WD digital Passport 160GB - je vadny?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 875
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

WD digital Passport 160GB - je vadny?

Príspevok od používateľa Muhyng »

hojte,

priatelka ma tento USB 2.5'' disk ale zda sa mi, ze nieco neni v poriadku. Neviem ale, co moze sposobovat nasledujuce veci:
- v disku po pripojeni do USB zvlastne cvaka, asi tak raz za 5s, nie velmi nahlas, ale je to pocut (moj 120GB disk sa iba malilinko chveje ked dam nanho ruku). Podotykam, ze ho zapajam do zadneho USB, nie do predneho, tam ho ani nenajde, pripadne vypise problem pri instalacii USB zariadenia. To je ale asi asi sposobene slabym napatim v prednom USB
- cvaka to vo vsetkych 3 PC kde som ho skusal
- toto cvakanie prestane, ked ho zapojim na moj kablik (tiez mam WD Passport). Moj kablik je asi o 15cm kratsi, ale tiez pouzivam ten, co bol pribaleny
- ked je disk pripojeny cez moj kablik (a necvaka), pozorujem obcas spomalenie napr. pri kopirovani filmu. Normalne zapisuje 20MB/s, potom nahle spomali asi na 3MB/s, chvilu pise tak a potom zase prida...
- no a priatelka zaznamenala v poslednej dobe nejake nevysvetlitelne pady celeho PC, pokial je pripojeny ten disk (Athlon 2500, MB Epox EP-8K9A7I, 1.5GB RAM...)

Vie mi to niekto vysvetlit, alebo cim to moze byt sposobene? moze byt to spomalenie napr. tym, ze moj domaci Athlon 1800 je tym USB2 prilis vytazeny? (ale v spravcovi pise tusim okolo 30-38%)

Moze byt vadny kablik? Ako sa to da odskusat (ked nechcem riskovat svoj disk ;) )

:?

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"