Kuriozne PC zavady - skusenosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Kuriozne PC zavady - skusenosti

Príspevok od používateľa Toman »

Zahada pokazeneho CTR:

Dnes mi volal zmateny zakaznik, udajne sa mu pokazilo stare CTR.
- dorazil som na miesto a cakal ma Hyunday DeluxeScan 14S (1995)
- zakaznik mi hlasi: PC sa da zapnut (pocut hluk) ale na monitore nic nevidno, stale nanom svieti zlta kontrolka...
- tak som nadtym 10 minut maturoval a dosiel som k necakanemu objavu...

Zahada spocivala v tom ze na CTR skutocne svietila "stand-by" LED napriek tomu ze NEBOL V ELEKTRIKE...... (kazdy si myslel ze v elektrike bol)
- upratovacka vecer vysavala a potrebovala volny steker
- svietiaca dioda na vypnutom CTR bola napajana z vypnuteho ATX PC

T. :8O:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NemesiS »

raz som s kamosom skladal pc, ktore prezilo dinosaurov...sa na nom hral Tutanchamon a pokazil ho, tak sme ho opravovali.
keD sme tam supli ramky, tak sa idiot necel zapnut...sme skusali vsetko mozne, nakoniec som sa nahneval, povytahoval som ramky a zapol som ho...a isiel!!!
ukazoval 4MB ram...asi integrovane na doske...a kedykolvek som tam strcil ramku, nesiel. :lol:
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
Malakh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Po 07. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Malakh »

nebola to celkom porucha...
ked som sa snazil sprevadzkovat Celeron Tualatin na BX cipsete.
upravil som redukciu, zdratikoval procesor, osadil, zapol a nic.
zapol znovu... na 3-4 krat to zaplo ale zas len cierna obrazovka.
nasledovalo asi 5x reset kym to chytilo...
od vtedy bez zaseku uz nejaky ten rok
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

nj

Príspevok od používateľa Lkuzman »

Na flopinke som zapojil naopak napajaci konektor :blind: :D ... chuDatko ma to za sebou
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: nj

Príspevok od používateľa jararak »

lkuzman napísal:Na flopinke som zapojil naopak napajaci konektor :blind: :D ... chuDatko ma to za sebou
nemam rad ten smrad, potom clovek musi stikat tie obhorene kable.

asi tyzden som si zo znamym poziciaval grafiky, on mal nejaku 9100 ja mx400, proste kazdy druhy den mu nechcelo nacitat grafiku. potom som to rozobral na srubky, poskladal o5 a uz to nastastie slo dokial nevytiekli kondiky na doske
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Take naj.
Ideme z MBG s mojim starim pc k nemu , MBG ho nesie stverame sa hore takym kopcekom a zrazu sup... a MBG lezi na zemi a moj pc sa totalne rozlada narazmi o zem . Ked som zdvihol MBG zo zeme prisli sme ku PC. Zoberieme a donesieme k nemu . Sice bol komplet od blata isiel :) Nasledne sme donho zapojili na pohlad OK ramku no OK bola len na pohlad... zacalo sa dymit .... vybrali sme RAM zapli PC isiel.

Kua ten pc prezije asi secko.(mali sme ho v plane ritualne zakopat pri rieke nitre ale akosi sme sa k tomu nedostali) :lol:

Take ako ze zapnem pc nejde, rozoberem , poskladam a ide to vam ani pisat nebudem to mal asi kazdy z tohto fora :lol:
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Timeshifter »

No, takze u kamosa sa mi stalo toto: Hrali sme NHL 2001 (bolo to davno) a bum, vypadla elektrika, zapnutie isticov nefungovalo, to znamenalo, ze vyrazene istice boli na ståpe pred jeho domom, lenze problem bol v tom, ze sme nevedeli otvorit tu skrinku. A vtom nam zavolal iny kamos, ktory chcel Cd NHL spat. Ok, tak sme ho zacali hladat a uvedomili sme si, ze je v kompe. Tak som vysiel so super myslinkou: Pichnime do tej dierky na cdromke ihlu, ved na to tam ta dierka je, potom to pojde uuplne lahko....


NIE NIE NIE!!! :E
Ihlu sme do toho pichli no na zapadku ta ihla nenarazila, zostal trcat len uplne maly kusok ucha ihli (alebo je to oko?) TAk sme sa ju snazili vybrat: kombinackami, lep. paskou, inou ihlou, pinzetou, magnetom, prevratili sme komp a trieskali s nim, no nic.
Potom nas len tak napadlo...nejde nahodou predsalen ta elektrina?
A isla, vo vedlajsej izbe isla elektrina, pokazena bola iba predlzovacka od kompu...tak sme zapojili komp v obyvacke a zapol sa...lenze potom to prislo, pri zapinani cdromka iba cukla a nic. Ked sa zapol celi komp, otvorili sme cdromku gombikom (eject), lenze ono to najprv roztocilo cdecko a my sme poculi take hlasne skrabkanie...Cd NHL 2001 sme hodili do kosa a kamaratovi, komu to cd patrilo, sme povedali, ze sme ho stratili...
Ale cdromka dalej fungovala a neposkrabala uz ziadne cd
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: nj

Príspevok od používateľa br4n0 »

Ihla nie je dobra, s rozlozenou spinkou to ide v pohode.
lkuzman napísal:Na flopinke som zapojil naopak napajaci konektor :blind: :D ... chuDatko ma to za sebou
Vidim, ze nie som sam. Este nikdy som nevidel, aby sa izolacia kablov za par sekund doslova vyparila. :D Ale u mna to prezil aj zdroj (EC :) ) aj floppy.
Používateľov profilový obrázok
Shoty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa Shoty »

neviem ako to presne opisat ale stalo sa nam s kamaratom toto:

raz prisiel ku mne kamos a priniesom si zo sebou bednu,vravel ze mu nechce compik nastartovat,ze zapne a nic.po obhliadke a reset biosu ,vymena ramiek ,grafiky atd som ziadnu zavadu nenasiel a comp stale nenabehol.potom som cuchol k zdroji nejaky noname 250W nejako smrdel,takze som uz vedel kde je problem a tak overenie mojej teorie som vybral moj zdroj.

cuduj sa svete co sa stalo,ako som vypol na mojom compe na zdroji vypinac ON/OFF tak sa hned z obyvacky ozvala mama ze ci nieco nerobim lebo jej vyplo telku,tak ako aj video ci dig.hodiny.
vravim ze nic nerobim ze to asi vyplo zrovna elekriku vsade,takze v celom baraku nebola elektrika.po 5 min krici opat mama ze svetla v obyvacke svietia ale video a ostatne veci stale nejdu.potom sme teda zistili ze elekticka energia je vsade len v nasich zasuvkach nie.

dalej som to neriesil a pokracoval vo vymene zdroja do druheho compa,ako som potom na zdroji zapol ON/OFF tak telka naskocila,video a ostatne veci ktore boli zapojene do zasuviek v baraku.mama krici ze uz vsetko funguje a potom mi doslo ze to bolo mojim zdrojom,nechapal som ako moze mat vpliv moj zdroj na celi system zasuviek v byte.mama krici na mna nerob uz nic lebo pozeram serial a chcem to dopozerat,lenze som musel znova vratit moj zdroj naspat do mojho compu,tak som to zopakoval este raz a zasa mama krici atd.

zaver:

musel som mat stale tlacitko On inak nebola v baraku stava.po pol roku sme zavolali elektrikara a ten zistil ze je niekde v baraku odpojeny nulak a pomocou mojho zdroju sa to nejako prepojovalo a vse funguvalo.elekrikar vsetky zasuvky popozeral a nasiel prehoreni kabel v kuchyni v jednej zasuvke,medzitym nam rozkopali na chodbe jamu kde su rozvody kablou a kde predtym vrtali kablovku a mysleli si ze prevrtali nejaky kabel.no tam chyba nebola.bola to ta kuchyna :D

takze takyto zazitok a najdenie chyby v byte pomocou mojho zdroja :D,keby nebol kamos prisiel doteraz by sa o nicom nevedelo :D
Naposledy upravil/-a Shoty v Pi 14. Dec, 2007, 19:12, upravené celkom 2 krát.
Cpu: i7-2600K OC 4.7Ghz , Cooler: Scythe SCMG-5PCGH Mugen 5 , Mainboard: Gigabyte Z68X UD4 B3 , Ram: Kingston 4x4GB 1333Mhz , Gpu: RTX EVGA 2060 Super 8Gb , SSD: Samsung 850 EVO 250GB , HDD: 2x500GB Western Digital green power , Zdroj: SeaSonic FOCUS 750w , Monitor: Zatiaľ HP 22" w2207h
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Aktualne jednu riesim - zostava za cca 45000. Zinstalovana bez problemov, uplne ticha, spickove komponenty. Zostava odoslana a u klienta mrzne a nechova sa ok. Poslana spet ku mne. U mna opet stabilna (Orhos aj 10h, vymena zdroja, vymena pameti atd) po pridani Creative Audigy stroj zamrza (takze som sa popozeral po forach a znamych a vraj podobne problemy dana doska ASUS vs Creative). Takze to robil Creative ktory zakaznik dal bez mojho vedomia dovnutra. Zostava poslana a u zakaznika opet mrzne tak si vravim cibooooha. Aktualne zostava rozoskladana - doska ASUS je vonku a objednana Ultra hyper DQ6 pre Phenomy. Nic ine tam blbe byt nemoze...som fakt zvedavy...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Timeshifter »

To GABO: Tomu sa hovori kolisanie napatia v sieti, urcite ten chlapik ma v dome cudne poprepinane kable alebo niekto zo susedov nacierno odobera elektrinu. Skus mu premerat napatie v zasuvkach, ci nekolise. PoraD mu nech vypne vsetko co ma v byte na elektrinu a tak nech zapne komp, ci pojde.
Používateľov profilový obrázok
kolecko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 17. Sep, 2003, 08:00
Bydlisko: PO

Príspevok od používateľa kolecko »

zakaznik popisuje zavadu pc na pracovnom liste:

"pocitac po zodvihnuti a naslednom pusteni na zem nejde"

dodnes to mame vycapene na stene
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: nj

Príspevok od používateľa jararak »

br4n0 napísal:Vidim, ze nie som sam. Este nikdy som nevidel, aby sa izolacia kablov za par sekund doslova vyparila. :D Ale u mna to prezil aj zdroj (EC :) ) aj floppy.
aj u mna ec zdroj prezil, izolacia sa nevyparila, taka frajerka nieje, ona sa len rozliala po vsetkom com mohla. ostal len holy drot + gram izolacie zo spodnej strany ktorou stekala v smere grafitacie.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Timeshifter napísal:To GABO: Tomu sa hovori kolisanie napatia v sieti, urcite ten chlapik ma v dome cudne poprepinane kable alebo niekto zo susedov nacierno odobera elektrinu. Skus mu premerat napatie v zasuvkach, ci nekolise. PoraD mu nech vypne vsetko co ma v byte na elektrinu a tak nech zapne komp, ci pojde.
Jasne presne to som aj spravil resp mu poradil (vraj to hodil aj na drahu APC a aj tak mu to po case robilo), takze ked pride nova doska zisntalujem Windoze od znova a ak mi to nepadne a pod. tak PC je stabilne.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

kuriozita je otvorit PC a najst v nom toto:

Obrázok
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...

Návrat na "Debata o všetkom"