ASUS P5Q PRO - problémy

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
janot
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 09. Nov, 2008, 15:45

ASUS P5Q PRO - problémy

Príspevok od používateľa janot »

Po poskladaní zostavy a prekonaní určitých problémov mi zostali nevyriešené problémy:
1. RAM neviem spojazdniť v párovej prevádzke. Funguje len jedna. Vymieňal som sloty, atď., nefunguje.
2. BIOS neidentifikuje druhý disk v IDE slote. Vypol, zapol som MARWELL, nepomáha. BIOS mám flashnutý najnovší - 1501.
3. Pri spustenom PROBE II mám taký dojem, že pri ochladení CPU na teplotu cca 20-21 st.C zapne výstrahu teploty na 111 st. C, zdvihne otáčky CPU Fan a chladí ešte viac. Teploty jadier sú OK, merané rôznymi programami. Je to možné aby, originál program k doske - PROBE II blbol? Už ho ani nespúšťam...

Preto prosím, ak by mi vedel niekto poradiť, bol by som veľmi, veľmi povďačný.
Alebo sa mám zmieriť s týmito zádrhelmi a prevádzkovať PC tak ako to je?
Alebo to naznačuje vadnú dosku?
Ďakujem pekne, za váš čas.
CPUINTEL Core 2 Duo E8400 3,00 GHz MB ASUS P5Q PRO GPU ASUS EN8600GT SILENT/HTDP 512 MB DDR3 Chladič ARCTIC Freezer XtremeRAM KINGSTON HyperX 4GB (kit 2x2 GB) DDR2 800 MHz PC6400 CL5 Zdroj CORSAIR HX520 520 W HDD WD Caviar SE 16 640 GB WD6400AAKS
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: ASUS P5Q PRO - problémy

Príspevok od používateľa shampoo »

3. Pri spustenom PROBE II mám taký dojem, že pri ochladení CPU na teplotu cca 20-21 st.C zapne výstrahu teploty na 111 st. C, zdvihne otáčky CPU Fan a chladí ešte viac. Teploty jadier sú OK, merané rôznymi programami. Je to možné aby, originál program k doske - PROBE II blbol? Už ho ani nespúšťam...

- u mna to iste len teplotu som mal 113 stupnov. Mne to zahaprovalo ked som mal "pretaktovane" cez EPU-6 na 21% na
rakete - 3,02 GHz. Zataz som mal OCCT na grafe 3,3V a napajania procesoru to hodilo obrovsku napatovu spicku.
Ked som to skusal na lietadle , / tu je origo 2,5 GHz a nic sa nepretaktovava/ tak to uz neurobilo.
- Mam taky dojem ze tieto setriace funkcie narobia viac skody ako uzitku ,to vysoke napetie podla mna moze kludne odpalit
nieco na zakladnej doske CPU asi nie ten ma vlastne ochrany.

Napis ci si mal v zapnute to EPU ked ti to spravilo.
Tiez som si skladal PC asi tak pred dvomi tyzdnami
Mam asi tie iste pamete ako ty a prevadzkujem ich do DUAL chanel su obe v zltych slotoch problem s nimi zatial nemam.
Mam 32bit XP cize mi adresuje len 3,2 GHz ale to je OK.
:bye:
janot
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 09. Nov, 2008, 15:45

Re: ASUS P5Q PRO - problémy

Príspevok od používateľa janot »

EPU som skúšal, ale robilo to take psie kusy, že som to radšej nechal tak. Mám taký dojem, že EPU môže byť vcelku fajn, ale len pri perfektne zladenom celom PC.
Tá teplota mi naskakuje práve vtedy, keď nemám spustené žiadne programy, resp. mám spustené len nenáročné. čiže nie je dôvod na zvýšenie teploty. Keď sú vyššie nároky na PC, tak tá teplota neklesne na kritickú úroveň a všetko je OK. Je to nejaké podozrivé..
Ešte sa predsa len asi pokúsim trochu polaborovať s EPU, či sa mi náhodou niečo nevyjasní.
CPUINTEL Core 2 Duo E8400 3,00 GHz MB ASUS P5Q PRO GPU ASUS EN8600GT SILENT/HTDP 512 MB DDR3 Chladič ARCTIC Freezer XtremeRAM KINGSTON HyperX 4GB (kit 2x2 GB) DDR2 800 MHz PC6400 CL5 Zdroj CORSAIR HX520 520 W HDD WD Caviar SE 16 640 GB WD6400AAKS

Návrat na "Základné dosky"