Finančné poradenstvo

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Zdravím.
Tak čo si o tomto poradenstve myslíte, aké máte skúsenosti v okolí, prečo máte taký názor atď.
Zaujíma ma aká je mienka čo sa financií týka, a aká je finančná gramotnosť tuná na fóre.
Dakujem
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Finančné poradenstvo je u mňa niečo ako dílerstvo herbalife - neskutočne otravné :rolleyes:

Zatiaľ sa ma pokúšali presvedčiť traja finanční poradcovia o svojich svetových kvalitách v tejto oblasti, veľmi rýchlo však zistili, že nedosahujú kvalít ani len podomových obchodníkov. O financiách vedeli len toľko, čo si naštudovali v brožúrach a na pochybných seminároch, zrejme len plných alkoholu a sexuálnych radovánok. Tak si to však dokáže naštudovať aj ktokoľvek iný aj bez tlačenia kalerábov do hlavy. Viac bohužiaľ títo poradenstvom sa živiaci ľudia nemali ani len tušenia o podrobnostiach súvisiacich s ich živobytím, čo je teda naozaj veľmi smutné. Odpovede na podľa mňa základné otázky sa pokúšali hľadať v dlhých telefonátoch so zrejme asi poradcom poradcu a vypadalo to, že i ten poradca poradcu konzultuje s ďalším vyšším poradcom. Neustále prehrabávanie sa v podkladoch tiež nebude asi znakom serióznosti, kompetentnosti a plného prehľadu vo finančnej oblasti.
Suma sumárum, z týchto porád vyšlo, že som si ako poradca pripadal ja, keďže odpovede na svoje otázky som našiel oveľa rýchlejšie ako títo odborníci (a kto vie, či by im to netrvalo až doteraz).
Myslím, že ten, kto sa chce živiť finančným poradenstvom, by mal aj financiám rozumieť, a to v plnom rozsahu. Nie vždy totiž narazí na úplného "tupca" ktorý s vlastnými peniazmi urobí čokoľvek, čo mu poradca nahovorí, a bez akejkoľvek pripomienky, či otázky. Väčšinou majú ľudia aspoň aký-taký prehľad, takže nie na všetko, čo si vypočujú "naletia", a je veľa takých, ktorí sa o túto oblasť aspoň okrajovo zaujímajú (veď ide o ich peniaze). Potom si musí poradca pripadať ako práve ten "tupec", ak narazí na človeka, ktorý vie o financiách viac ako sám poradca.

Takže osobne mám bohužiaľ len takéto skúsenosti. A čo som len tak okrajovo hovoril i s inými (vraj) poradcami, bude toto asi trendom.
...nehovorím, že nie je i poradcov, ktorí tomu fakt rozumejú a nezaskočí ich takmer nič, bude ich však len mizivé percento. Tí, ktorých zaskočí skoro čokoľvek ich vlastným tieňom však zakryjú.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pripomenul si mi toho smoliara, s ktorym som uzatvaral zivotnu poistku. Ja som o podielovych fondoch (tj investicne zivotne poistenie) vedel viac ako on - pracujem s tym totiz uz 7 rokov (aplikacia pre spravu PF). Takze pri niektorych otazkach len na mna smutno pozeral, ze co som sa to vlastne pytal :D .

Mna skor stvu headhunteri, akoze nic v zlom, ale zavolat mi do zamestnania a poslat pracovnu ponuku na pracovny mail, tak to chce odvahu.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak to je riadna odvaha. :laugh:

Ale svitá na lepšie časy. Som sa dnes dočítal, že poradcovia už musia mať min. stredoškolské vzdelanie a všetci licencovaní budú zapísaní na nete.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa A2C »

takže moje vyjadrenie k tomu asi toľko robil som to a snažil som sa vedieť o tom všetko čo sa dalo a k čomu sa dalo dostať bohužiaľ asi ako väčšine z tých čo to chcú robiť sa mi dostali info veľmi útržkovité a v konečnom dôsledku od kolegov iba podrážanie nôh aby ste ich náhodou nepredbehli v kariérnom raste. každé info si naviac musíte zaplatiť a oddrieť lebo sú napr. podmienky že to info nemôžete mať pokiaľ neurobíte toľko a toľko produktov a potom len naháňate naháňate a o chvíľu zistíte že v podstate tých ľudí podvádzate a to bola pre mňa neprekonateľná bariéra kedy som nemohol ďalej. Naštastie som nikoho nepodviedol a tak s tým môžem žiť ďalej že všetkým klientom čo som mal som poradil správnu vec za ktorou si stojím
ešte rada pre ostatných neverte ľudom z OVB a konkrétne ľudom z Bratislavskej pobočky pánovi S.R. a pani J.F. sú to skutočne ľudia ktorý vám predajú čokoľvek len aby na vás zarobili a to isté vyžadujú aj od svojich čo "učia" :furious2:
sorry ale po takmer roku čo som to robil som si nezarobil takmer ani na náklady a naviac stresy a všetko okolo ktoré mi robili moji nadriadení mi to nestálo :rolleyes:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa Scorp »

To sú tí zmrdi v oblekoch Hugo Bozz ala ušité v pivnici s nagelovanými vlasmi a vidinou ohromnej kariéry, kde každý usilovný zmrdík každý rok dostane svoj meter štvorcový kancelárie o poschodie vyššie?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa materik »

ako ked som videl, ze s tym zacal robit moj kamos (vyuceny zahradnik) tak som vedel, ze sa tomu budem vyhybat. No a ked je polovica "poradcov" z ucnoviek tak co mi mozu poradit? Nic...

A najlepsie bolo ked mi to profak pred maturami ponukol - ci nechcem robit take dristy pre nejaku financnu skupinu.... :hysterical: Ale uspesne som sa z toho vyvliekol a zmaturoval za 1.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa Diablo1st »

A máte s týmto aj nejaké pozitívne skúsenosti?? Lebo ako čítam je to tu samé negatívum.
Sú vôbec takí, ktorým sa dá veriť, a s istotou môžte povedať, že Vám poradil pre vás najlepšie riešenie??
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa jaffar »

Diablo1st napísal:A máte s týmto aj nejaké pozitívne skúsenosti?? Lebo ako čítam je to tu samé negatívum.
Sú vôbec takí, ktorým sa dá veriť, a s istotou môžte povedať, že Vám poradil pre vás najlepšie riešenie??
Sú, robí to kamarát, a nie je to zlé. Otázka znie, ako sa správa k ľudom čo nepozná, to posúdiť neviem...
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa Thief »

Tak ako A2C som si skusil o com je tento chlebicek aj ked pre inu spolocnost. V podstate mam ten isty nazor. Je par ludi, ktori sa naozaj vyznaju , este menej tych co hladaju najlepsie riesenie pre klienta a nie pre seba. Cim viac som pocuval ako je to vsetko skvele, ako pomahame ludom atd, tak som z toho bol pomaly zhnuseny. Teda ani nie z tych reci, pretoze v istom zmysle to bola pravda, ale ked som si ich mohol porovnat s kolegami a ich pristupom k tejto praci.
V konecnom dosledku je to potrebne. Sice je to pre ludi otravne, ale urcite sa najde aj dost takych, co niesu informovany a pomoze im to.

Poradil by som vzdy ked nieco taketo riesite kontaktovat aspon dve a viac spolocnosti co robia poradenstvo. Clovek si spravi vlastnu predstavu. Predsalen ci uz investicie, sporenie, alebo poistenie niesu veci, ktore mozete len tak odmavnut.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Kamarat sa tym zivi a je fakt v tom dobry, nakolko on robi skolenia pre tychto ludi. Naozaj sa vyzna, hlavne v otazkach sporeni. V poistkach je troska slabsi, ale investicne vie naozaj dobre vybavit. Ak by niekto chcel sa s nim spojit, ne mi napise SS. Ja mozem naozaj preghlasit, ze sa rozumie a hlada hlavne pre klienta veci nie pre seba, lebo uz ma naozaj vela ludi, takze aj tak zarobi, aj ked sebe da min proviziu a kde nemusi tak neda.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa schyzoy »

Presne tak, ako tu hovorite vsetci! Radte sa radsej priamo v bankach, poistovniach, stavebnych sporitelniach, v investicnych spolocnostiach. A mate zarucene, ze robite pre seba to najlepsie :hysterical:

Uvediem par REALNYCH prikladov:

A) Poistenie pre skolakov, so sporenim, na 5 rokov, IBA 240 SKK / mesacne. PARADA! Ved to si moze dovolit kazdy! No nekup to Slovac jedna informovana!
Z tych 240 je 200 sporiva zlozka. Zmluvne je stanovena vyplata po skonceni "sporenia" 11.080 SKK.
Tak si to zratajte pani a damy...

B) Sporenie pre dieta, od narodenia, sporenie 19 rokov, mesacne 212 SKK. BOMBA, sak nech ma dieta na "start" do zivota, a to si tiez mozme dovolit vsetci! KUPUJEEEEEM. Zmluvna vyplata 37.500 SKK na konci sporenia...

C) Krytie rizika na trvale nasledky urazu, poistna suma 600.000, rocna platba 4800 SKK. BOMBAAA !!! Vseobecne obchodne podmienky (ta vodotlac s velkostou pisma 5, na minimalne 5x A4) = "plnime od poskodenia min. 10%" = preklad do slovenciny: odfakli si na cirkulare (alebo pri rezani otvoru do kejsu :-P ) 2 prsty, je to trvaly nasledok? ANO. Kolko dostanem z poistovne? H-O-V-N-O (s prepacenim)
P.S. za tu sumu sa da spravit krytie na 6.000.000 SKK s plnenim od 1% poskodenia

D) Pozicka bezucelova, v materskej banke (rozumej mas tam ucet niekolko rokov, pre istotu nemenovanej, viaceri z Vas by sa necitili najlepsie), realny urok p.a. 11,8%. V banke, v ktorej klientku v zivote nevideli (a ma jednu z najvacsich kapitalizacii v EU), urok p.a. 7,2%

E) 28 rocny klient, v II. pilieri, prijem cca 20% nad priemer SR, v konzervativnom fonde...


Mam pokracovat pani a damy? Radsej nie (sedel by som tu pol roka a vymenil pri tom cca 20 klavesnic). Len sa pekne radte radsej so "spiskovymi" zamestnancami priamo v pobockach, tim na Vas skutocne (kua, za to dam ruku do ohna), ale naozaj neskutocne zalezi, aby ste sa mali dobre, aby Vasa rodina bola v bezpeci, aby ste zo svojich penazi vytazili maximum...
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ty to beries z druheho extremu. Takych, co chcu naozaj klientovi najlepsie je minimum. 99,9% tychto ludi sa proste chce nabalit, a teda tahaju k tomu, kto im da najvacsie provizie. Je to smutne, ale je to tak.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

S tym musim suhlasit, lebo pred kamosom som mal jedneho, ktory toto praktikoval, nastastie som to dal do poriadku, takze keby mi na cirkulakre odfakliko prst min by som dostal nieco ako bolestne :) Inak platim sice viac, ale zato mam istotu, ze ak sa mi nieco stane, tak urcite nebudem zit len z invalidneho dochodku popripade z nemocenskej.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Finančné poradenstvo

Príspevok od používateľa schyzoy »

Je mi naozaj luto, ak ma niekto negativnu skusenost, bohuzial je to tak. Ale tvrdit ze 99,9% je takych a takych, je nezmysel.
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3

Návrat na "Debata o všetkom"