vyska informacnych technologii

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
upir102
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 557
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vinohrady nad Váhom

vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa upir102 »

caute
som na gymnaziu ,a chcel by som ist na vysku na informatiku bud do Brna alebo do Blavy ,hlavne chcem vediet s akymi znamkami sa tam dostanem budu stacit trojky?A pomoze ked budem maturovat s informatiky?
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa beardie »

na znamkach az tak velmi nezalezi, staci ked spravis primacky na co najvacsi pocet bodov ;-)
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa MBG »

Si na gympli a chceš študovať informatiku...v BA alebo v Brne...hmmm...a vieš ty vôbec na ktorých školách resp. fakultách ? Lebo ako, fakt veľa si nám toho povedal...a keďže chceš ísť na informatiku, je tu istý predpoklad že zvládaš aspoň základy práce s PC, pod čo spadá aj práca s internetom (google.sk), a neviem či vieš, ale tam sa dá nájsť všetko...a napríklad aj podmienky pre prijatie...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa Toman »

bratranec zacal studovat v BA, potom skusil jeden semester v brne a teras sa tam nadobro prestahoval a skolu dokonci tam. je tam udajne 3x vecia kvalita ako v BA.
- ja som studoval informatiku v Trnave (STUBA -TT) a stalo to za prd....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa LittleMan »

nie je brno ako brno ... ;) konkretne FI MU nie je vobec to, co by vacsina ocakavala ... je to skor aplikovana matematika s teoretickou informatikou ... pokial niekto ocakava apl. infiku ako sa patri, tak to radsej VUTcka ...
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa Jofo »

VUTcka je fajn, ale nie je najlahsia... ale zase ked tu skolu vystudujes, tak z teba aj nieco bude
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa beardie »

mozu byt z teba 2 veci:
1. normalny typek co vie dost dobre informu a programovanie
2. typ guru

varianta 2 nie je pre zivot velmi vhodna :D
Používateľov profilový obrázok
upir102
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 557
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vinohrady nad Váhom

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa upir102 »

a co je to VUT a FI MU to som trocha nepochopil,resp.aka skola? Skola komenskeho v BA je aka vyucuje sa tam inormatika ze?


Moj sen je dostat sa do electronic arts a tam pracovat ,znie to cudne viem preto chcem ist an infu +ma to veelmi bavi.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Vysoké Učení Technické v Brne...
Fakulta Informatiky Masarikovej Univerzity v Brne...

No ale k téme... I ja sa pozerám po týchto dvoch školách.. Pozeral som si ich webovú stránku, no, našiel som tam čo som chcel, ale tie stránky sú tak neprehladné a zamotané, že sa ani nečudujem, že sa v tom niekto nevyzná... a vlastne kritéria som tam nenašiel ani ja.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa kami_sama »

nie je vysoka skola, ako vysoka skola, to je pravda. na druhej strane vsak skola este nic neznamena. v podstate je jedno, ze aku skolu vystudujes, ked ta to nebavi, resp. budes hrat len CS, moc sa nenaucis.

FI MU Brno je fakt skor o apl. matem. podobne aj informatika na matfyz - UK (resp. tam este maju odbor aplikovana informatika, ale kazdy informatik na to len nadava, tak neviem, neviem.). teoreticka informatika je fajn, ale prax je o niecom inom. aj ked faktom je, ze matfyzaci nieco ovladaju (ale uz davno neplati, ze matfyz produkuje naj informatikov - koderov).

FIT v brne a FIIT v Ba su dost podobne fakulty, dokonca mozes si vymenit skolu pocas bc. studia na semester, alebo dva (predmety ti v pohode uzna druha skola). ja som na FIIT a bolo by celkom neferove, keby som teraz zacal nadavat na FIT, ale co som pocul o predmetoch, zadaniach, etc... co ja viem? tak potom uz radsej FIIT.

plati vsak to, co som uz na zaciatku napisal. v podstate je jedno, aka skola, hlavnymi mierami su tvoje vykony (aj ked plati, ze univerzity garantuju istu kvalitu absolventov, nemusi to vsak platit vzdy).
jancin99
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa jancin99 »

Ja sa teraz tiež rozhodujem kam pôjdem na VS kde bude niečo s informatikou.
Tak isto som rozmýšľal nad BA alebo Brno.Ale počul som že je aj FRI v ZA.Neviete aké to je tam?
Môžete mi prosím poradiť na čo sa zamerať teraz pred VS čo sa hlavne učiť?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa galen »

jancin99 napísal:Ja sa teraz tiež rozhodujem kam pôjdem na VS kde bude niečo s informatikou.
Tak isto som rozmýšľal nad BA alebo Brno.Ale počul som že je aj FRI v ZA.Neviete aké to je tam?
Môžete mi prosím poradiť na čo sa zamerať teraz pred VS čo sa hlavne učiť?
nuz ... hlavne si treba uvedomit, ze vysoke skoly na slovensku toho vela nenaucia ... clovek dostane zakladny rozhlad, a je na nom, ci sa tomu chce alebo nechce venovat ...

Co sa tyka FRIcky, naucia ta zaklad zivota, tzn neser ludi vyssie postavenych.

Dalej tam dostanes zaklady od programovania (ale neberu sa do hlbky algoritmy ako napriklad UK-BA), co to ti povedia aj o databazach, nieco si poprogramujes, trochu optimalizacii ... porozpravaju o ekonomii ... a tak daju slusny zaklad pre uchytenie sa na trhu (SAP, Navision... a ostatne akekolvek ine firemne softy).
V kazdom pripade ta na fricke nenaucia: grafiku/modelovanie/tvorbuEngineDoHier, takisto ta nenaucia optimalizovat vypoctove algoritmy (teda, urcite nie do hlbky) a nemozes ist programovat jadro hardcore DB ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: vyska informacnych technologii

Príspevok od používateľa Matusak »

jancin99 napísal:Môžete mi prosím poradiť na čo sa zamerať teraz pred VS čo sa hlavne učiť?
to by si si mal asi zistit na tej skole ze z coho sa robia prijimacky... minimalne z nejakeho jazyka(de,en,fr,... )
ak chces ist na nejaku kde je informatika, tak predpokladam ze prijmacky budu z matiky a fyziky (teda tak to je tusim na stu fei alebo fiit neviem presne treba ist kuknut na skolu a tam si zistit ;-)
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI

Návrat na "Debata o všetkom"