do priamociarej pilky.

Prikladam este nejake kvalitnejsie fotky, zatial bez hardwareu, kedze ten este len budem kupovat.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
(ta farba nieje ani zdaleka taka kriklava ako je na tychto fotkach... nechcelo sam mi to znovu fotit :D


A nakoniec by som chcel podotknut, ze toto je moj prvy casemodding... Doteraz som nemal ziadne skusenosti s tunningom ani nic podobne...
Vopred Dakujem za ohlasy.
Naposledy upravil/-a PELKO2 v St 02. Sep, 2009, 20:45, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

To je sice velmi pekne ale ako tam budes mat uchytenu dosku a ako vyvedene konektory na zadny panel? tam si to nedomyslel :(
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
PELKO2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa PELKO2 »

Doska bude uchytena pomocou srobov zozadu bubna... Uz som tam mal dany starsi 850mhz duron komplet, takze viem :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Preco si ten bubon striekal na modro???
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
PELKO2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa PELKO2 »

Lebo sa mi to tak viac paci :wink:
Používateľov profilový obrázok
SonnySk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Sabinov@Prešov

Príspevok od používateľa SonnySk »

i ked sa my to vobec nepaci. ale fakt v povodnej farbe ten bubon vyzeral lepsie :wink:
PC:CPU:AMD Althon X2 4400+ (2600Mhz)RAM:2Gb DDR2 800mhzGPU: ATI Radeon HD3850 256Mb HDD: Maxtor 200Gb 7200ot PSU 400W KME LCD19" LG
Používateľov profilový obrázok
PELKO2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa PELKO2 »

To je naozaj len o vkuse daneho cloveka... to ako keby sme sa hadali o hudobnom style ktory je lepsi :o
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Samozrejme ze kazdemu sa paci nieco ine...mne by sa to tie pacilo v povodnej farbe(no farbe xD ), mam rad luxusny vzhlad a leskle materiali...ale projekt pekny, drzim palce...nech ty to pojde a nebudu ziadne problemy... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Je to pekne, cool !!!!. Kazdemu sa paci nieco ine, ale mne sa nepaci, ze niekomu sa to nepaci a este sa sam ani do dacoho takeho nepustil :D :D :wink: . Dufam, ze ste tu vetu pochopili. :lol:
CPU: Intel i7 9700K@5 GHz, chladné vodou, EK supremacy blok... MB: ASUS Maximus XI Formula... RAM: G.Skill 2x8GB DDR4 TridentZ RGB 3600/C16... VGA: ASUS RTX 3090 Strix O24G... SSD: Samsung 970 PRO NWMe M.2 x4...SOUND: Creative ZxR...ZDROJ: Seasonic Prime Ultra 1000W (SSR-1000TR) Titanium... CASE: Komplet vlastnej výroby, AlMg3 hliník + 3d tlac, čierna piesková farba pálená... LCD: ASUS 27" PG279Q 165Hz G-Sync...
Ostatné: Sennheiser Game Zero, Asus ROG Flare, Razer Basilisk Ultimate + Razer Destructor 2
Používateľov profilový obrázok
Tomax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: Št 08. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Tomax »

- dost prakticka skrinka, som zvedavy co s tym vyvedies... :)
Spoiler: ukázať
AMD X6 1100T --4GB RAM -- AMD 6950 1GB --
Používateľov profilový obrázok
Zyrtec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 28. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Zyrtec »

V Irsku kotulaju dole kopcom syr a dav fanatikov ho nahana, u nas budeme kotulat kopcom kremikovu masinku a bude to nahanat dav PC TUNEROV :lol:
Používateľov profilový obrázok
PELKO2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa PELKO2 »

Kedze skola je v plnom prude, nezostava mi na kejsik vela casu...
Vcera som obuzirkoval vsetky dolezite otvory (otvor pre cdrom, pre privodne kable a aj hlavne okno pod plexi)
Ono sa to nezda, ale bola to fakt prplacka :sad:
Ale vysledok myslim vyzera fajn (aj ked na fotkach je to onicom, co uz)

:)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

A cez vikend pokracujem... Mam na plane nastriekat tie drevene nozicky kedze ste ma za ne zdzubali :D
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

mne sa to celkom paci, som zvedavy ako to bude vyzerat nakoniec :wink:
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
PELKO2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re:

Príspevok od používateľa PELKO2 »

Doperdu sa všetkým ospravedlnujem zato že som nejakým spôsobom zabudol sa podeliť s finálnymi fotkami keďže skrina je už hotová.

FINISH
Dopredu upozornujem že je to moja úplna prvotina čo sa týka úpravy PC vôbec (a dúfam že aj posladná keďže ma to stálo obrovské množstvo síl - hlavne psychických :D ).
Možno sa to niekomu zdá jednoduché, "zoberiem bubon, vyrežem diery, nastriekam a nahádžem tam HW...". Pravda je však iná, veľmi jednoduché sa mi to nezdalo. Treba si uvedomiť že tvar case je úplne niečo iné ako normálna case a preto bolo najťažšou vecou vôbec všetko premyslieť a uložiť si to v hlave. Napr. taký kôš na mechaniky, to bola riadna makačka... A vôbec, problémy som mal aj so samotným HW keďže tam nebolo miesto a nemal som ho tam ako narvať. Preto som musel zakotviť pri maličkej základnej doske ktorá tam len tak tak pasuje. :D A ani uchytenie zdroja nebolo práve jednoduché.

Chvalabohu, všetko som vyriešil a teraz sa z toho náramne teším. Možno to nieje nič úžasné ani svetoborné, radosť z vlastnej práce je proste na nezaplatenie :)

Dosť bolo kecov, tú sú finálne fotky...
Teším sa na akékoľvek názory 8)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ešte by som rád dodal že som sa snažil spraviť nízkorozpočtovú skrinku. Na jej výrobu som minul niečo cez 600sk čo je myslím slušné (a aj to bola len farba a plexi). Všetko ostatné je robené doma na kolene. :)
Používateľov profilový obrázok
S4ne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Projekt RAPID

Príspevok od používateľa S4ne »

perfektne! nic ine sa na to povedat neda :-) :good:
MB: Asus M4A77TD CPU: AMD Athlon II X4 620+Scythe Ninja RAM: 2x2GB OCZ Gold 1600MHz VGA: Asus HD 4870 512MB+ACS1+120mm AC Fan HDD: Seagate 250GB PSU: Fortron 550W Black power

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"