XHTML - dvojnasobny odkaz

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
darko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

XHTML - dvojnasobny odkaz

Príspevok od používateľa darko »

Potrebujem pomocou jedneho odkazu "a href" nacitat naraz v dvoch roznych <iframe>, dve rozne podstranky.

V praxi by to malo vyzerat asi tak ze ked si kliknem na na nejaky odkaz a stranku mam rozdelenu na dva framy, napr. left a right.
Tak jednym kliknutim na ten odkaz sa mi v left nacita obrazky.htm a v right text.htm (toto uvadzam len ako priklad).

a) je to realizovatelne?
b) ak ano, ako by vyzerala syntax.

Za pripadnu pomoc dakujem.
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

neviem o tom ze by standard xhtml taketo nieco umoznoval ...
myslim ze jedinou volbou je javascript ...
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Tomasko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 17. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 4

Príspevok od používateľa Tomasko »

preco javascript ? podobne veci sa riesia pouzitim php... celkovo framy sa dnes vobec neodporucaju
MB:MSI K9A2 CF, RAM:2x1GB DDR2 800MHz, VGA:HD3870 512MB GDDR4, CPU:AMD Athlon64 X2 5800+, PSU:Mercury 400W
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

Tomasko napísal:celkovo framy sa dnes vobec neodporucaju
preco?
tuto hlasku som cital x krat ale nikde nebolo povedane preco
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

samozrejme - robi sa to cez php, ja som riesil konkretnu situaciu, ktoru opisal darko pri pouziti framov ...

-praco nie framy?

mne osobne sa zdaju nepohodlne nielen ako programatorovi (znacne neprehladne a rovnaky efekt sa da dosiahnut napr cez php funkciu include();) ale aj ako beznemu uzivatelovi, ktory nemoze kliknut na odkaz strednym tlacitkom (open in a new tab) lebo mu otvori iba jednu cast stranky, takze potom v tabe nemusi vediet, o aku hlavnu stranku islo ...
okrem toho, prekaza to aj pri historii - ak navstivis web s frames, tak sa ti do historie ulozi iba jedna stranka a nevies sa nikam dostat pomocou browsovania v historii ... nemozes ani nikomu odoslat link na konkretnu podstranku - URL, lebo kazda ma stale rovnaku URL (jasne, skuseny uzivatel vie skopirovat adresu framu s obsahom, ale BFU nema sajny ako to spravit ...)
wikipedia napísal:URL, celym nazvem Uniform Resource Locator („jednotny lokator zdrojù“) je øetìzec znakù s definovanou strukturou, ktery slouzi k pøesne specifikaci umistìni zdrojù informaci (ve smyslu dokument nebo sluzba) na Internetu.
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)

Návrat na "Programovanie"