Audi A6 r.1995

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa Xaltotun »

Dnes som videl toto auto stoji v Darexe v KE, ma v prdeli spojku, baterku a nejde mu tachometer - opravili by to v darexe, cenu auta by to zvysilo o takych 10-15, inak je OK.
Ma udajne nabehanych 129. ked som videl stav interieru a pedale tak som tomu aj uveril, to auto je cukrikove v podstate plna vybava.
Skutocne ma dostalo to co je pod kapotou - V6 quatro - ten motor opticky vyzera akoby visiel z vyrobnej linky a pradie ako macicka...
Ja viem je to stara krava ale od kedy som odisiel z darexu myslim na tu becku, ma komplet novy lak - pekna zelena metaliza (mne sa paci).
Vysledne s odstranenim zavad, vymenou oleja a este nejake tie serepeticky by ma vyslo povedzme na tych 130... Brali by ste to???

http://audi-a6.autobazar.eu/26-id680357.html" onclick="window.open(this.href);return false;
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

to sa mi teda zdala nedávna ponuka otpleasingu : Audi A6 V6 Quatro r.v.1998 či 1999 (už si presne nespomeniem) s nabenanými km niečo málo cez sto tis. za 140tis. podstatne lepšou (výhodnejšou), ako tento starší nie až tak "fajnový" model

...samozrejem minulo sa hodne rýchlo, tak ako Peugeot 607 V6 v plnej výbave za neuveriteľných 133tis. z rovnakej ponuky
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa jaffar »

Nový lak, prečo? Zamysli sa, bezdôvodne to nebude.
129 000 na 13 ročnom takomto aute? Možno tak 429
Krásne čistý motor? Umytý v bazári, aby sa skryli úniky kvapalín...
A navyše nechať si auto opravovať bazárom, to radšej vôbec..
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa kajfun »

jaffar ti to jasne povedal, zabudni na to ze taketo stare auto ma 129000km... a keby aj malo, iste dokazes bez problemu obhajit novy lak [poznam XY aut z roku 1998 a pokial to nie je zrovna Felicia tak NIE SU hrdzave, nedajboh aby potrebovali novy lak].

ked aj obhajis lak, pytam sa dalej : preco je na aute s necelymi 130000km odfajcena spojka ?!?!?! 2.6ka benzin motor, mnaaaaam absolutny bestseller na trhu. Co take 1.9tdi, tie sa mozu ist schovat!

sorry chalan, toto tu nesedi ani nahodou. Nikto si nekupi nove auto za milion a pol aby na nom najazdil 130.000km za dvanast rokov. Este som to auto nevidel nazivo, ale vodicova sedacka uz ma vysedeny ten potah co 139000km auto nemoze mat ani keby v nom jazdil 200kg clovek. Podla obrazku mam dojem ze predny naraznik je vyhodeny zo zavesov, predna kapota sa mi zda podvihnuta pri prednom okne ale to je tazko posudit z tej jednej fotky s totalne debilnou perspektivou. Ach ano, nove gumy na pedaloch? Samozrejme, stokoruny v obchode.

ach ano, na kazdej audine sa po 129000km pokazi tachometer! To je predsa uplne jasne!



= ... co si maly? Rozmyslaj hlavou a nie botami.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa jaffar »

Máš pravdu, fotky som neštudoval, sedačka naozaj vyzerá skôr na polmega než 100 tisíc.
A čo sa týka kapoty a nárazníka suhlasím, celkom by ma zaujímala napríklad taká chladičovka, silne pochybujem, že bude pôvodná :)

//Btw kde to má tie hliníkové disky čo sú písané vo výbave?
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa jararak »

na zraze sme sa stretli teraz viacery s nie novymi autami. moja stolicka sa mierne hybe a to mam 235 a ta serviska vyzera celkom doverihodne cize davam tomu nadej
dalsi kamos ma pekne sedacky a ma 350t a dalsi ma sice iba 280 ale sedacky v strasnom stave, a to sme usudili ze to ma asi 400-500.
ten s najstarsim autom zjazdil bez problemov 2 sady gum a auto si este pekne priadlo. cize 2,5l nemoze mat problem po 300-400 tisicoch
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa kajfun »

jasne ze autiaky vydrzia 400.000km... to je v pohode, ale toto audi NEMA 129.000km ani keby som bol neviemco.

vies co som este zabudol? Ze preco niekto preda spickovo udrzovane perfektne audi [iba trosicku nepojazdne kvoli spojke ale inak je v uplne super stave, presne tak vyslo aj z fabriky pred 30 rokmi!] ... ze preco niekto preda perfektne super audi do dareksu.

pretoze ho nevie predat nikomu inemu a zoberie za neho akekolvek peniaze? pretoze ked sa mu dodrbala spojka a samozrejme pocas vlastnictva do toho auta investoval obrovske peniaze na udrzbe [chcem to vidiet], tak uz teraz nema 5000 korun na tu posranu spojku aby ju vymenil a predaval KRASNE auto v SPICKOVOM stave kulturne ako seriozny clovek a nie ako posledny yebo nepojazdne do bazaru??

ale prosim ta... takychto rozpravok som uz zazil...

jaaaaaj vies co sprav? Pytaj si od dareksu ukazat zmluvu v ktorej auto vykupili od povodneho majitela a pozri sa kolko je tam napisanych kilometrov :)
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa Xaltotun »

ja viem... ja viem... ale o tom aute sa mi aj snivalo kua :D
Inak pozeral som trochu po nete 12-13 rocne A6 a vsetky su tak za 100 litrov.
Podla tej fotky som si aj ja nemyslel o tej sedacke nic dobre ale zdaleka nie je taka vysuchana ako sa zda na tej mini a nekvalitnej fotecke.
Viete ked je stastie unavene sadne aj na vola, a obcas ludia kupia neuveritelne lacno neuveritelne vozy.... no.. snival som trosku...
Rvat asfalt v 6-valcovom quatre... ach :music:
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa kajfun »

snivaj, ja som bol tiez mlady a pekny :)

ale zapamataj si jednu vec - aut je vela a bude este viac. NIKDY si nekup prve auto co uvidis len preto lebo ma silny motor. Lebo je to Audi. Lebo je to doporucene od kamarata. Lebo ma malo kilometrov.

Silny motor ti je nanic. 1.9diesel od VW Group je silny dost na to aby si za sest sekund nezvladol riadenie, zabil desat ludi na zastavke autobusu alebo prechode a vyfasoval tridsat rokov natvrdo. Tieto slova si prosim velmi dobre zapamataj a dufam ze ich nikdy nebudes musiet lovit v pamati. Ani nikto z nas.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa Toman »

to bude nejaky odrb...... ak to kupit tak ti dopredu poviem ze to je jama na peniaze.....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa Xaltotun »

neboj kajfun, jazdim 10 rokov, ale 1,4 16V mi moc nestaci :-(
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa Nesqwik »

ja som bol iba mlady :D
povedzme si par verejnych tajomstiev a zachytich bodov
1. 99.9 % aut v bazorch ma stocene kilometre ... neviem ci na tomto fore aj niekto nelinkoval clanok a rozhovor s ,,panom automechanikom z autobazaru,, cele sa to nieslo v style ,ano stacame kilometre ale kto nie ? ,
2. kazde auto prejde v autobazare ,,kupelnou,, nalestit umyt motor vap-kou povysavat .....
sthrnutie etikiet o vymene oleja (uvadzaju sa tam KM) je samozrejmost
3. niekedy sa v bazaroch uchyluju k prektikam z 2 lacnych 1 drahe tzn. kupime dve totozne auta napr jedno vyhoreny interier a druhe buracka a potom navstivime kamarata na OPZ ...
4. typujem ze by tvoja kupa prebiahala stylom najprv nam zlozte zalohu my vam auto opravime a potom doplatite zvysok ale auto v ktore si nesoferoval si kupi len ...... :whistle:
5. stavim sa ze ti tlacili kalereb podobny tomuto v bazare : ,, predchadzajuci majitel bol dedko v rokoch ktory jazdil len na na chalupu a do Tesca,,
6. ak ma to auto naozaj najadene tolko kolko tvrdia :hysterical: a spojka je v prec tak si predstav ako sa s nim jazdilo
7. neviem ako je to zo sitovanim historie na SK ale tu v UK sa da zistit vsetko co bolo robene v servise/u policajtov len podla SPZ
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa lezgy »

zase nemozes porovnavat neporovnatelne....
maju anglani dost svojich problemov...
i ked je pravda ze co sa tyka registracie aut toto maju paradne spravene
system ...donut nas ze ti nemame verit a nedopadnes dobre sa mi velmi pacil
auto som zamkol asi iba 2x aj to zo zvyku :)
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa Nesqwik »

neviem v ktorom anglicku si bol ty ale mal som tu novu fiestu este z original ford puklicami a asi po tyzdny mi zmyzli a to parkujem pred domom pod lampou ... kamaratove audi skusal dakto zo srobovakom, dalsiemu zobrali aspon sierace ... mozno blba stvrt ale auto by som nenechal odomknute cez noc ani kebyze som v nom

//mozno v danej stvrti bolo vela slovakou.... T.
Používateľov profilový obrázok
xmon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 28. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Audi A6 r.1995

Príspevok od používateľa xmon »

V prvom rade sa pozri na motor...ak je čistý nemusí to znamenať, že sa o neho staralo, ale že bol na predok rozbitý. Keď auto vyrobia tak do motorového priestoru sa striekne taký nástrek, ktorý zachytáva nečistoty abo to nešlo do filtrov a do motora. Ak je po búračke 95% mechanikov ten nástrek nedá a nechá to čisté "ako funglovka". Proste motorová časť musí byť prirodzené špinavá (nie hrudy špiny ale proste taký povlak prachový). Skús ho hodiť na zdvihák alebo najlepšie montážna jama a skontrolovať spodok - kvapaliny či netečú, či je "suchý", stav hrdze na podvozku. Vytoč naplno predné kolesá najprv do jednej strany a potom do druhej a autom sa pohni aspoň 5m, zistíš či nie sú vybité homokinetické kĺby a či nemáš problém so servom. Porovnaj laky na jednotlivých dieloch, nálepky na oknách musia byť rovnaké (ak je niektorá iná - sklo bolo menené). Skús si elektriku v aute či všetko ide ako ma. ďalej rátaj, že ak to kúpiš musíš resp by si mal vymeniť rozvody (5-10 000SK), olej, filtre....Ak chceš podrobnú kontorlu zober si VIN a choď do autorizovaného centra kde Ti vytlačí jednak výbavu a aj servisné cykli čím si môžeš snáď overiť "pravosť" km (aj keď ja im neverím) a potom rovno k mechanikovi čo sa pozrie na to čo je rozbité aby si zistil, že je to "LEN" to čo hovorili alebo aj iné veci....a ešte rada - auto má už RJ tuším, tak niekoho kto má VAG a hoď to na PC a prekontroluj a prečítaj závady....
A RATAJ S TÝM ŽE TO BUDE PAPAŤ!!!

A aby som nezabudol, pootváraj všetky dvere a naštartuj auto (dvere by sa nemali triasť), pusť klímu (tá po búračke zvyčajne nejde lebo sú polámanae alebo pokrútene potrubia), a aj skontroluj Airbagy či sa ich umiestnenia nehýbu lebo tam byť bag nemusí)

Veľa šťastia s nákupom aj keď ja by som to nekúpil už v takom stave v akom je....
CPU: E6600@3,33GHz/Cooler: Thermalright SI-128+Noctua NF-S12 1200/MB: Gigabyte i965P-DS4 rev 3.3 F12A beta/RAM: DDR2 2x2GB OCZ platinum PC8000/HDD: WD 320GB SATA2 16MB - WD500AAKS SATA2 16MB/ROM:LG H42N/VGA: MSI EN8800GTX 768MB 384bit PCIe/Zdroj: Fortron 500W Active PFC BlueStorm II/Monitor: LG L226WA-WN 22"/Creative X-FI XtremeGamer Fatal1ty Pro Edition/Pixma iP4300 bez OC!!!

Návrat na "Debata o všetkom"