Fusery a mantaci... - skusenosti s IT profesionalmi

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Fusery a mantaci... - skusenosti s IT profesionalmi

Príspevok od používateľa Toman »

Sem piste vase bizardne skusenosti s inimi servisnimi technikmi

K vytvoreniu tejto temi ma priviedla dnesna skusenost s jednou firmou montujucou LAN rozvody po domoch (mestky internet)
Potrebovali POE (Power Over Ethernet). na strechu k AP

a spravili toto:

Obrázok

- jedini pracovny nastroj DVOCH "profesionalnich" technikou boli ich VLASTNE zuby.....
- ja ked som to vydel tak som mislel ze ma JE8NE na mieste!!
- kebyze to instalovali nejakej marienke z dolnej marikovej je to normalne, ale PRECO mne????
- volal som hnet do firmi nech to pridu skulturnit, ponukli mi termin po silvestry. Som zvedavy.


Takto by to malo vyzerat spravne!!!

T. :x
Naposledy upravil/-a Toman v Pi 21. Dec, 2007, 17:30, upravené celkom 1 krát.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

No, kolega posielal do servisu adapter z notebooku, pretoze odmietal nabijat (nesvietila ledka). Zo servisu sa mu vratil v peknom novom sate - cely oblepeny lepiacou paskou. Proste ho technik cely rozrezal a miesto toho, aby ho spat zlepil lepidlom, ho krizom-krazom prelepil paskou. Proste odbornik. :D
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

knam ked pride zakaznik s niecim dodrbanim a povie ze uz mu to robil ODBORNIK tak uz vieme kera bije a je o zabavu postarane.... naposeldy prisla vystrasena slecna s notasom stym ze sme jej predali notebook bez ser. kluca k windowsu este aj bez instal cd a ze sa to neda nainstalovat povedala ze jej to robil znami "odbornik" povedal jej ze neni cislo k windowsu ze neni instal cd ze jak jej to ma nainstalovat ze ten kto jej to predal ze tam boli riadny debili... no tak ten odbornik aj ked vraj pozeral na spodnu stranu notasu udajne nevidel ziaden kluc "neviem asi cakal nieco v podobe klasickeho kluca do dvery" ... samozrejme ze tam bol v sacku co doniesla boli instal cd zo seckym ... inak bol taky laskavy ten odbornik ze jej formatol celi HDD "vysokoskolacka takze tam mala isto nepotrebne veci " takze sme jej trosku ozrejmili pojem odbornik.. ale to je na strasne litanije ako nedasa ...neskutocne mnozstvo pripadov ....uz sme sa dozvedeli ze office je sucastou windowsu a zenskej to nik nevybije s kotrbky lebo jej to povedali vsetci tak mi sme sprosty ... atd atd atd...

ps. od samotnych zakaznikov take pikosky v zneni citujem" nemate multivitaminovu klavesnicu? :lol: , dioptricku mysku? :lol: disketu pre zaciatocnika? :lol: , taky piskot co sa dava do usb-cka? :lol: , grafiku od firmy sapphire"sapsejr" :o ....

ps2.naposledy nas podstila navsevou predajne babka kera chcela nahradne suciastky do mlynceka :lol:

premazane OT, Toman
Naposledy upravil/-a FEAR v Št 20. Dec, 2007, 20:30, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

1) zmente topic ... Z prehodte na S :red:

*ako jasne, ja tiez hadzem i/y ako pride*

2) este v dobach, ked som fungoval na hotlajne jednej klient-server aplikacie, mi volal typek, ze sa mu klientsky soft nechce pripojit na server (este dolezita poznamka: predstavil sa ako IT admin, kdesi z juhu, jak su madare)
Hovorim si fajn, takze normalny postup...
pytam sa, ci vie opingovat server (vsak admin... hadam bude rozumiet).
Tudle, chalan nechapavo odpovedal, opi-co ?
Tak som mu povedal, ping a meno servera. Nic ...
Tak potom polopatisticky: Start, spustit, tam napisat CMD, enter ... Typek to zahlobil "Otvorilo sa mi tu nejake cierne okno" V ten moment mi bolo jasne, ze sranda este len bude.
Po asi 5tich minutach presviedcania som ho ukecal, ze ked do toho "cierneho okna" nieco napise, ze sa to nepokazi, a bude to fungovat dalej.
Nakoniec tam napisal ping server, a prisiel na to, ze neopinguje server.
Takze normalna otazka: ci sa vie dostat z toho pocitaca na server.
"Bezne ano, ale dnes nie. Nam tu prerabaju kabelaze. Myslite, ze by to nemuselo ist koli tomu?"
... este ze som lezal na stolicke ... a nepadal som z vysoka :lol:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Hmm, ja si z takychto ludi robim prcu otvorene....bo su mudri jak radia. Pred casom som u jedneho takeho bol, mu odviezt PC co si objednali do firmy - fungel nove.

Chlap mi vola, ze pri instale XPcok mu to nenajde HDD, ze sme ho odrbali a ziaden tam nema. Musel som ho dokopat k otvoreniu case, aby si to cekol bo furt len pindal. Takze ked zistil ze ho tam predsalen ma, tak sa kus skludnil, ale frflal furt.

Ten truhlik vobec netusil o tom ze existuje nieco ako SATA disk, alebo Legacy IDE mod v biose (pri zapnuti ktoreho sa SATA chova jak IDE a win sa instalen bez problemu). Jasne ze samozrejme netusil, ze sa v takomto pripade cez nlite dohadzuje do instalacky windowsu ovladac, pripadne SP2 a cumel potom, ze o com mu to rozpravam. A vraj admin pre jednu sice nie moc velku, ale asi 30 PC disponujucu statnu instituciu, odhadom asi 35r stary...no lol.

Som mu rovno povedal, ze jak moze robit admina, ked neovlada zakladne veci okolo instalacie systemov....kukal jak vyorana mys. Ale hlavne ze mudrosti sypal na zaciatku :)

Odvtedy ked mu nahodou daco donesiem tak pre istotu cusi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
okop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 23. Júl, 2007, 08:00

shiro

Príspevok od používateľa okop »

tak take veci co si tu spomenul napriklad neviem.vyse 8 rokov mam nejaky pocitac ale co sa nastavuje v biose a naco netusim lebo som len bezny pouzivatel... to je hram sa a pisem vo vorde...windovs vzdy nejako preinstalujem. kde sa take veci naucim?
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Citaj toto forum, trosku sa posparaj v kompe, ale len tak jemne aby si nieco neodkuril, nejaky ten manualik od dosky ze kde je co a naco to je a tak .... :) na zaciatok staci
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Nikrolino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Nikrolino »

Obrázok

a ze preco im to vyhadzuje istice

:red: je to rozmazane...ale sak hadam to uvidite...
Apple MacBook Retina | 5D2 | 35L | 85 | www.marekhambalek.com
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: shiro

Príspevok od používateľa shiro »

okop napísal:tak take veci co si tu spomenul napriklad neviem.vyse 8 rokov mam nejaky pocitac ale co sa nastavuje v biose a naco netusim lebo som len bezny pouzivatel... to je hram sa a pisem vo vorde...windovs vzdy nejako preinstalujem. kde sa take veci naucim?
U teba ako bezneho uzivatela to pochopim, ale u chlapa co robi admina - a tam je uz ina poziadavka na znalosti z tejto oblasti - to veru nechapem...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Nikrolino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Nikrolino »

no ja som zaniesol cpu( Athlonbarton 2500+) tomu od koho som ho kupil...s tym, ze mi neide dobre na zakladnej frekvencii....
...on ho chytil do ruky...
...isli sme s nim do kupelne....
...polozil na sitko.....(ja s kamaratom :8O: :8O: :8O: )
...pustil vodu... :o
...chytil kefku...
...zacal drhnut..
..potom sme ho dali na hodinku na slnko...
...vyskuali v nejakom pc....
...a isiel ako mal...

...odtedy som ho este ja 1-2x poumyval :lol:
...a uz aj predal...
...stale ide.. :wink:

to aj grafiku mozem dat pod vodu ked bude spinava :?

PS: nevedel som kam to mam dat...tak ma nezabiteee :cry:
Apple MacBook Retina | 5D2 | 35L | 85 | www.marekhambalek.com
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

ano, mozes. Treba to vsak nechat dokladne vysusit, lebo by to nemuselo byt prijemne, keD to hodis pod prud (elektricky samozrejme).
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... nie len technici maju svoje dni
... tu je popis zavady priamo zakaznikom
Zakaznik napísal: S kartou som sa spoznal v BA.Zoznamil ma s nou jeden kamarat a sprostredkoval mi aj stretnutie s nou ... Od tej chvile som sa zamiloval a zobral som si ju domov ... Po ceste sa na mna usmievala, bola celkom rozziarena ... Moc toho nenahovorila, ale rychlo som si na to zvykol. prisiel som domov a plny ocakavania som ju pridruzil k mojim dalsim komponentom v pc. Kompnenty boli velmi stastne, ze som im taku krasavicu doniesol ... Prisli prve radovanky v podobe herneho osialu ... Prosto tvarila sa ako dokonala prtnerka pre dlhe vecery. Po par dnoch ale prisla necakana zrada v podobe spustenia pc a ciernej obrazovky. myslel som si najskor, ze sa jedna o nejaku hadku medzi komponentami v pc a ze sa spolu nebavia ... Ale zial neskor som zistil, ze to bol prvy naznak podvadzania. nasledoval reset natvrdo a karta sa rozbehla a tvarli sa "ved ja nic :-)" ... Opat sme si to spolu poriadne uzili a islo to v pohode par dni. Po asi dvoch dnoch som opat zacitil nejaku zradu, ked som videl pri strte ciernu obrazovku. Tu uz reset nepomohol a musel som pristupit na vypnutie zdroja 0/1 a nasledne zapnutie ... Karta sa rozbehla a zasa sa tvarila, ze je vsetko ako ma byt. Zacinal som mat uz vazne podozrenie,, ze karta ma podvadza ... Nasledne cierne obrazovky pokracovali co raz dalej a castejsie. Az jedneho krasneho dna uz nepomohol ani reset a ani vypnutie zdroja 0/1 a karta sa tvarila nasledovne: cca 5 sekund isla potom sa pc vypol a 5 sekund bol off, sam sa potom zapol a zasa 5 sekund sa len tocili ventilatory naplno a zasa off na 5 seknud .. To uz som vedel, ze karta si so mnou nechce rozumiet a zacala prva hadka. Vyvrcholilo to vybratim a navsetvou kamarata a jeho pc. Kompnenty boli uplne odlisne od mojich, tak som myslel, ze tam sa jej pacit bude ... tak som ju teda vlozil do noveho kolektivu, ze ci bude komunikovat, alebo nie. Ale mila dama 8800 GT sa asi urazila velmi hlboko a v druhom pc nenabehla uz nijakym sposobol, iba sa tocili ventilatory a to bolo asi vsetko co nam povedala ... Tak som podal ziadost o rozbod, pretoze takyto vztah nema buducnost, ked ma podvadza kam pridem ...
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
ThroniX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Ne 01. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Červeník <-> Brno

Príspevok od používateľa ThroniX »

Obrázok Obrázok

...S tymto prisiel zakaznik, ze sa mu odpalily cesty pri vymene IO.
...Tak tako dopadne vymena IO v TV ak sa v tom zacne vàtat nejaky fuser. :D
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa NuSuey »

no fakt ste ma prekvapili ;) dve perfektne topicy (tento a este "Skusenosti s PC predajnami v KE") ..ste bombasticky ;) :blind:

no ale uz k topicu .. tiez ma prekvapia rozny "experti", pc im po zapnuti "huci" - pozriem don, prachu tolko ze ludia alergicky na prach by v tu chvilu pomreli na tom mieste ;) kdeze by niekoho napadlo ze sa to moze casom zaniest :)

pripadne pred par rokmi ked sme predali jeden PC (na tu dobu to bol taky STANDARD) - asi po polroku, roku (pricom ceny PC vtedy klesli riadne) na nas ten typek zacal nadavat ze za ako draho sme mu predali PC .. ujko blbec .. :x akoby som ja mohol zato ze tak rychle klesaju ceny PC? nemali sme mu to dat zadarmo? :x

najviac "lubim" ale ked mi nejaky NEWBIE do PC / IT zacne nieco vysvetlovat o com nevie ani paru .. :o

.. potom mu to musim 5 minut vysvetlovat ako to REALNE je vsetko 8)

Návrat na "Debata o všetkom"