problem so zapinanim pc

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
luky_02
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 15. Jan, 2008, 14:00

problem so zapinanim pc

Príspevok od používateľa luky_02 »

caute.
zacnem takto: normalne mi bezal comp vsetko slapalo aa potreboval som trosku presunut case a omylom som vypol comp na zdroji:( potom som ho znovu zapol. vsetko ide zacne bootovat potom sa zaciernila obrazovka aaa dal si sam restart. A takto dookola. Nevedel som najst riesenie tak som ho preinstaloval. Normalne mi vsetko ide nainstaloval som ovladace, vypnem comp. Pridem na druhy den ze ho zapnem znova to iste co bolo pred reinstalom.
Neviete niekto co s nim moze byt, mohlo poskodit HDD to ze som ho vypol na zdroji ? aa po dalsom reinstale som pozrel do biosu aa ani som ho tam nemal naslo mi iba dvd-romku. Mam takyto HDD
Seagate Barracuda 7200.9 160811
dajte nejake rady..... alebo vysvetlenia. pls
Používateľov profilový obrázok
Crazy_Horse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 09. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Poľný Kesov

Príspevok od používateľa Crazy_Horse »

a ze ti mozno neodisiel disk ale zdroj ta nenapadlo? :)
ak mozes skus iny, pripadne poprehadzuj kable, nezapojuj mechaniku a tak podobne.

poriadne prezri ci mas vsetko dobre zapojene v skrinke. idealne je vsetko povypajat a pozapajat znova. vycisti to od prachu (nie vysavacom :D ). akurat nieco velmi podobne sa stalo nedavne mne na jednom pocitaci.
Používateľov profilový obrázok
luky_02
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 15. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa luky_02 »

no neviem pretoze mi niekedy vyhodi chybu ze nevie najst nejaky subor napr v zlozke windows. skusim povimienat napajanie a uvidim co to spravi. A napr ke chcem naformatovat oddiel C tam mam 4 moznosti NTFS, FAT , dalsie dve su to ist ale ze ,,rychlo". a ked dam rychlo tak neformatuje ale ked dam to zakladne NTFS tak pride po 29% a stoji..... aaa keby mi odisiel zdroj tak com by isiel dalej ?? neviem no
Používateľov profilový obrázok
Crazy_Horse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 09. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Poľný Kesov

Príspevok od používateľa Crazy_Horse »

ach, tak ked to povies takto, tak to naozaj vyzera na disk. takze jedine skusit iny disk. ci prebehne instalacia v pohode.
pripadne skus pripojit ten disk k inemu pocitacu a pomocou napriklad partition magicu zrus vsetky oddiely a vytvor nove. a ked uz budes mat ten disk inde, tak daj prebehnut plny scandisk, sice to chvilu trva ale aspon budes vediet ci to nema chybne sektory alebo co.
nic ine ma uz nenapada :(
Používateľov profilový obrázok
luky_02
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 15. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa luky_02 »

jj aj ja si myslim, chcem skusit vymenit disk. potom dam vediet, ze ci bol problem odstraneny. Ale este jedno by ma zaujimalo: ked som ho vypol na zdroji tak mi do doje****... HDD. to je vlastne ako keby som ho vypol zo siete alb ako keby vypli prud. A preco mi to spravil teraz ked sa mi uz stalo, ze pocas toho ked bol pc zapnuty vypli prud a fachcal dalej...alebo (asi si powedal 3krat a dost !! :D:D) tomu nerozumiem :)
Používateľov profilový obrázok
Crazy_Horse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 09. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Poľný Kesov

Príspevok od používateľa Crazy_Horse »

ano, uznavam, ze to je podivne, kedze to je to iste ako ked je vypadok prudu a to je bezna vec. ale mozno to je proste zhoda okolnosti. proste uz v nom nejaka chyba bola a akurat v tom case sa stalo toto a tym padom to vyzera akoby za to mohol ten vypadok prudu.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"