Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Neviem ci to na fotke je kvapalina alebo len mastnota z podloziek ale plati vyssie napisane.
.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stanomx »

ja by som dal rovno grundfos do okruhu a mas pokoj a za menej :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa MaceKx »

Karta to prežila, funguje.
DSC_4823~2.JPG
Mám ale iný problém, môžete mi poradiť ako vyriešiť prepojenie karty s pumpou ? Je to na krátko a hadica sa samozrejme zlomí. Potreboval som GPU vyskúšať a použil fitingy ktoré som mal. Čo s tým ? Myslím, že mám aj prehodený IN a OUT o to horšie.
DSC_4824~2.JPG
DSC_4825~2.JPG
Ďakujem za radu, vymeniť vstupný terminál by pomohlo ?

Prešiel som z 980Ti ktorá mala blok od Alphacool na 1080Ti FE s EK blokom a teplotám nerozumiem. Po pol hodine hrania bez sync nech pečie na plno nemala viac ako 40°C, takt 2012 MHz.

Pre majiteľov Ryzenov na vode aké máte teploty ? Optimálne niekto s 3700X. Ďakujem.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Karta funguje ale o pol roka uz nemusi. Treba to vycistit liehom aby si PCB zbavil vsetkeho bordelu ktory tam nema byt a zastavil tym pripadnu koroziu.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa MaceKx »

Vyčistil som najlepšie ako som vedel.
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Cus,

Ja by som skusil vymenit tu 45 stupnovu fitingu co je na radiatore hore prepojena s cpu za tu 90 stupnovu na bloku karty co mas na vystupe(out) kde je ta hadica zalomena ale otazka je ci nebude zavadzat rezervoar ale ak nie malo by to byt idealne no a otazka ostava ako ta 90 stupnova fitinga spravi tvar hadice ked to prepojis s tou co je na cpu-cku.Vychadzam z toho ze mas nejaku nahradnu hadicu ktoru si tam vies na potrebnu dlzku narezat a ak nie budes musiet skracovat z nejakej dlhe co mas v okruhu namontovanu(pokial-mozno)....inac s teplotou cpu si nelam hlavu ten rozvadzac tepla nie je bohvieco dolezite je ze to mas chladene vodou a len pri 100% zatazeni vsetkych jadier ti tam vznikne nezaduca teplota a za normalnych okolnosti bude chladny takze pohoda.Ja mam 12-jadro a pri zatazeni dava tusim maximalne do 60C cca ak nespustim stress-test napriklad Prime95 a na tom si opeciem volske oko....tod vse
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa MaceKx »

Tak úprava dokončená, musel som posunúť pumpu aby nebola hadica taká krátka. Nie je to 100% ale tak účel to splní.

Keď vás napadne iné riešenie, sem s ním :)
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Cus,

Vlastne tam ani nemas co ine vymysliet kedze to vodne chladenie mas v malej skrini a teda cely system trpi na nedostatku miesta.Tazko sa tiez nieco vymysla na zaklade jednej fotky lebo tomu chyba perspektiva a iny uhol aby bolo vidiet ako je cely system chladenia rieseny.Hadicu uz nemas zalomenu tak netreba spekulovat ale aj tak je otazne aky dobry prietok kvapaliny tam vlastne je.Mna irituje ten rezervoar na kvapalinu ze je v nespravnej polohe a teda na lezato a to vo mne vzbudzuje pochybnosti ci to ozaj cerpadlo dobre precerpava vodu a tiez aj ta kvapalina je podla mna nevhodna tam by som uprednostnil len cistu priezracnu tato rychlo "ucpe" mriezky v blokoch a vyzaduje castejsie cistenie.Chyba ti tam nejaky prietokomer alebo vrtulka na vizualnu kontrolu.Za mna vodne chaledie do malych skrin nepatri.Samozrejme dalsie riesenia existuju aby to posobilo pekne ale aj funkcne ale tazko ked dotycny nechce utracat za vybavenie do chladenia.Byt na mne ak sa do skrini neda napchat aspon jeden 360mm radiator a rezervoar dat nastojato tak od takeho chladenia upustim alebo rozmyslam nad kupou novej skrini :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa MaceKx »

Ako to myslíš s tou kvapalinou ? Je tam destilovaná voda, hadice sú biele. Prietok je v pohode, pumpa ide na 40%, teploty OK 1080 Ti do 40°C, 3700X do 55°C pri hrani. No je tam 360 mm + 240 mm rad.

Premýšľam, že by som otočil GPU a následne dal pumpu na radiator cez držiak.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Alebo obetovať zadnú pozíciu a použiť plochú expu. Mohlo by to pridať nejakú extra komplexitu pre vedenie hadíc ale zároveň ti takmer odstrániť nemalý válec zo skrinky a s vertikálnym držiakom by to mohla byť zaujímavá podívaná.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Vodné chladenie"