Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
juras66
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 14. Júl, 2008, 14:56

Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa juras66 »

Pekny den,
mozno sa tu uz nieco podobne riesilo, no ja som to nenasiel, tak keby predca len, budem vdacny za odkaz. Ale k veci.
Kedze som chcel ako student usetrit pri kupe notebooku, tak som si ho kupil prostrednictvom kamosa na firmu v ktorej pracoval. Po case uz kamos v tej firme nepracuje, takze uz v tej firme nikoho nepoznam. Ako doklad o kupe mam fakturu a doklad o uhrade. Notebook je uz 3. krat v oprave v podstate s tou istou chybou, kazda oparava trvala mesiac a pol. Koniec zarucnej doby sa uz blizi. Chcem vediet aku sancu mam ze mi vratia peniaze, alebo aspon vymenia za tovar v rovnakej cene. Mam na to vobec narok, alebo to vratia tej firme??? Prosim o radu, som z toho zufaly, lebo ako student nemam na dalsi notebook a potrebujem surne na nom pracovat.
Dakujem za kazdu reakciu.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa FEAR »

Ano mas narok na vratenie penazi ak je tam 3x a este aj z rovnakou chybou, co sa tyka dlzky zaruky predluje sa ti o cas ktory bol notebook v oprave ..cize si to porataj a pripocitaj tie dni kzaruke... inak ohladom konkretnejsich informavii volaj .. SOI-Slovensku Obchodnu Inspekciu ... prilezitostne by som nou trosku postrasil aj servis nech nemachruju ;)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa Toman »

- ak bol NB kupovany na firmu (fakturu) tak na vratenie penazi nemas narok - zmluva o predaji sa riadi obchodnim zakonnikom kde su ine prava ako v obcianskom zakonniku.
- predajca ti to nemusi uznat...

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
juras66
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 14. Júl, 2008, 14:56

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa juras66 »

Dakujem za reakcie. Na SOI som uz volal a povedali mi ze zalezi na dohode. Nejde mi ani tak o vratenie penazi, bol by som vdacny aj keby som si to mohol vymenit za tovar v rovnakej hodnote. Nakupoval som ten notebook cez Alzu, a oni ho posielaju do servisu niekam do ciech, takze so servisom niesom v kontakte. A v Alze mi povedali ze to zalezi na len na posudeni zo servisu. No v zakone o ochrane spotrebitela sa pise nieco v tomto zmysle : Spotrebiteľ nie je len fyzická osoba, môže ním byť aj právnická osoba. Dôležité je vedieť, či tovar, ktorý prevzala, je určený na ďalší predaj alebo na konečnú spotrebu. Teda napr.:
Pokiaľ firma kúpi tlačiareň na to, aby ju ďalej predala, tak nie je spotrebiteľom. Spotrebiteľom bude osoba, ktorá túto tlačiareň kúpi od tej firmy pre vlastné potreby.
Ak tá istá firma kúpi tlačiareň do vlastnej kancelárie a bude na nej tlačiť, tak sa na ňu vzťahujú rovnaké práva ako na inú napr. fyzickú osobu, ktorá si kúpila do domácnosti tlačiareň.
Teraz neviem ci mi to nieco pomoze ked to v Alze vytiahnem na predavaca.
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa Metiu »

nevytahoval by som na predavaca nic - pokial to je normalny zdravy clovek

oboznam ho so situaciou , pekne popros ci by sa to nejako nedalo poriesit , ze si tam uz treti krat bla bla..
ak to bude parchant , skus ist vedla ku kolegovi

mozno niektori ludia maju svoj nazor a myslia si ,ze to nieje potrebne ,ze niesu zobraci , aby niekoho o nieco prosili. Ale budiz , volba je na Vas.
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Ja to vidím takto... máš právo na odstúpenie od zmluvy, notebook stál viac než spodná hranica na trestný čin a teda ked sa na teba vyseru, tak volaj políciu...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa FEAR »

lol to co to tu pleties trestny zakon do toho :D
juras66
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 14. Júl, 2008, 14:56

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa juras66 »

Zaujimave :good: ale to mi asi nepomoze
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa FEAR »

Toman napísal:- ak bol NB kupovany na firmu (fakturu) tak na vratenie penazi nemas narok - zmluva o predaji sa riadi obchodnim zakonnikom kde su ine prava ako v obcianskom zakonniku.
- predajca ti to nemusi uznat...

T. :-)

taktiez ak je to na firmu zaruka je 1 rok ..nie ako na fyzicku osobu kde je minimalne 2 roky ... ;)
juras66
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 14. Júl, 2008, 14:56

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa juras66 »

Zaruka je normalne 2 roky, inak je to iba v niektorych pripadoch.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa FEAR »

ak je FA na ICO je 1 ROK "pokial nebolo priplatene za predlzenie zaruky"
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa faugusztin »

Zas tak jednoduche to nie je. Podstatne je, co ma uvedene na fakture. Ak mu uviedli na fakture zaruku 24 mesiacov, tak ma zaruku 24 mesiacov.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa FEAR »

faugusztin napísal:Zas tak jednoduche to nie je. Podstatne je, co ma uvedene na fakture. Ak mu uviedli na fakture zaruku 24 mesiacov, tak ma zaruku 24 mesiacov.

no poviem to presnejsie 24-alebo ja neviem dozivotne mu tam predajca moze napisat co chce ..ale servisne stredisko ktore riesi reklamaciu tento udaj nezaujima ak im je dodany doklad teda FA a stoji tam ze je to predane firme " ICO" tak riesia to ako rek. do 1ROKA ked tam je 24mes. tak to ma na triku firma ... o tom to je system na nezaplatenie

ked my objedname notas z xxx skladu a sklad nam da nanho 24mes. zaruku tak ta zaruka plati 24mes. ak ten notebok predame fyzikej osobe ..akonahle ho predame na firmu a na FA je ICO a notas sa pokazi a poslem ho do servisneho centra tak je automatycky zaruka 1rok pretoze tam neplati obciansky zakonnik ako bolo spomenute. ..ale nakolko sme rozumna firma tak to riesime "trosku inac" ;) vsak zo zakaznikov zijeme
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa MaxMan »

No neviem ako a odkial kupujete (FEAR), ale ako moze servis pytat od teba (predajcu) doklad, komu si predal tovar (FO/PO). Im to moze byt jedno. Pokial VO predal tovar tebe a na dodacom liste je zaruka 24 mesiacov, tak tych 24 mesiacov aj zaruka realne je. A je jedno ci si to predal na ICO alebo nie. Ine by bolo, keby VO dal zaruku 12 mesiacov.

Inak s 12 mesacnou zarukou z VO som sa stretol len u HP a myslim ze FS este (vacsinou notebooky). Ostatny tovar ma v 99% zaruku 2 roky a viac.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Reklamacia notebooku kupeneho na firmu

Príspevok od používateľa FEAR »

hmm tak potom nas vsetky servisne strediska ...posam, asus czech, swiss, xpectrum, acer, atd tahaju za nos... no ved ja im hned poviem ako je mozne ze odomna pytaju doklad ked tuto MaxMan vravi ze je to somarina..

ehm este taka drobnost ..ked sa budem ohanat nasim dodacim listom z velkoskladu de bude 24mesiacov tak to by som mal kurna riadne krusne tie reklamacky ..kedze bohuzial niektore veci sa predaju aj po 2-3 mesiacoch ..to potom mozu vyzerat zaujimavo nase straty ked to dakto donesie reklamovat 2-3 mesiace pred ukoncenim zaruky "zakaznikovej"

viac ktomu nemam co dodat ..asi zijem 2apol roka v omyloch

Návrat na "Debata o všetkom"