4 gb no boot... 2 gb vsetko v poriadku

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
ANONYM_a7

4 gb no boot... 2 gb vsetko v poriadku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ide o ram patriot low latenci 800 mhz , 4-4-4-12.

Ak chcem nabootovat s 4 gb ram nemam sancu BSOD a koniec res a stale dokola...
Ak tam necham 2 gb vsetko v poriadku...

Any idea?...

OS je win vista ultimate 64 bit...
Používateľov profilový obrázok
lukass
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: St 26. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa lukass »

mne to robilo to iste s takymi istymi pametami ... potom som ich dal do inych slotov a je vsetko v poriadku
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

vyrob si MEMTEST" boot CD a spus otertovat pamete..
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

zabudol som spomenut ze mem tes tom uz daval a secko passed.......

Mam take info ze SP 1 by mal pomoct co si o tom myslite pani?...
Používateľov profilový obrázok
port77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1118
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina or Dolný Kubín

Príspevok od používateľa port77 »

no ak ti to ani neprejde POSTom tak SP1 ti moc nepomoze kedze sa k problemu ani nedostane :)
ASUS P5Q Deluxe//Core2Quad Q9550@TR Ultra 120eXtreme+NoctuaP12//MSI 280GTX Super OC:700/1400/2300//8GB Patriot ViperSeries 1066Cl5//Asus Xonar DX@Creative 6700@Sony DHC-MDX10//WD VelociRaptor 150HLFS+2xSamsung F1 1TB+WD CaviarBlack 2TB//Sony Optiarc AD-7201S LS//TT ARMOR Silver FullTower+2xMagma+2xNoctua+KazeServer//ENERMAX MOD82+ 625W//26"LG W2600H 1920*1200//MS Explorer Mouse, Natural MS laser 6000, MS Sidewinder X8//MS Sidewinder X6//Logitech Cordless Rumblepad 2//BT2.1//Belkin N router/PinnacleTVtuner@Motorola VIP1910-9DB@Sony BRAVIA KDL-40X4500.
HP Photosmart e-Premium
Acer TimeLIne X 14" ATi HD5650-1GB,i5 460M/4GB-DDR3/640GB hdd/WD 2.5" 750GB USB3.0
HTC HD2 WM 6.5 16GB
Samsung Omnia 2 WM 6.5 8GB :)
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Príspevok od používateľa Trubka »

to iste robila doska ASUS P5V-E HDMI so 4 GB transcend
s 2 GB isla super, so 4 GB kingston isla super, s 8GB corsair ide super. Tie pamate neboli v qualified vendor liste
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

takze vsetky po jednom ti funguju?? len spolu nie?? skus v roznych slotoch povymienat, v biose daj casovanie cl5, pripadne na auto... skus zvysit napatie, aj na NB... respektivne sa pozri na stranku dosky, ci niektory bios nebol vydany kvoli podpore 4 modulov... niekedy sa to tam pise...
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

postom prejde neprejde bootom.... skusil som ich aj na 400 mhz ... aj na shitnom casovani....

bios najnovsi...

Trpim
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: 4 gb no boot... 2 gb vsetko v poriadku

Príspevok od používateľa Diablo1st »

No to vyzerá na problém pamätí s doskou. Ja mám niečo podobné, ale nie až v takom merítku.

Keď som mal 2x1GB najlacnejšie A-Daty procák mi išiel až na 2,7GHz, ramky no problem na Cl4 pri 830MHz, ale akonáhle som dal 4GB Mushkin tak CPU nestabilné aj na 2,4GHz a ramky CL4 nedajú ani na 800MHz.
Teraz musím isť všetko na default.
Podľa mňa máš niečo podobné. Skús flashnúť BIOS ale pochybujem že to pomôže. Potom už jedine skúsiť iné ramky, alebo vymeniť dosku.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
ANONYM_a7

Re: 4 gb no boot... 2 gb vsetko v poriadku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Takže znova a opat sa potvrdilo jedo a to že mrkvosoft je šhit


Sposobovala to vista bez SP1... nechal som len 2 gb secko okki... dam sp1 ide aj 4 gb .... kukam jak puk nedalo mi to reistaloval som visu s 4 gb ram BSOD......

Cize Vysoko odporučam pri pouziti znackovych pamati a kombinacii n force chipsetu a Sli memory ready pamati SP1 ...

Podla mojho osobneho nazoru ide o totalne zhaluzene ovladace pre dosku.. inak si to neviem vysvetlit....

Nakoniec som skončil pri win 64 bit.... maximalna spokojnosť... vykon šiel hore... vravte si čo chcete je to ciťelne...

Čiže zatial PROBLEM SOLVED :cool:

Dodatok: Vista rullez a tak ako som ju naistaloval išla aj preč :bye:
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: 4 gb no boot... 2 gb vsetko v poriadku

Príspevok od používateľa gammaray »

Broslowski napísal:Nakoniec som skončil pri win 64 bit.... maximalna spokojnosť... vykon šiel hore... vravte si čo chcete je to ciťelne...
Spravny vyber, doteraz som lepsi OS nemal ako je Win XP 64 bit (SP2), este sa mi nestalo zeby mi zmrzol alebo nejak zblbol..andydul tiez potvrdi ;)
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: 4 gb no boot... 2 gb vsetko v poriadku

Príspevok od používateľa robour »

Broslowski napísal: Dodatok: Vista rullez a tak ako som ju naistaloval išla aj preč :bye:
Náš človek :D Ja zas používam XP32bit zaplátaný SP3 a tiež sa mi to zdá že to je asi najodladenejší win. Možno tvoj problém spôsobovala aj samotná doska. Biosy tiež nie sú najvychytanejšie. Ale to by sa asi prejavilo už pri zapnutí PC.
ANONYM_a7

Re: 4 gb no boot... 2 gb vsetko v poriadku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

bios s tym nema nic... islo o vistu na 200%.... som max prekvapeny z toho xp64 bit...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: 4 gb no boot... 2 gb vsetko v poriadku

Príspevok od používateľa kajfun »

> Spravny vyber, doteraz som lepsi OS nemal ako je Win XP 64 bit (SP2)


fesaci, viete preco ste tak strasne spokojni s 64bit win xp ? Uz som to Xkrat spominal na fore, akurat si kazde z tych deti a -nastrocnych tunak mysli ze to nemam v poriadku v straznej vezi : lebo 64bit XP je to iste ako Win2003 Server !!!! samozrejme bez serverovych sluzieb.

Xkrat som hovoril ze mam win2003 server na notebooku, Xkrat som doporucoval ludom na strih videa win2003 server, Xkrat som... skoda reci, checknite si moje prispevky. Proste nejaka DESKTOPOVA hlista nema a nikdy nebude mat stabilitou na SERVEROVY produkt, sice od tej istej firmy ale proste inak pisany a inak stavany s uplne inymi zakladmi. Jedina vec co je potrebna su 64bit ovladace na zariadenia, s tym ale v ziadnom pripade nie su problemy vo vseobecnosti i ked sa moze stat ze nejaky velmi exoticky hardware taketo ovladace nema.

win2003 server je totizto od gruntu stavany na kvanta procesorov, kvanta jadier, kvanta pamate, ma uplne ine HAL/jadro. Mam zopar konfiguracii kde ho pouzivam na 256GB RAM ale to samozrejme nie su desktopy. A da sa na nom aj hrat, lebo ma directx v9 !! Ludia sa toho strasne boja lebo to ma v nazve "SERVER", tympadom to musi byt nieco uzasne hrozne minimalne na urovni Unixu... stabilita neporovnatelne lepsia ako Hlista, VYKON LEPSI AKO HLISTA, MENSIE NAROKY NA PAMAT, atd, atd. Na nc6000 notebooku, styri a pol roka starom, 2GB RAM, mi win2003server nabootuje a s normalne pripojenou sietou [ziadne serverove sluzby nebezia, ziadny Web server atd] spotrebuje 108MB RAM - mozete si to skusit s Hlistou :)


deti, prestante sa uz konecne strasne bat Win2003Server edicie a zacnite pracovat normalne. Teraz dobre pocuvajte : este NIKDY som nepreinstalovaval Win2003Server u ziadneho zakaznika ani u seba z dovodu rozsypanych registrov, padu a podobne a to ich mam na starosti STOVKY a okolo mna su dalsi ludia co ich maju na starosti radovo TISICE az DESATTISICE. Jedine kedy som windows2003 preinstaloval bol prechod na novy hardware ale to je asi normalne, ze?

Maximalna spokojnost!
ANONYM_a7

Re: 4 gb no boot... 2 gb vsetko v poriadku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

myslim si ze toto uz patri do ineho topicu.....

tu poprosim lock... kajfun poprosim ta mozme o tom diskutovat dame novy dred v OS sekcii...
CO pises je pravda avsak ako mozes nazyvat ludi z fora deti nechapem :-(

Návrat na "Pamäte RAM"