Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Tyraenel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Tovarníky

Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa Tyraenel »

zdravim ... v bazari som zalozil temu o predani hardwaru .. dohodol som sa s nejakymi uzivatelmi o predaju dobierkou
LEnze v tomto mi nepochopitelne kladla pod nohy polena slovenska posta ... donutili ma tie baliky 3X prebalit a kompletne prepisat dodacie listy atd... neviem ci si robili so mna tak vo volnom case prdel ... ale je proste neuveritelne aby sa toto stavalo... susciastky som sa snazil balit co najmensich balikov a co najbezpecnejsie do mekkych materialov vata a tak... po 3x pokuse som sa nastval a dal to zabalit do obchodu a poslat znamym... na pocudovanie to islo na prvy pokus .. aj ked to balenie obchodom bolo skoro take iste ako ja ... len ja som pouzil biely baliaci papier a ony hnedy .... :furious2: :furious2: :furious2: exituju nejake pravidla pre baliky a pod???
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa faugusztin »

A to si este zabudol na to, ze ak chces poslat peniaze priamo na ucet (a nie sekom, s ktorym potom musis ako idiot prist na postu, vystat rad a zobrat si peniaze), tak musis s nimi uzatvorit aj nejaku zmluvu, kvoli ktorej musis obehat viac pobociek (kvoli mizernym 5 Sk).

Ano, u posty je toto normalne. Preto pouzivam kuriera.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa Toman »

tyzdenne posielam tak 5 balikou a nikdy som nemal ziadny problem...... (krabica silno omotana lepiacou paskou...)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa GABO »

- Pošta je 1.Hnilá
- Nepoužíva rovnaký meter vo všetkých pobočkách (niekde prejde balik zabalený bez baliaceho papiera, inde sa idú doslova pokakať, že musí byť) 2. Hnilá
- Prestal som chodiť na poštu kde bývam pretože teta, ktorá tam pracuje pri okienku odbavuje jedného klienta dlhšie ako kvalitná a drahá spoločníčka jedno kolo súlože. Otázka je, že prečo tu Hnilú tetu (3. Hnilá) po toľkých sťažnostiach neposlali do prdele
- Ich doba riešenia akéhokoľvek problému je neskutočná - to si skôr vybavím svoj vlastný pohreb (4. hnilá)

Z toho vyplýva jediné - ruky preč a pre tých, ktorí majú len dobré skúsenosti - Opijte sa :D
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa materik »

Mna najviac "potesilo" ked som prvykrat posielal balik a snazil som sa od pracovnika posty zistit ako.
Nic mi nepovedal, stale na mna pi....l, ze som nieco vypisal zle a ze sa ponahla lebo posta o pol hodiny
zatvara...
Balik som poslal, postovne som zaplatil ja, cudne, ze som to nakoniec este sam od seba nekupil...
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa zachary »

musím si zaklopať, rukami mi prešlo okolo 50 balíkov (buď odo mňa alebo ku mne) a nikdy žiadny problém čo sa týka balenia, resp. vypísaných lístkov/šekov .. až na doručovanie resp. dodacie doby ma zatiaľ nesklamali (druhý klop-klop)
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa alle »

ja tiez musim povedat ze som nemal ziaden problem s postou(kloklopklop:D) dokonca ma az raz prekvapila posta svojou rychlostou,davnejsie som si kupoval od jedneho uzivatela ramky vitesty co mam v profile poslal ich v stredu rano a uz na druhy den vo strvtok boli na poste este mi prislo aj doporucenie :? (a to nebola ani prva trieda!!) :dance: ale bol som po nich v piatok :)
cize nevem ci to prislo stihackou ale bol som prekvapeny aj ja :OO=
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1130
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa Danix64 »

Asi už majú teleport :D To by bola fajn vec. Ktovie či sa toho dožijem.
Mne prišla zásielka na poštu tiež na druhý deň :-)
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa Lithil »

no tak ja som zatial problem s posotu nemal,samozrejme pokym davam 1.triedu na balik... ale jedno mi tu stale natahuje nervi .. a to otvaracie hodiny... od 9-13:00 ... potom zavrete hodku a potom az od 14:00 do 15:00 ..,, (to su pracovne dni ) ale v utorok maju len rano a to od 9-12:00 .... a najvacsi problem je v tom ze pridem pred postu a na dverach "vycapeny" papier s napisom UPOZORNENIE ! dna x.x. 2008 je posta zavreta... najhorsie je ze to tam vycapia v konkretny den zavretia preto tam pridem vzdy a hned s aaj otocim(ved co aspon si zatrenujem) ... a zavreta je asi tak tri dni v tyzdni.... takze sradu si nerobia len z teba ale aj tu u nas na dedine zo vsetkych ludi :D ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa faugusztin »

V Sturove na zel. stanici je nieco velmi podobne. Posta otvorena od 9:00 do 13:30. Aky normalny clovek si moze dovolit v takomto case ist na postu ? Maximalne tak dochodca/invalid/nezamestnany pre dochodok/podporu.
Používateľov profilový obrázok
Tyraenel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Tovarníky

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa Tyraenel »

nj ... ja musim do mesta kde je posta dochadzat... lebo u nas v dedine neni ... a to je tiez holubnik jak pod ma nahanat ... najviac ma nastvalo ked rady pomaly dva krat zakrutene okolo posty a ony tam si klebetia a maju akoze pauzu ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa lezgy »

si spominal ze si skusal balicky balit co najmensiu velkost
myslim ze ich interny paragraf vravi cosi o minimalnej velkosti balika, ak je mensia ide to ako list tym pado je to o chlp lacnejsie

druha vec je to ze ked ty trvas na tom aby to bolo poslane ako balik hoci to tie rozmery nema a je to pedant na druhej strane necha ta to prebalit do vecsieho, aby to slpnalo ten rozmer

myslim ale ze normalny clovek ta upozorni ze to nepojde ako balik ale ako list -co je tebe ako posielajucemu uplne jedno- navyse to mas lacnejsie. d...l ta posle prebalit

samozrejme posta ako taka je kolos vsade sa najde bordel ale tot co sa niekedy u nich vystraja nema obdobu.... us som kdesi pisal mirec by mohol rozpravat....

mzoem porovnavat mam na to dost poslanych veci ale taky chaos ako je SP tak to niekedy nema obdoby...

na ich obhajobu
mala posta malo ludi otvaracie hodiny - no nechci zase aby ti tam niekto sedel od 4rtej rana do 5poobedia v kuse za tabulkovy plat...

je to stale tych 40hodin do tyzdna..... velke posty su samozrejme otvorene normalne kedze idu na dve smeny, ale mala dedinska posta....zaplat im niekoho kto bude tahat nadcasy a rucim ti ze nechaju otvorene furt
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Tyraenel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Tovarníky

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa Tyraenel »

nj ale myslim ze skatule od dosky a graffickej kde so to daval aby sa tozmestilo je myslim nad tymi minimamy :D
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa MBG »

Najnovľia skúsenosť - v pondelok som si objednal nejaké veci zo SmokeShop.sk, v utorok som skontroval v akom stave je moja objednávka a v stredu ráno mi zvoní poštárka, že má pre mňa zásielku...ale už pár krát sa mi stalo, že som musel dlhšie čakať...
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1333
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Slovenska posta --- absolutny vysmech ludom ???

Príspevok od používateľa Fanthomass »

ja mám s poštou takmer úplne dobré skúsenosti..

U nás na pošte ma upozornia vždy, že balík prípadne nespĺňa kritéria balíka a že to pošlú ako list.

U nás stačí balík oblepiť len tak, aby sa nepovedalo, ale počul som už, že v niektorých mestách ho požadujú aj zviazať špagátom... :D

Jediná zlá skúsenosť, posielal som HDD v balíku a prijímateľ povedal, že ten balík bol pri odovzdávaní nasiaknutý nejakou čiernou kvapalinou, pripomínajúcu olej a smrdelo to, čiže asi to bol olej.. ;)
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)

Návrat na "Debata o všetkom"