Nexus Caterpillar (Version 1) - sklamanie

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Nexus Caterpillar (Version 1) - sklamanie

Príspevok od používateľa F242 »

Kupil som tuto skrinku:
http://www.nexustek.nl/NXS-nexusversion ... system.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Dovody ktore ma viedli k tejto kupe:
2 super ventilatory
odhlucnena
sirka 195 mm (vnutorna).
"elegantna" (nechcem ziadne svietiace, tanciace, priesvitne atd).
"rozumna" cena.
Stara skrinka naozaj uz potrebovala ist do zbernych surovin, kedze som ju nemohol zavriet kvoli Accelere na grafike (je uzka), vyzerala hrozne a kvoli zopar inym veciam...
Pre porovnanie, doteraz som mal stary big tower, ktory bol otvoreny a v nom boli osadene 4 ventilatory. 2x12 cm NEXUS (grafika a vstupny), 1x12 cm Scythe na CPU, a 1x92mm Nexus v zdroji.

No a moje skusenosti s Nexusom:
Skrinka je hlucna a nechladi!
Pribudol jeden vystupny ventilator a zmenil sa sposob uchytenia komponentov. V Nexuse sa zakladna doska dava dolu hlavou, takze je grafika uplne hore, HDD sa uchytava na spodku skrine, zdroj je vzadu dole.
Teploty isli hore v porovnani s mojou strarou skinkou.
GPU o cca 12 stupnov.V starej skrinke 48C v Burne / 58C v Nexuse.
CPU o cca 5 stupnov. To mi az tak nevadi, ale predsa. 60C / 65C

Najviac ma ale trapi hluk. Presne merania nemam,ale postupne som odpajal a zapajal jednotlive casti aby som zistil, ze co mi najviac vadi. Vsetky ventilatory som pre porovnanie zreguloval na nizsie otacky, tak ako v starej skrinke.
Samozrejme pocut HDD(v starej skrinke visel na gumickach, teraz je pripeveny v skrini). Mozem ho zavesit na gumicky ako v starej skrine, ale ...
Pocujem ako huci zadny ventilator. Povedal by som,ze pocut ako vzduch naraza do plechu, co ze za nim. Ventilator sam o sebe nehuci (vybral som ho pre porovnanie). Musel by som zrejme vyrezat ten plech, aby sa to zlepsilo. Tym zasahom samozrejme pridem o zaruku. :-(

Rychle riesenie:
Kedze som skrinu kupoval cez Eshop, tak pojde zase nazad do skladu v obchode a ja sa zatial budem musiet vratit k tej starej, ale tichej kope srotu, co som mal predtym.

Alebo mi skusi niekdo poradit pripadne hodit nejaky komentar?
Naposledy upravil/-a F242 v Po 10. Nov, 2008, 10:41, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Nexus Caterpillar (Version 1) - sklamanie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vyrezavanie plechu za zadnym ventilatorom je u mnohych skriniek nutnost... Aj preto mam rad Lian Li (resp. Lancool), nakolko maju vzdy mriezku pripevnenu iba cez skrutky.
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Re: Nexus Caterpillar (Version 1) - sklamanie

Príspevok od používateľa F242 »

No mna to pri kupe ani nenapadlo. V starej som ziaden vyfukujuci ventilator nemal, teda okrem toho v zdroji a tak som to neriesil. O tom, ze pred nasavacim ventilatorom nema byt plech som vedel a daval si na to pozor, ten vystupny ma proste nenapadol.
Najviac ma stve to, ze v tom starom srote to bolo tichucke a aj to chladilo. Teraz som vyvalil 2500 a je to horsie.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"