Microcom ADSL AD 2651

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Microcom ADSL AD 2651

Príspevok od používateľa izopd »

moj problem spociva v tom ze mi nefunguje net keD sa snazim pripojit pomocou tohto routera.mam od kamarata kus ktory pouzival este pred par dnami takze je 100% funkcny.aby som vyradil chybu operacneho hodil som si cistu instalacku wisty pod ktorou mi pred tym v pohode isiel a teraz nic.cez diagnostiku mi vypisalo ze nenaslo ziaden problem a mam kontaktovat poskytovaltela.momentalne fungujem na microcom 2622 ktory je USB model a ten funguje no problem...nechapem v com moze byt problem.este vypis pri pripojeni routera:
DHCP zapnuta.....................ano
Automaticka konfiguracia.....ano
IP:........................................10.0.0.3
Maska:.................................255.0.0.0
Prevolena brana..................10.0.0.2
Server DHCP.........................10.0.0.2
Server DNS...........................10.0.0.2

Dakujem za vsetky rady,uz som zufaly...
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
igino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa igino »

skus si svoje prihlasovacie meno a heslo do toho routera ulozit na nejakom inom compe na ktorom funguje. A skus preinstalovat sietovku...inak dole v oznamovacej oblasti ti vyhodi,ze si pripojeny?
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

reinstal sietovky nepomohol.dal som orignal ovladac k doske aj posledny aktualny od nvidie a nic.dole v oznamovacej casti aj v ovladacom paneli mi pise status pripojeny...este aj sietovka na doske svieti zelena ledka ze je online a k tomu blika aj oranzova ze komunikuje.
takze uz ozaj neviem.
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

skus skliknut sem, meno a heslo by si mal mat admin a epicrouter (pokial si si ho nemenil) a v HOME alebo WANSTATUS sa pozri ci sa ti to vobec pripojilo k aDSL linke, tu mas manual a podla neho by si to mal v pohode nastavit manual + nejake nastavenie priamo od T-Comu + mozes skusit zmenu FW na Routri
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

takze druhy sposob s upgradom firmware,zabral.rozbehal som este aj moj stary router co som si myslel ze je mimo...
Cvacho thanks a lot,zachranil si mi zivot :D
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

este by som chcel na margo tohto routeru...
3/4 roka fungoal a jedneho dna zrazu prestal ist.tak som si pozical modem a ten fungoval ,tak som si zmyslel ze router odisiel a dal som ho na reklamaciu.po asi tyzdni mi prisiel naspat,s vyjadrenim od servisu vo zneni:
prehriatie FW,kontrola DPS,test (az potom som zistil ze nejde aj naDalej.tak som na mail na protokole o oprave pisal nech mi vysvetila tie skratky a preco ten router stale nejde.v maili mi odpisal servisny technik:
FW-firmware
DPS-doska plosnych spojov
test- modem odtestovany (spravidla 5 min) pri testovaniÂa prehratiÂsa vymazu Vase prihlasovacie udaje.

takze mi vysvetlite ako sa moze prehriat FIRMWARE???ako testovali prehriatie routeru???
je ten skvely PaN technik hlupak alebo si mysli ze ja som lietadlo???
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

zeby sa sekol v slovickach? PREHRATIE a PREHRIATIE? alebo si to zle precital?
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

korekcia:PREHRATIE.
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
mifo1122
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2007, 08:00

problem FW

Príspevok od používateľa mifo1122 »

ked je uz zalozena tema Microcom AD2651.Nedavno mi prisiel od T-com e.mail citujem

Vazeny zakaznik,

s cielom sprostredkovat Vam moznost vyuzivania najmodernejsich internetovych sluzieb, zrealizujeme vo Vasej lokalite update internetovych sietovych zariadeni.

V pripade, ze pouzivate koncove zariadenie dsl router Microcom AD 2651, tak Vam odporucame nainstalovanu najaktualnejsiu bezplatnu verziu firmware pre toto zariadenie. Tuto verziu spolu s postupom instalacie pre Vase koncove zariadenie najdete na web stranke: ....................

--------------------------------------------------------------------

Po nahrani noveho FW na stranke T-com mi internet vypadava pomerne casto asi tak raz za hodinu stracam ping na web stranky od upgrade firmware mam snim proste problemy neviem co stym snazim sa zohnat tovarensky firmware a prehrat ho naspet na stranke microcom som ziadny nenasiel takze ak by niekto vedel pomoct bol by som rad...
Mozno je aj ine riesenie ale to nepoznam...
mozno by mi niekto mohol vysvetlit tieto nastavenia ktore som predtym na starom FW nemusel nastavovat v novom je to uz potrebne.....Mam program ADSL maxi

ATM-?
VPI-? (T-com hodnota 1)..default..0
VCI-? (T-com hodnota 32)..default..35
Handshake Protocol-? (T-com hodnota g.dmt)


dakujem ak niekto prejavi zaujem pomoct

:?
Používateľov profilový obrázok
locog
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa locog »

cav - mam ten isty problem - teraz som pisal microcomu ale s SK firmou nemam dobre skusenosti -- mam niekde original fimware ktory mi poslali z CZ microcomu -- takze ak mi nic neporadia tak skusim ten stary firmware a dam ti vediet
Používateľov profilový obrázok
mifo1122
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa mifo1122 »

super mohol by si mi dat vediet a najlepsie neaky osveceny FW nechel by som o ten router prist aj ked je taky na zahodenie ...inak aj ja som pisal ale do SK servisu asep som zvedavi co mi poradia a ziadal som ties aj FW no uvidime potom sa ozvy...
Používateľov profilový obrázok
locog
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00

hmmm

Príspevok od používateľa locog »

no ja neviem - vecer som nahodil stary FW - pokial mam DHCP tak to ide pekne teda aspon vecer to islo pekne -- rano zase to iste 30-60 sekund pokial sa zacne nacitavat stranka - skusal som zmenit manualne DNS ale nejaky rozdiel nevidim -- problem je ze po restarte to ide stale pekne a casom to zdochne -- ako som spominal SK microcom nejavi zaujem - ako si na tom ty ?
Používateľov profilový obrázok
mifo1122
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa mifo1122 »

robi mi to presne to iste co ty po restarte to ide krasne pingy su super a po urcitom case to zacne vypadavat stranky nenacitava pingy sa stracaju.. po restarte znova OK.....servis microcom mi zatial neodpisal a stary FW stale nemam takze nic nove neviem si poradit...planujem skusit pospekulovat s hodnotami

VPI-? (T-com hodnota 1)..default..0
VCI-? (T-com hodnota 32)..default..35
Handshake Protocol-? (T-com hodnota g.dmt)

neviem zatial co znamenaju ale pred novym FW som ich nastavovat nemusel...
Používateľov profilový obrázok
locog
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa locog »

no ziadna zmena -- skusil som znova novy FW lebo ma podporu DDNS ale nic nove sa mi nepodarilo - tie hodnoty tam musis mat - teda aspon mne sa to na T-com nepripojilo bez toho - g.dmt som nechal automatic - akurat som si vsimol ze so starym FW mi to islo aj na Annex A
Používateľov profilový obrázok
locog
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa locog »

VPI = Virtual Path Identifier (8 bits UNI) or (12 bits NNI)
VCI = Virtual channel identifier (16 bits)

viac na http://en.wikipedia.org/wiki/Asynchronous_Transfer_Mode

Návrat na "Siete"