Hip hop ci ako sa to pise...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Hip hop ci ako sa to pise...

Príspevok od používateľa Scorp »

Nechcel som byt velmi OT v threade o naj songoch...

Vezmem si nieco odtial a nakydam na to...

Inspiroval ma Andrew touto vetou...
Andrew napísal:Len myslim ze nieje na mieste oznacovat kazdeho co pocuva hip hop za kkta s iq 0.0 nic...
V prvom rade chcem zdoraznit, ze toto, co tu vypotim sa tyka vacsiny... jedinci, co maluju obrazy a pocuvaju hip hop su iny pripad...

Andrew ma pravdu...nemalo by sa to...

Kazdopadne... vezmeme si 2 pripady...v oboch sa bude jednat o muzov
1. paci sa mu spevacka z PS, Zuzka Smatanova, zenska z Tristanie, zenska z Elan je Elan... proste pekna dlhovlasa kocka s peknym hlasom... paci sa mu jej hlas, mozno vyzor a tam to konci...pripadne by ju pretiahol... ale neopakuje sa po nej, nemaluje si nechty ako ona, dokonca sa ani neoblieka ako ona, nepouziva jej slovnik

2. pacia sa mu chlapici, co hubuju do mikrofonu, maju doma bazen a ohradku so stetkami, styridsat aut a tri vikendove domy na orgie... dnesna spolocnost toleruje, ak sa chlapovi paci chlap... na tom este nie je nic zle... horsie je, ak by dotycny toho chlapa pretiahol... este horsie je, ak sa oblieka ako on...dokonca pouziva jeho slovnik
Teraz je tu otazka... mat idol, svoj vzor je normalne... ale je normalne mat idol bez dovodu? Co sa mi na nom paci? Ohradka so stetkami? Auta? Ze dokaze papulovat jak 5 rocne nevychovane decko, ale ma o tri svaly viac na ruke?

Hudba ma v sebe vzdy nieco krasne, alebo nejake posolstvo, co chce autor odovzdat ludom.... dokonca este aj wp ma v sebe posolstvo... akurat je ta hudba kvoli tomu trocha mimo zakona... ake posolstvo ma rap, ci hip hop? Je mi jedno, ci nemam jasno v tych dvoch pojmoch, je to rovnake pre mna... Zabijat a trtkat pri tom tri stetky? A je to v poriadku teda, rozsievat nenavist?
Alebo... co je na tom krasne, esteticke? Snad hlas? Alebo rymovacky?
Me like Pentium
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

hmm zaujimavy clanok...ako keby ho pisalo ehm decko...
no takze v prvom rade otazka: mas rad basnikov?ak ano tak by si pochopil ze RAP a HIP-HOP je o rymoch.... to co autor da do toho rymu to je jeho vec a nie tvoja...paci sa ti ked nejaky metalovy hnup povie na svet ze je onicom a ked to povie raper tak sa ti to nepaci lebo to povedal inac a odvaznejsie? paci sa ti ked zuzka smatanova v pesnicke zahresi ale ked zahresi raper tak ho ides rozkopat? ides hlavou proti muru ako kazdy ini kto nema rad rap a vsetko ostatne ano... pocul si uz rapove pesnicky ktore naspieval uplny unnamed ktory naspieval iba jednu pesnicku o nejakej udalosti? keby si sa do toho zazral tak niektore pesnicky pochopis ze su o zivote na ulici a o tom co dotycny clovek robil na tej ulici...chapem ze teba ked nieco tazi na srdci tak ty sa uzavres do seba schulis sa v kute domu a vyplakavas pri tom ze chces maminku...ale v rape sa vsetko dava von (teda davalo pokial neprisli novy a mlady ktori idu cisto pre peniaze)....pocul som uz pesnicku od nejakeho jednopesnickoveho rapera v ktorej spieval o smrti jeho matky....keby si na tu pesnicku pvoedal nieco zleho tak siuplne zdegenerovany zahmleny hnup s obzorom kona ktory ma klapky na ociach....a ze sa niekto oblieka podla nejakeho rapera? to neni obliekanie podla NEHO ale podla rapu a rap ma zauzivane siroke nohavice,dlhe tricka atd (kazdy s ito vie prestavit) ... teras ked naspieva raper(skupina) nejaku pesnicku tak je to zvycajne o nicom a vsetko je napodobnovane,ale ked sa pozres spat na TUPAC-a , Nazov Stavby,trosky atd tak pochopis ze RAP je nadavanie na zasr*ny zivot ktory musel ten clovek prezit....preco nepises o zas*anom EMO ? neznasam ludi ktori hutaju ziletky a podrezavaju si zily kvoli nicomu-pozri na tokio hotel..klasicky EMO GAYs.....vidis to u nejkaeho rapera?nikdy...pozri do ameriky...tam bol vytvoreny RAP a tam to aj bolo o zivote...tychto novych interpretov pocuvam preto lebo maju dobre pesnicky ,ale nic insie...a kto ide v ceste RAPU pochopi ze idol nie je raper ktory sa dal na rapovanie pred mesiacom,ale raper z OLDSCHOOLU z ameriky...tak sa tu nesnaz rozputat vojnu kvoli tvojim cirkusantskym vymislom aj tak to nikoho nezaujima..kazdy si povua co chce a tak to aj myslim ze vo vacsine pripadov bude....a k tomu ze vacsina raperov fajci travu niektory obcas siahnu aj po niecom tazkom tak to je pravda...ja za to niesom ale kazdy raper je skazeny hulvat pretoze vacsina z nich vyrastala v stoke...dufam ze to pochopis a ze ma tu neukrizujete za to ale ti ktori idu v chodnickoch rapu pochopia co hovorim...howgh
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Nikto to nepovie tak krasne ako "stara Kelisova":

Obrázok


"Jdu blejt velebnosti"

T. :wink:

PS: A nieze sa tu zase pohadate!!!!
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

maju doma bazen a ohradku so stetkami
Scorp ja z teba skapem :-D ....

Takto, kazdy nech si pocuva co chce, je to kazdeho vec a styl, aj ja som dlho pocuval hip-hop ale proste ma to preslo, a komu sa to paci nech to pocuva ...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

jop WIZIK to vystihol :wink:
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

No jedna vec je pocuvat a druha vnucovat pocuvanie druhym... uz viac krat sa mi stalo ze som siel napr vo vlaku a dosla nejaka skupinka vytahanych siltovkovych hiphoperov a pustili si na plne gule tie ich p*coviny na mobile a samozrejme ze celu cestu...

par krat som im uz svoj nazor povedal a chvalabohu to vypli ale uz zacinam premyslat ze im tie mobily vezmem a vyhodim von z vlaku...
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa zachary »

+ jedna vec je oldschool rap z Ameriky a druha tie nase shitne CZ/SK hip-hopovo rapove pokusy typkov, ktori povacsine ani nevedia, o com ten styl je, preco vznikol a co vlastne prezentuje.. len aby tam naprali co najviac nadavok na zivot a vsetkych okolo, hlavne ze odmalicka vyrastali s kopou penazi pod zadkom a vplyvnym tatkom za chrbtom

nech to ostane pekne v Amerike -im to ide najlepsie - a nasi nech sa do toho nepustaju, potom to vyzera podobne ako keD sa snazi nejaky belossky gitarista "napodobnit" cernosske blues resp. Django Reinhardta .. proste to nie je ono
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

jj to co pisal skorp je trochu....flame ale tiez nemam rad hip hop rap a podobne bo vacsina to je vazne o hubovani ale najdu sa vynimky ktore maju fajn funny texty alebo dobry rytmus

kazdopadne mne nevadi ani tak styl hudby to nie mne vadi ten efekt na myslch hajzlikov proste z maleho cigosa je o tyzden raper jak vystrihnuty z novin vyobliekany v mileticka velkych veciach a ledva chodi jak nizko ma pudlo a nadava jak pohan vlastne tento efekt som postrehol aj u niektorych najma sikanovanych byvalych spoluziakov zo zakladky...proste hruza a to spravanie no jednemu sa chce z toho gracat
nehovorim ale ze metalisti su vychovany ci drum´n´base typci uplne v poriadku ale pri nich nepozorujem taku strastu dostojnosti... ale aj toto co tu pisem je flame poroste nech si kazdy pocuva co chce len nech zo seba nerobi momota

KOSTI: tvoj problem neviem jak v kosiciach ale tuna v BA strasne casty blbeckovia idu oproti mne po ulici a v ruke nahlas pusteny mobil a zvuk tak hnusny(malicky repracik co by clovek cakal) ze ani neni rozumiet co z toho zariadenia vlastne ide
je to nepirjemne a otravne ale je to asi nova noob moda ktorej prepada stale viac a viac ludi.... este som to pochopil ked isla skupina ludi tak sa povedzme chceli podelit o zazitok z hudby ale cim dalej tym castejsie stretavam osamotenych typkov ktory prevadzkuju tento styl nasilneho vnucovania cih hudby
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

vsetci si precitajte prispevok od zachariaska lebo to je to co som chcel povedat +ja som daval privlastky :D
kosti: ani ja ich nemam rad :D ...tu na dedine mame tzu taky maly park pre male deti s humpackami a smyklavkou a henti najvacsi gangstovia sa tam chodia humpat pri to msipustia mobil na plne s nahranou pesnickou z radia (rok vyroby 1962 ) a strasne si myslia ze su nejaky machri=kopnut to do riti nech sa to ku*va pouci!!
memnon: mas takisto pravdu,vidim ze do tejto sa zapojili ludia s rozumnym nazorom.... aj u nas na skole....dojdem do skoly...a soplak zo stvrtej triedy najvacsi nigga zacne na celu chodbu hresit ze ucitelka im v triede povedala nech si prinesu vodofky....on stredobod pozornosti ,velke gate ,pudlo pri kolenach,sveter po clenky ako sukna a obycajnu siltovku modrej farby s mickeyom mouseom :lol: ach jak sa vsetko vo svete napodobnuje
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

Uz se poprali ?? :lol: Mno podla mna Kosti to vystihol s tim ze jedna vec je hudbu pocuvat a druha vnucovat .. toto je pravda , nic proti hip-hoperov a podobnym , ale ked ten mobil reve tam kde nema tie slovenske profi texty tak to uz je az-az ... :beee: nvm , preco nemozu pouzivat sluchadka :P
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Príspevok od používateľa FLP »

NEx_12 napísal:nvm , preco nemozu pouzivat sluchadka :P
Lebo chcu na seba upozornit ale su tym len trapny.
Ja som neni ten pripad :D
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

kOsTi napísal:...
zachariasko napísal:...
+1

:!:
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

05jarule napísal:...keby si na tu pesnicku pvoedal nieco zleho tak siuplne zdegenerovany zahmleny hnup s obzorom kona ktory ma klapky na ociach....
...a kto ide v ceste RAPU pochopi ze idol nie je raper ktory sa dal na rapovanie pred mesiacom,ale raper z OLDSCHOOLU z ameriky...tak sa tu nesnaz rozputat vojnu kvoli tvojim cirkusantskym vymislom aj tak to nikoho nezaujima..
...ja za to niesom ale kazdy raper je skazeny hulvat pretoze vacsina z nich vyrastala v stoke...dufam ze to pochopis a ze ma tu neukrizujete za to ale ti ktori idu v chodnickoch rapu pochopia co hovorim...howgh
No tak..pianko...aj to po sebe citas? Osobne som sa do nikoho nenavazal a netvrdil som, ze ak niekto pocuva rap, je chuj... Kde som to len spominal ten rap a stratenu uctu k luDom? Nezda sa, ze som sa mylil...

Cesta rapu... aha... to je nieco ako aikido ten rap?

Vacsina raperov vyrastala v stoke... a toto maju byt vzory pre mladych? Nindza korytnacky?

Nemusis odpovedat, ani ma o nicom presviedcat, pokial tie vety, co pises, nebudu mat zmysel... (co to je ten obzor kona?)

Nikto mi este ale nepovedal, co za posolstvo vlastne ta hudba nesie a co je na rymovani nadavok take esteticke...
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Ja pocuvam vsetko dobre napr. teraz mi tu hraje nejaky RAP od Dr.Dre :) a tusim to potom prelozi Metallica Justice for All...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Gabo, to je teda riadny mix :D , ja pocuvam jeden styl vacsinou (speed metal), ale vypocujem si aj napriklad Bruca Springsteena na oddych. Hip Rap Hop teda nemusim :)
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit

Návrat na "Debata o všetkom"