Zaruka na mobilny telefon

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Zaruka na mobilny telefon

Príspevok od používateľa MaxMan »

Nazdar,

planujem si kupit dualsim mobil a prehladal som mnoho stranok. Narazil som na celkom dobru ponuku a informoval som sa na zarucne doby. Odpoved ma dost zarazila: "- Zaruka 2 roky sa vztahuje na telefony s CE certifikatom na ostatne telefony je zaruka 6 mesiacov"

Tie dva roky su v poriadku, ale tych 6 mesiacov sa mi nezda. Na zaklade coho dava predajca 6 mesiacov? Pokial viem, tak existuje 12 mesacna zaruka, ale len na pouzity tovar (pre koncoveho zakaznika). O 6 mesacnej zaruke neviem (a hlavne ked na stranke predajca neuvadza ci ide o novy/pouzity tovar. Taktiez som nenasiel obchodne podmienky predajcu a ani kontakt (ICO/DIC, adresa).

Poradte mi prosim, ci moze byt aj 6 mesacna zaruka. Taktiez Vas prosim o vyjadrenie k chybajucim obchodnym podmienkam a chybajucemu kontaktu (je tam len mail a telefonne cislo) - je to v poriadku, alebo je to pochybny shop? (u mna prilis dovery nevzbudil, avsak vyber ma slusny - dualsim mobilov je na SK velmi malo)

Za odpovede dakujem
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: Zaruka na mobilny telefon

Príspevok od používateľa kotlik »

Tie kontakty na shop su slabe...v pripade reklamacie budu lahko ignorovat tvoje telefonaty. To ze tam nemaju na seba adresu o niecom asi svedci...ale ze tam nemaju ani obchodne podmienky...sakra ved to je zaklad... A tie telefony bez CE certifikacie asi nebudu urcene na nas ( europsky ) trh alebo ich kvalita bude dost pochybna. Ja by som v takom obchode nenakupoval.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Zaruka na mobilny telefon

Príspevok od používateľa MaxMan »

Aj ja som zabrzdil, ked nemali obchodne podmienky. Laka ma ten ich vyber, ale nebudem riskovat. Esteze som nasiel iny shop, kde maju podobne MT a za skoro polovicne ceny spolu so zarukou 2 roky. Chlapik ochotne vysvetlil co som potreboval a aj poradil.

Inak skoda, ze take firmy co nemaju ziadne kontakty na stranke vobec funguju... :(
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Debata o všetkom"