Právna pomoc - Spor s profesorom

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Takže mám jeden problém, a vidím, že tu na pc.sk sú celkom inteligentní ludia, takže mi možno pomôžete. Moj problém som opisoval aj na fórach http://www.pravoprekazdeho.sk ale nevidím v tom nejakú nádej, pretože tie fóra sú tam dosť mŕtve. Tak sem hodím aspon presne to, čo som napísal tam...

Takže, som žiakom strednej školy - štvrtý ročník a organizujeme stužkovú slávnosť. Spravili sme si aj oznamká (také tie kartičky o oznámení stužkovej). Chceli sme byť vtipný, tak sme použili na oznamku aj citát jedného profesora (bez povolenia), ktorý povedal mojim spolužiačkam v škole cez hodinu na chodbe. Na oznamku je napísané presne toto (Medzi lomítkami. Možno nejaké gramatická chyba sa tam mohla objaviť):

/ "No, nemôžem vás pustiť domov, aj keď zastupujem, viete je to napísané dole, čo vyvesila zástupkyňa. A to je ako zákon. Keď vás pustím, poruším zákon a ja vás mám na zodpovednosti. Ale viete čo? Môžeme sa dohodnúť tak, že ma počkáte, nepustím vás, a vy si svojvolne odídete." (pán profesor)/

Nie je na tom oznaku jeho meno. Myslíme si, že nás nemôže napadnúť, pretožo v tejto citácii nie je ponížený, nutrpel tým žiadnu ujmu, ani sme neporušili autorský zákon - kedže to povedal v škole, teda verejne, teda citácia časti diela be z povolenia je zákonná ak nepsôsobuje autorovi finančnú ani duševnú ujmu. Chcem sa vás spýtať, ci napriek tomu sme porušili nejaký zákon. Pán profesor sa nám vyhráža, že nás dá na súd, ak tie oznamká nezmeníme. Problém je v tom, že oznamká stáli dokopy cez 12 000 SK, a my (teda žiaci) nemáme už finančné prostriedky na ďalšie oznamká, nakolko usporiadavame aj stužkovú slávnosť, ktorá je finančne náročná. Dúfam, že nám pomôžete v našej situácii a objasníte nám naše práva a práva pána profesora.

Ak by sa dalo,tak sa vyjadrite este do konca výkendu (ano, výkend je s ypsilonom :D).
JeffoneoN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ne 21. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa JeffoneoN »

HH to co mate za profesora ze vas chce dat na sud mi sme dali na oznamka asi 10 citatov od profakov a nikto proti tomu nic nemal :D ale myslim ze sa s profesorom nejako dohodnete..
PC1: MSI P67A-G45| Core i7 2700K ~ Noctua NH-U14S| 24GB DDR3 1600MHz Kingston XMP| MSI GTX 1060 6GB| Samsung 840PRO 256GB| Plextor M3 256GB| Samsung F1 750GB| Be Quiet! L7-530| Dell U2410| Panasonic TX-L37S20
homemade plexi case 4x Magma + NF-P12 @ 4.5V
PC2: Intel Q67| Core i5 2500| 8GB DDR3 1333MHz Zeppelin| WD Blue 500GB| Seasonic S12II SS-430GB| Samsung 19" WXGA+
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Snake »

ROFL, a toto by mu pred súdom prešlo ako? By ho poslali kade lahšie, žiadny autorský zákon tam nehrá rolu keďže to čo spadá pod autorský zákon je väčšinou patentované (má patent na tú jeho hlášku? Takisto ako ty vravíš, povedal ju verejne, takže zase nič)...

Ak sa mýlim opravte ma :-)

Veľa štastia pri maturách :-)





.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Timeshifter »

JeffoneoN napísal:HH to co mate za profesora ze vas chce dat na sud mi sme dali na oznamka asi 10 citatov od profakov a nikto proti tomu nic nemal :D ale myslim ze sa s profesorom nejako dohodnete..
Mam ti nahrat na kameru, jak na nas p**oval za to na hodine... Som myslel, ze nás zacne mlátit rad-radom...
Snake napísal:Veľa štastia pri maturách :-)
No, Dakujem za poprianie. Ale nastastie nebudem ho mat v komisii (ale niektorí spolužiaci a spolužiačky maturujú z NOSky (Náuka o spoločnosti - kidy a drísty) a tam on bude v komisii... No, uvidime...
Naposledy upravil/-a Timeshifter v Pi 07. Nov, 2008, 16:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Snake »

si maturant, máš 19 rokov (predpoklad), nechal by si sa mlátiť? Lebo ja nie :-)





.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Tak toho by som zbil aj keby mám šatku na očiach, zviazané ruky a nohy a na jeho strane by bojoval aj CHUCK NORRIS...

Dobre, ale hodilo by sa mi vyjadrenie od nejakého právnika...alebo aspon niekoho, kto sa vyzná...
Inac, podla mna to nie je ani zasahovanie do sukromia, kedze to povedal v skole na chodbe spoluziackam...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa kajfun »

a) nie som si isty ci vykend je s ypsilonom - "ja som tvrdo" za makke i. Google nasiel 7700 s ypsilonom, milion a pol s makkym i. Co je spravne?

b) zaloba za autorske prava tomu fesakovi neprejde. Nema dokaz ze to povedal a ziadna policia alebo sud sa s takouto pitchovinou zaoberat nebude. Lebo keby aj, KEBY!, tak aka skoda bola sposobena? Ak je to pod hranicu tusim 8000 korun tak je to len priestupok a nie trestny cin, cize vam za to nic realne nehrozi [akurat pokarhanie od konajuceho dostojnika pripadne jeho zastupujuceho nacelnika "chalani a uz viac nam sem s takymi pitchovinami nechodte, kurna". A pochybujem ze by pan profesor:

- dokazal ze ste mu vymietli viac penazi ako spomenuta hranica [hladaj cez googla, neviem kolko to je]
- zaplatil pravnikov za tazke desattisice aby sa tomuto pripadu venovali

Bacha, zvaz si ake tazkosti vam ten trubiroh moze porobit. Skorej by som to videl tak ze este si neodmaturoval, este nemas za sebou koncorocne vysvedcenie atd. Skusil by som za nim poslat nejaku peknu cicu v kratkej sukni a sietkovanych pancuskach ze "pan profesor pozrite, my sme vam nechceli ublizit a som vyslana nasim kolektivom aby som vas o tom presvedcila. Najdime nejaku spolocnu rec, napriklad napiseme rucne dozadu na oznamka ze vy ste autorom tohoto a inych vtipnych vyrokov a Vase meno pojde hore jak americka raketa alebo dym z kadidla. Co vy na to?"


edit : ziadny tebe neznamy pravnik ti k tomuto vyjadrenie neda pretoze to je konzultacia a to sa plati.
Používateľov profilový obrázok
Dexx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Dexx »

ten profesor urcite nesedi v komisii sam a hlavne slovo ma aj tak prisediaci profesor z inej skoly...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa crux2005 »

Adam zabudol dopísať, že nás aj učí...
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Timeshifter »

kajfun napísal:a) nie som si isty ci vykend je s ypsilonom - "ja som tvrdo" za makke i. Google nasiel 7700 s ypsilonom, milion a pol s makkym i. Co je spravne?
Od teraz je výkend s ypsilonom :-)
kajfun napísal: b) zaloba za autorske prava tomu fesakovi neprejde. Nema dokaz ze to povedal a ziadna policia alebo sud sa s takouto pitchovinou zaoberat nebude. Lebo keby aj, KEBY!, tak aka skoda bola sposobena? Ak je to pod hranicu tusim 8000 korun tak je to len priestupok a nie trestny cin, cize vam za to nic realne nehrozi [akurat pokarhanie od konajuceho dostojnika pripadne jeho zastupujuceho nacelnika "chalani a uz viac nam sem s takymi pitchovinami nechodte, kurna". A pochybujem ze by pan profesor:

- dokazal ze ste mu vymietli viac penazi ako spomenuta hranica [hladaj cez googla, neviem kolko to je]
- zaplatil pravnikov za tazke desattisice aby sa tomuto pripadu venovali
.
.
.
edit : ziadny tebe neznamy pravnik ti k tomuto vyjadrenie neda pretoze to je konzultacia a to sa plati.
Jo, diki za informácie...
kajfun napísal: Bacha, zvaz si ake tazkosti vam ten trubiroh moze porobit. Skorej by som to videl tak ze este si neodmaturoval, este nemas za sebou koncorocne vysvedcenie atd. Skusil by som za nim poslat nejaku peknu cicu v kratkej sukni a sietkovanych pancuskach ze "pan profesor pozrite, my sme vam nechceli ublizit a som vyslana nasim kolektivom aby som vas o tom presvedcila. Najdime nejaku spolocnu rec, napriklad napiseme rucne dozadu na oznamka ze vy ste autorom tohoto a inych vtipnych vyrokov a Vase meno pojde hore jak americka raketa alebo dym z kadidla. Co vy na to?"
No, poviem ti presne ako to prebiehalo... SPravili sme oznamká ešte pred pár týždňami... Dodnes sme čakali na fotky (btw to Crux: Vieš kto má tvoje fotky? Skus zavolať kate ak ich chces este cez výkend (y), ak nie,tak potom v skole)... No, ale fotky s tym aj tak nič nemajú spoločné, takže... Pred pár dňami sme do tried rozdali oznamká (akože do každej triedy jedno oznamko bez fotky). Oni si to vycapili buď na nástenku alebo ja neviem kde. Všetko bolo OK, až dokým neprišla včera náš milovaný medveď (triedna prf) na triednicku hodinu a nespustila na nás sprsku príjemných viet o tom, ako zneúctujeme skolu, zneúctujeme profesorov (bla bla bla...).

Ona nám povadala, že jej povedala zástupkyňa, nech zničíme oznamká a vybavíme nové. Nebol čas, pretože Stužkovú máme pred mikulášom (ide o sviatok - teda dátum v kalendáry :D), a do vtedy by nam to v tlaciarni nestihli vybaviť.
Tak prišla iná alternatíva: Odstrihnúť danú časť s citátom- NIE NIE NIE!!!!
Tretia alternatíva: Začiertniť/Prelepiť... Vyzeralo by to strašne, ale niektorí súhlasili...

Kedže sme aj tak namietali (s trd. profkou sme sa normálne rozprávali), tak sme sa chceli porozprávať s danou zástupkynou. Tá nebola v škole, tak jedna z našich žiačok išla za riaditelom. Výsledok? Riaditel a na tom zasmial, a povedal, ze jemu sa to páči, že žiadne namietky nemá, ale že keď to aj tak niekomu vadí, tak nech začiernime nápis "Pán Profesor". Tak s týmto sme my súhlasili, zrazu s tým súhlasila aj naša triedna, ktorá bola pred tým proti tomu, aby sme začiernili len "Pán Profesor". Celí sme sa radovali a išli sme domou...eee...

Sakra, ja som mal ešte od pol tretej do štvrtej fyziku, tak som sa vrátil späť do školy. Eh... čo nevidím v škole - náš milovaný Pán Profesor - schytí moju spolužiačku a povie jej, aby jej dala číslo na druhú moju spolužiačku, ktorá je hovorkynou našej triedy. Dohodli sa, že sa poobede stretnú a porozprávajú sa. Tak to aj prebehlo (týmto vzdávam poctu mojej spolužiačke, ktorá mala na tento rozhovor odvahu a vydržala viac než hodinové kibicovanie), a vzišlo z toho to, že si budeme musieť začieniť celý citát.

Na druhý deň (dnes - piatok) sme vsetci prišli do školy. Juhú, naša milovaná hodina s profesorom bola posledná - piata a tak sme sa na ňu všetci tešili, ako odignorujeme našeho Profesora. EEEEEE!!!! Prišiel a hneď začal obvinovať našu spolužiačku - hovorkyňu, dozvedeli sme sa, že naša triedna na nás nakydala to, že sme sa s ňou hádali a nadávali sme na učitelov (čo sa nestalo) a hovoril najprv:
- Tento citát ho zneúctil... Podrazili sme ho... Kvoli nemu má problémy pred riaditelom (ktoré si vyrobil on sám :D )... Bla bla bla...
- On tie slová presne tak nepovedal...(tak potom preco sa s nami háda, ked tam nie je jeho meno?) Nemyslel to tak....
- On tie slová zrazu povedal, lebo ked ich videl, tak vedel ze sú jeho... A ze to je trestný čin... Bla bla bla dá nás na súd...
- Už sa s nami hrajkať nebude, uvidíme čo je to, ked si ho znepriatelíme
-Najprv po nás chcel, aby sme mu dali všetky oznamká... Čistý :crazy: !
- Vrieskal (nepočúval som, zabával som sa so spolužiakom)
- Vrieskal (nepočúval som, zabával som sa so spolužiakom)
- A vrieskal...

Mal som 100 chutí na neho vyletieť, ale radšej som to vydržal, že to najprv doma preberem s rodičmi a popýtam sa vo co go? (kukal som si aj zákonník... duh, len šialenci chodia na právo)

- Ešte stáel vrieskal a dozvedeli sme sa, že jemu nestačí ked to začiernime... My to musíme odstrihnúť a prelepiť (prelepiť preto, lebo na druhej strane papiera je označenie našej triedy a školy)... Povedal, že budeme písať písomku (maťo, uč sa tých 5 okruhov), že nechce počuť žiadne naše námietky (napriek tomu som namietal, no povedal, aby som bol ticho, že jeho žiadne namietky nezaujímajú...ALIBISTA) a na konci hodiny odišiel...
No, ja som sa na to celý čas v duchu smial, že vlastne všetko si to dosral on sám, ale čo už... I keď som si objednal iba 35 oznamiek (šetrný som človek :D), aj tak budem bojovať za svoje práva...A uvidím, aká bude písomka...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa lacika »

mf :D ako keby som pocul mojho ucitela JP-ho
on tiez ked zapoti hovadinu, tak to stoji za to..
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Ale akože, tento profesor je velmi dobrý profesor, ale toto vobec nechápem, prečo robí...
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Matusak »

pockat a nejsu nahodou oznamka vase sukromne veci ? ja by som si nic nezaciernoval, alebo si zaciernim jedno a ukazem mu aha ja som si to zaciernil... a ked bude chcet vidiet ostatne tak poviem ze som rozdal nie ?
pokial to riaditelovi nevadi, teda vlastne pokial sa vam pacia take oznamka tak naco to riesit? :D
aj kebyze mate hole zenske na nom tak vam ucitelia nemaju co do toho kecat, nie ?:D

PS: alebo teda neviem ale oznamka financuju ziaci, a nie skola, tak je fuk co tam mate...
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
janci11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 24. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizánske

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa janci11 »

boze s tymi ucitelmi to ide dole vodou co uz robia kvoli nicomu.......suhlasim s Matu3s-om su to vase oznamka, ktore ste si vy platili, taketo blbosti nerieste a nechajte si tam co chcete a hadam nejako uz zmaturujete :laugh:
CPU: AMD Ryzen R7 5800X CPU Cooler: Noctua NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) RAM: Corsair Vengeance LPX Black 32 GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 GPU: Sapphire PULSE RX6800XT 16GB SSD: Kingston KC3000 1TB + Adata XPG SX8200Pro 512GB + Crucial MX500 1TB PSU: Seasonic Focus Plus GOLD 750W Case: Fractal Design Define 7 Compact White TG
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Viem, viem... to je presne to, ako keby som nechcel, aby niekto nosil tricko s napisom "som debil" lebo som to raz povedal a nesuhlasim s tým... akoze ja si necham oznamká také aké mám... ak bude namietať, najprv ho odkazem na mojho otca a ak nebuude suhlasit, tak ho tak odpisem, ze nepochopí...
Naposledy upravil/-a Timeshifter v Pi 07. Nov, 2008, 22:00, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Debata o všetkom"