ACER Extensa 5220 problem s XP

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Faronell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 06. Mar, 2007, 08:00

ACER Extensa 5220 problem s XP

Príspevok od používateľa Faronell »

:D Zdravim Vas priatelia. :D
Ak ste si v nedavnej dobe kupili notebook Acer Extensa 5220 z nejakym Linuxackym LINPUSOM asi Vas neprijemne prekvapil fakt ze WIN XP na tomto pocitaci nevidi Hard Disk. Nebudem tu opisovat TRI dni!!!! peripetii a studia roznych fór na tuto temu. Chcem len povedat ze som vytvoril Bootovacie CD s ktorym si nahrate novy BIOS ver.1.18, v ktorom prepnete rezim HDD na IDE mód a mate po probleme!!!!! Takze ak ma niekto zaujem nech mi napise mail na faronell@zoznam.sk a ja mu zaslem image uvedeneho CD ktory ma asi 7MB. Ten si v Nere napali na CD a podla prilozeneho navodu flashne Bios co mu umozni nahrat XP. Drivery pre XP su k dispozicii na stranke www.acer.cz

P.S. Acer by sa mal hambit ze dal nieco take na trh :? :? :?

S pozdravom
Mato
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Príspevok od používateľa MarkAurel »

musim poopravit najnovsi bios je 1.22, verziu 1.18uz mam vo svojom notasiku, upni ten tvoj boot disk niekam mrknem sa lebo si chcem hodit tu 1.22. diky


http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _5220.html

ale momentalne im nejak blbne ftp
Používateľov profilový obrázok
Faronell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 06. Mar, 2007, 08:00

????

Príspevok od používateľa Faronell »

Viem ze najnovsi bios je 1.22 ale moje bootcd je postavene na 1.18!!!! Staci to na prepnutie disku do IDE módu, teda aby tam slo dat XP!!!! Tot vsjo.....
Používateľov profilový obrázok
Faronell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 06. Mar, 2007, 08:00

Tu si mozete stiahnut BootCD:

Príspevok od používateľa Faronell »

Na tejto adres si mozete stiahnut image boot CD, ktory vam napali Nero:

http://rapidshare.com/files/79442139/Ac ... BootCD.nrg

Postup pri flash Biosu z Boot CD:
vlozite CD do mechaniky a zapnete pocitac, v biose musi byt nastavene bootovanie z CD.
Pocitac nabootoje z CD, objavi sa prikazovy riadok A:
Vy napisete D: a enter, a tym sa prepnete na cast kde je umiestneny Update Biosu.
Teraz V prikazovom riadku napisete prikaz phlash16.exe CLB_118.WPH . Vyzera to divne ze su tam napisane dva subory ale tak to funguje.(medzi nimi je medzera)

- zacne sa flash biosu,modra obrazovka z nahravanim novych veci, chvilka strachu asi 2 minuty, a je to.

- po restarte sa cez F2 dostanete do biosu a v polozka SATA Mode - zmenit AHCI na IDE

-save
- CD XP a instalovat
A zrazu to bezi!!!!

P.S. To BootCD je moje dielo, no v navode som cerpal rady z roznych fór, za podnety tymto Dakujem

Inak to Boot CD mozete pouzit aj na ine ucely, je to standard z programu Nero, uzitocny pomocnik pri rozchodeni pocitaca!!!!!

Ak robite Flash Biosu je dobre mat nabitu bateriu v Notebooku, ak by vypadla stava!!!!
Používateľov profilový obrázok
kosican
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

Thnx.

Príspevok od používateľa kosican »

nadhera :) dakujem za radu acer co urobil s touto radou je neskutocne mam ten isty problem aj pri hp jednoducho tam ine ako vistu nedas surove nanutenie uzivatelov na vistu je neuveritelne kazdopadne dakujem obom za skvelu pomoc som milo prekvapeny ochotou akou som sa tu stretol moc moc to pomohlo a myslim si ze nielen mne ziadne dristy posmesky ale rovno k veci urobil bootovacie cd pomohol nadhera dakujem este raz za skvelu pomoc ...
Používateľov profilový obrázok
Faronell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 06. Mar, 2007, 08:00

:-))))

Príspevok od používateľa Faronell »

---rado sa stalo, keDze vidim ze moj image sa stahuje hojne tak asi funguje----
Používateľov profilový obrázok
andy_pn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 03. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: PN

Dobre vediet

Príspevok od používateľa andy_pn »

Fajn ochota pomoct, kedze som si tento notas pred par dnami objednal cez net, je dobre vediet ze ma zavadu predtym nez pride. Ale som rad ze ste ju vyriesili.
Používateľov profilový obrázok
andy_pn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 03. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: PN

Príspevok od používateľa andy_pn »

Inak rad by som vedel ci sa mi nezrusi zaruka na notas, ked to urobim. :?
Používateľov profilový obrázok
Faronell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 06. Mar, 2007, 08:00

Zaruka!!!!!

Príspevok od používateľa Faronell »

Neviem ako je to u nas no v USA a EU vseobecne nesmie byt akykolvek softver(vratane BIOSu ) zarucne viazany na Hardver, a taktiez spotrebitel nesmie byt nuteny pouzivat vyhradeny software pre dane zariadenie!!!! Inak este som nepocul o takom pripade. Inak to je zaujimava tema, aka je vlastne zaruka na software?????
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

bios je striktne viazany na dosku, kde by sme sa to dostali kebyze ti do c2d pustala doska napajania ako napr do p3? by vyhorel jak fakla v sekunde, tie myslienky ta napadaju len tak mimochodom alebo si nad tym aj normalne vazne uvazoval?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Faronell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 06. Mar, 2007, 08:00

:-)))))

Príspevok od používateľa Faronell »

:D :D :D
to mal byt akoze vtip???? alebo vazna uvaha s tym biosom?????...je jasne ze bios je viazany k urcitemu typu zariadenia(zakl.doske ) kto by tam pchal(a ako ) iny?????
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ja neviem ale ty si tu s tym zacal
btw, myslim ze nieje problem naflashovat iny bios, ale uz by som to nezapinal potom :)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
kosican
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

Príspevok od používateľa kosican »

je to zaujimave tazko povedat ci plati zaruka podla mna neplati podla mna ak si zakupis tento notas pekne si zavolas na info dojde kurier odnesu ho do ostravy a tam ti ten bios prepalia nieco ako mobil ... to je asi naj postup co si myslim
Používateľov profilový obrázok
Faronell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 06. Mar, 2007, 08:00

.....zvlastne co tu riesite....

Príspevok od používateľa Faronell »

....je fakt zarazajuce ze tu riesite vec ....co ak by sa????? ....zavolal som znamemu ktory vlastni firmu zaoberajucu sa distribuciou pocitacov!!!! Nadhodil som problem s tym biosom a zarukou...zamyslel sa a povedal ze on ani nevie a nevie ci sa vobec da zistit ktory comp ci notebook bol dodany s akym Biosom...teda s akou verziou... A este sa nikdy nad tym nezamystal a ani sa nebude!!!!! Proste niekto donesie comp na ktorom sa neda dostat ani do biosu, posle do servisu / ak je v zaruke / a odtial sa mu vrati opraveny ci nahradny....a ten posunie Dalej....

P.S. Ako priklad mi uviedol beznu vec ze maticna doska ma na krabici deklarovane ze Bios ver. 1.2 a keD nabehnu comp tak v Biose je napr. ver. 1.48.....asi tolko k tomu....
Používateľov profilový obrázok
andy_pn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 03. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: PN

Acer Extensa 5220

Príspevok od používateľa andy_pn »

Mohol by mi niekto poradit, ako mozem na tomto NB prepnut obraz, aby sa zobrazil v TV? :? Mam potrebne kable, aj som to dobre pozapajal, ale neviem to v notebooku prepnut. Skusal som v Obrazovka-Vlastnosti > Nastavenie , ale mi to nejde prepnut. Dalej som skusal v utilite na grafiku, ale ta mi TV vobec neregistruje.

Poradi mi niekto, pls. :cry: :cry: ? (mam win xp)

Návrat na "Mobilné PC"