Gigabyte EP45-DQ6 - chybny kus ?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
DarkKiller

Gigabyte EP45-DQ6 - chybny kus ?

Príspevok od používateľa DarkKiller »

Dobry vecer
dnes som si na tuto dosku osadil procesor Intel E8400 s chladicom Zalman CNPS9500.
Zmena tam bola v doske a procaku (ziadny iny HW).
Vymenil osadil pustil.
Pustil sa mi windows a po asi 5 minutach prace mi PC zamrzol a vypol sa.Nasledne sa zapol PC a po asi 2 sekundach zase vypol.(10 sekund) Zapol sa a po 2 sa zase vypol. Potom sa zapol ozvalo sa "tuk" nabehol bios zacal sa loadovat windows a znova vypnutie,zapnutie,vypnutie zapnutie a tak mi to vlastne robi az do teraz.
Poznavacie znamenie na Procaku sa netoci chladic (pri prvom pusteny OK vsetko pohoda procak 33 stupnov). a svieti mi v kuse na cerveno ledka S4/S5 v manuale popisana ako ACPI LED - indicate the system status to prevent oitebtial hardware damage due to improper plug/unplug actions.

Ked je PC tie 2 minutky pusteny tak ledky S0,1,2,3 svietia na zeleno ked as vypne zhasnu a svieti len ta S4/S5 na cerveno (pri pustenom PC 2 sekundy tato ledka nesvieti a je zhasnuta)

Pocitac mam 50cm od seba na zemi nejake rady kde zacat ? Resp. na co vadne to vyzera ? Doska a procak su uplne nove

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot ... uctID=2831" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Gigabyte EP45-DQ6 - chybny kus ?

Príspevok od používateľa crux2005 »

najprv by som spravil reset CMOS, potom skontroloval pamäte
ďalej uvidíme ;)
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
morrowind
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Gigabyte EP45-DQ6 - chybny kus ?

Príspevok od používateľa morrowind »

mam rovnaky problem na GA P35-DS3 ... dozvedel som sa ze sa jedna o chybny kus, ktory je treba reklamovat. Jedna sa o restore bug, takmer "bezny" u gigabyte :rolleyes:

Návrat na "Základné dosky"