Wi-Fi antena

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Cris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 28. Nov, 2006, 02:00

Wi-Fi antena

Príspevok od používateľa Cris »

Zdravim vsetkych.
Mam takyto problem. Pouzivam Wi-Fi modem/router/AP - D-Link DSL G684T a chcel by som zvysit dosah signalu.
Modem mam umiestneny v izbe na 1.poschodi domu a keD dojdem do kuchyne na prizemi (prekazky asi 4 steny + strop), tak na mojom iPhone uz nechytim signal. No a ja by som chcel nejaku antenku, ktora mi ten dosah zvysi aspon na nejakych 80m vramci interieru + aby som chytil signal aj niekde vonku na dvore, pred domom atD...
co by ste mi teda odporucili??
P.S. - sorac, ak tento thread patri do "nakupnej poradne" - nevedel som sa rozhodnut, kde ho umiestnit... Diky, ...
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Príspevok od používateľa rob2007 »

ja mam trendnet model tew-ai750b za 36 euro,- a teoreticky by to mala zvladnut, ale je relane je to slabota... v kombinacii s routerom wifi belkin sa moc netrha... taky typ neber... aku ale vybrat ? tak to ti teda neporadim... :-D
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- antena ti pomoct moze....
- ale hlavny problem vidim v mobilnom zariadeni
- ak ma iPhone integrovanu 2cm velku antenku tak jednoducho signal iPhone do routra sa cez 4 steny nedostane.... hoci antena z routra je velka ako kamzik
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
frelancer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 03. Okt, 2008, 16:42

Re: Wi-Fi antena

Príspevok od používateľa frelancer »

niekedy je jednoducha pomoc len v natoceni anteny, v zadu na AP je nasrobovana natena s ktorou sa da ohybat skus ju dat do vodorvovnej polohy a skus potom...divil by si sa ja som na tom tak fungoval:-) teraz uz mam na notebooku wifi od intelu a to je signal jedna radost:-)

Návrat na "Siete"