Chladenie Acer Aspire

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Integer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Chladenie Acer Aspire

Príspevok od používateľa Integer »

Zdravim .... Mam Acer Aspire 3050. Moj problem je v tom, ze casto spina chladiaci ventilator, co ma po case rusi. Teplota sa pohybuje od 40 - 55°C (CPU Sempron). Ta teplota sa mi nezda nejaka vysoka, tak velmi nerozumiem, preco sa tak casto spusta. Vsimol som si vsak, ze v spodnom nasavacom otvore nieje len ochranna mriezka, ale ze je viac ako polovica otvoru prekryta ciernym plieskom, takze v konecnom dosledku ma chladic nasavaci otvor o rozmeroch 10x50mm co je podla mna dost malo. Rozmyslal som, ze ho odtial vyberiem, ale nikdy som notebook nerozoberal a chcem sa predtym opytat vas, co sa do toho vyznate. Dakujem vopred

Pripajam foto pre pripad, ze som sa zle vyjadril: http://upnito.sk/imggal.php?viewImage=1 ... ff0005d4c9
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja by som to otvoril, potrebujes:

- odvahu
- fakt kvalitne srovbovaky
- na nete si stiahni servisny manual, tam je popisana demontaz!!!!
- obvikle s odmontovanim nieje ziadny problem, len musis najst vsetky sroubiky.

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

odfot cely spodok booku aby som videl kde to presne je, ale vyzera, ze je to na "zlom"mieste to nasavanie. ja som na svojom aspire 5520G dal prec ochranny kryt, ale ten bol v casti kde aj RAM a to sa moze dat dole a nestratis zaruku. ale u teba to vyzera tak, ze to neni mensia samostatna cast.. neviem. posli to foto celeho spodku, ale z co najblizsia..

naco manual??? iba ak na to,aby zistil ci je to cast s RAM-kou.. inac vyzera to dost debilne ten otvor. akoby tam zabudli nejaky pliesok alebo co. je to dost divne.. :?
Naposledy upravil/-a blackbox v Po 28. Apr, 2008, 23:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Integer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Integer »

oki.. hneD cvaknem
Používateľov profilový obrázok
Integer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Integer »

Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

fuuuha. vyzera to dost zlozito. myslim, ze budes musiet dat najpr "dole" tie casti v strede, lebo aj tie su na sróby (mozno nie-iba tipujem) a v tomto pripade ti musim zezelat iba vela stastia a upozornit, ze neviem, ci v pripade, ze budes niekedy reklamovat book a uvidia, ze to bolo odsróbovane, ci ti uznaju reklamaciu. ak sa do toho pustis, tak davaj sakramentsky pozor na to aby si co najmenej /najlepsie vobec/ poskodil hocijaku cast krytu (hocijakou ryhou) a takisto si zozen dobry sróbovak ako tu uz bolo spominane aby nebolo vidno, ze boli odsroubovavane. ak je krizovy srób (co na 99% je..) tak si urcite zozen krizovy sróbovak. vela zdaru a porob fotky ak to skusis..
Používateľov profilový obrázok
Integer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Integer »

No super ... tak to som pekne v keli.. na jednom srovbiku je vidiet poskodenie ako po uvolnovani a pritom som sa ho este nedotkol ...
Budem musiet rozoberat tak zlozito ako na niektorych videach na youtube? ze aj klavesnicu, ... Inak, nerozumiem, na co to ta vyrobca dal, veD to naozaj viditelne upchava nasavac ...
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

neboj, myslim, ze klavesnicu by si nemal rozoberat. ale pri aceri sa ja uz nicomu necudujem. kupil som si ho iba raz a viac nikdy! :P mozno ani odstranenie toho krytu nepomoze. takzko povedat. ak tam je naprd chladenie urobene ako v kazdom aceri, tak sa bude zapinat asi aj tak. proste acer. ak mas nejake prachy nazvys tak si skus kupit chladiacu podlozku pod book. to by mohlo pomoct. po par upravach mne pomohla. ja som kupil zalmana nc 2000. ak to chces iba odskusat ci sa ti to za tie prachy oplati, kup cez net. tam to mozes do 7 pracovnych dni vratit bez udania dovodu.. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Integer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Integer »

no ja s teplotou problemy nemam .. raz ho mala segra na kolenach vyse hodiny, hrala most wanted a teplota neprekrocila 60°C (viem to, pretoze mi stale na pozadi bezi monitor teploty a mam zapnutu vystrahu pri 62°C) ... len on je nastaveny tak, ze keD dosiahne teplotu cca 53°C zapne sa ventilator a vypne pri cca 49°C.
Mozno je to chladenie horsie, ale ako vidis.. ako by toto mohlo dobre chladit, keD je vacsina plochy zakryta ...
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

no ved ano. ale keD vravis, ze napr. pri 53 sa zapne a pri 49 sa vypne, tak to bude robit tak ci tak. ci tam ten pliesok je alebo nieje. procak sa aj tak na tu teplotu zahreje a softver ho chladicom tak ci tak bude chladit. nepojde napr. 1 minutu ale pojde 45 sekund..

Návrat na "Mobilné PC"