problem s RAM /2x512

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

problem s RAM /2x512

Príspevok od používateľa Lithil »

Zdravim!
mam mensi(vacsi) problem: kupil som si new RAM PQI 512 MB...chcem aby pracovala s mojou A-DATA-ou 512 MB...ale akonahle ich vlozim spolu do PC tak PC throtli (programy nejdu spustit,hry nic,nod nespusti AMON ochranu a ani manualne nejde spustit) no tak som si povedal ze nebudu kompatibilne asi,no tak som si zobral druhu PQI 512 MB taku istu ako ta prva a vlozil som ich spolu (2x512 MB PQI) no a napodiv ani to neslo..throtlovalo to ako s mojou a-data-ou...tak sa pytam cim to moze byt?? vsetky ramky idu osobtine na 10000000 % funkcne.... ale akonahle strcim dve tak throtluje...a uz som skusal vsetky kombinacie... :(
PS: musia byt RAM-ky iste(znacka) aby pracovali spravne ?

edit: a este ze nepomohol by reinstall WINU ? ved som menil grafu a pridavam ramku tak nezblaznil sa z toho Win ?
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Precital si si ake pamate podporuje tvoja doska ? ... to by sa mi javilo ako realnejsi problem ... a ak mas treba 2 Adaty a stale throtli tak bude nieco zle v doske ... skus podtakt treba ...
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa zachary »

WIN nema s dopånanim/menenim ram ziadny problem .. pozri si v biose nastavenie frekvencie a casovani pamati, ci ti to sedi podla udajov od vyrobcu.. Dalej by si mohol skusit update biosu, QDI dosky mali niekedy dost velky problem keD sa pouzivali viacere sloty pre ramky (z vlastnej skusenosti, mal som podobny problem a nepodarilo sa to vyriesit, tak som fungoval len s jednou ramkou)
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

uz sa to vyriesilo: moju staru ramku som hodil do 2. slotu a new do prveho a fici...aj kamos mal ten isty problem co ja a poradil som mu nech to hodi opacne a fici mu to uz :wink:
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa zwARO »

hlavne ze si v prvom poste skusal vsetky kombinacie :lol:

Návrat na "Pamäte RAM"