DVA disky kazdy s inym WIN a na jednej doske

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

DVA disky kazdy s inym WIN a na jednej doske

Príspevok od používateľa kiloman »

No ide o to ze uz mam jeden HDD s WIN XP a uz je skoro plny.
chcem ale mat druhy disk kde bude Vista 64bit. tam budu na to hry atd. len neviem ze ked zapnem comp tak ci sa bios z toho nezblazni a ci mi da na vyber ze ktory win resp.disk chcem pouzit.
mate s tym niekto skusenosti.
a aby mi to nestacilo tak tam budem mat 2x2GB 800+Mhz dual a aj 2x1gb 800+Mhz Dual pamatetakze aby mi podla toho ktory Win spustim mi to pracovalo aj s pamatami,neviete ci sa na tejto doske to da tak nastavit aby si to uvedomovala a dala na vyber dve nastavenia. jak mi aj date nejake linky tak pokial mozno co najviac v nasom al. pribuznom jazyku.
inak sorry admini ale nevedel som do ktoreho fora to dat ale podla mna to cele spolu suvisi a aj tak to budem musiet riesit takto v celku tak som si vybral HDD diskusiu.lebo ide mi o to ci to tak niektzo pouziva lebo vacsina ma 2 winy na jednom hdd. :? :?
to som sa zas rozhodol :o ale dufam ze to tu s vami zvladnem.
Core 2 Duo 6850 oc na 3,259GHz,GeForce MSI
OC T2D768E,A-DATA VItesta 800+EE DUAL 2x1GB,ASUS Striker Extreme,HDD SATA BARACUDA 500GB,CHLADENIE THERMALTAKE VODICKA.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ja som to mal tak ze som si v biose zvolil ktory z ktoreho disku chcem bootovat a vlastne obe disky boli primarne a na kazdom bol len jeden system nahodeny - xp + vista.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa bruno75 »

Tu mas temu ktora pojednava o podobnej problematike
http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... ic&t=24071

Mimochodom 2 disky z dvoma inymi OS nie je ziadny problem. Proste v biose zvolis z ktoreho HDD ti ma bootovat (prioritne).
Vtedy ti nabehne system z prioritneho HDD bez toho aby sahal na ten druhy. Osobne som tak dlhy cas bezal a bez problemov.
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"