HP 500 - problem s reklamaciou

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

HP 500 - problem s reklamaciou

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Takze pani,

mam jeden docela delikatny problem s HP 500 ,NB si predcason (nieco vyse roka...) kupila jedna znama. Par (asi 4 ) :D mesiacov fungoval ako mal, potom vsak zacal nepravidelne mrznut, az sa to pomaly stalo pravidlom... Teda ma oslovila, ci jej s tym nepomozem. Urobil som sadu beznych testov (PC Doctor, Mem86, HD tach a pod...)
Nedosiel som na nic, no NB mrzol aj mne... Dal som ho teda na reklamaciu k predajcovi (ma v nazve anglicky hovoriaceho zraloka, notoricky zname vsetkym...), ted ju prijal a o par tyzdnov mi ho vratil spat, s tym, ze je vsetko OK a mam paranoje. Nechcel som sa hadat, vzal som ho, dal na testy... Vsetko bolo ok, spravil som recover OS a par dni to slo... Neskor sa porucha opakovala, tak som ho odniesol znova, situacia sa opakovala, akurat mi vratili pristroj s poskrabanou sasi, co som si bohuzial nevsimol hneD na mieste ... :E

Navyse nefungoval vystup na sluchadla (jack 3.5) ... :?
Dal som ho na reklamaciu, tentokrat ju uznali, vymenili MB. Za doslova mesiac sa sluchadlovy vystup opat pokazil (tie repro su OK), znova som to uspesne zreklamoval. KeD sa najnovsie (27.12.07) pokazil znova, pridal sa k tomu aj vstup na mikrofón, nebral som to uz vobec tragicky, bol to jednoducho /zakliaty kus/, takze som chcel vyuzit pravo na vymenu za iny kus. (Medzicasom som urobil zopar testov na S.M.A.R.T. a obcasne vyhodil zly status, obcasne dokonca pri poste nenasiel HDD, takze povodca onoho mrznutia je jasny...)

Pracovnik reklamacii predajcu ma odbil tym, ze pristroj bol v zaruke len do 16.12.07 , cize mam narok len na opravu, nie vymenu - pristroj bol zakupeny na firmu, zaruka tym padom je len 12 mesiacov (podla mna docela sila, keD na 3cko u vietnamcov je 2 roky, ale ok...)

Dal mi moznost domoct sa spravodlivosti :red: u HP v CR, naskenovali sme teda reporty zo servisov a poslali to mailom do HP. Za par dni prislo /zevraj, som ho nevidel.../ zamietave stanovisko, NB mi nevymenia, som totiz mimo zaruky....

Teraz konecne ta otazka na Vas:


Mam pristroj prevziat spat z reklamacie ?
Nemam moralne pravo na funkcny NB, ak som polovicu zarucnej doby stravil s reklamovanim? (opravnenym aj nie - podla servisu?)
Stalo sa Vam niekomu nieco podobne? co ste robili?

Dakujem za kazdu odpoveD, ja uz si neviem s tym rady...

Perlicka na zaver - pri poslednej reklamacii sa uz prejavil vadny HDD aj v servise - satisfakcia :D :D :D
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Zarucna doba sa predlzuje o dobu vybavovania reklamacie.
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.p ... s&itemid=9
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

ano, to je mi uplne jasne, ale bolo mi povedane ze v tejto extended dobe mi uz len pristroj opravia, nemam narok na vymenu...
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

U HP maju tak postavene zarucne podmienky, ze v pripade nakupu na firmu je zaruka rok a bodka...pokial nemas kupenu predlzenu zaruku tak smola.

Cize ak by ti v obchode ntb vymenili za novy, tak by to slo na ich triko a to samozrejme nespravi ziaden obchodnik. Obchodnikom je totiz moralne pravo na prd, ked im vznikne strata napr. 25 tisic za ntb, za ktoru mozno ani nemozu (ak to vyrobca robi niekde v bambusovom domceku v cine tak sa netreba divit ze sa to kazi)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

nepomozes si

skus to dat do HP servisu na Puchovskej (Datalan a.s.)

BurnerTom ti poradi urcite. Lebo inak mu zoberem ventilator :)
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Takze podla vas, nemam sancu ???
Myslel som, ze napisem list do HP a budem dufat, ale keD je to takto...
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

EE bez sance... (problem 1r zaruky):

ak si ho kupil na firmu tak nakup sa riadil obchodnym zakonnikom, podla ktoreho si predajca sam zvolil zaruku 1 rok.

ak by si ho kupoval ako sukromna osoba, nakup sa riadi obcianskym zakonnikom, podla ktoreho je minimalna zaruka 2 roky.

Treba si nato davat pozor....

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

OK, mozme teda LOCK, Dakujem :(
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota

Návrat na "Mobilné PC"