Snakeov blog, alebo "o čom to tu bude"?

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Snakeov blog, alebo "o čom to tu bude"?

Príspevok od používateľa Snake »

Obrázok
Dostali sme sa k bodu, kedy sú blogy konečne funkčné a tak dovoľte, aby som vám priblížil čo nájdete v tejto časti fóra Pretaktovanie.sk / PC.sk. Každý užívateľ sa už na internet mohol stretnúť s elementom z dielní Adobe Systems, či už máme na mysli ShockWave Flash, e-shopy pracujúce s dátovým serverom ColdFusion, YouTube-ácky Adobe Premiere Express, či Flash Media Server pomocou ktorého dosiahneme optimalizáciu výkonu pri prehliadaní SWF súborov. Nevynechajme tiež filmovú časť, Adobe Premiere Pro je jeden z najpoužívanejších programov na strih videa, Adobe Encore zase jeden najpoužívanejších authoring nástrojov, proste, chceme nechceme, technológie Adobe využívame a stretávame sa s nimi dennodenne.
Obrázok
Primárna časť môjho blogu sa bude venovať jednému programu taktiež z dielne Adobe, o ktorom počul hádam každý, a tým je Adobe Photoshop, je to rovnako ako keď sa malé deti učia slová ako Porsche alebo Ferrari. Vo svete digitálnych obrázkov je práve Photoshop Porsche alebo Ferrari vo svojom obore. Modelky s ladnými krivkami ktoré dnes vídame v časopisoch prešli rukami skúsených grafikov za pomoci Photoshopu, weby ktoré dnes navštevujeme majú template vo väčšine tiež robený vo Photoshope, billboardy, letáky, bannery a iné grafické elementy sú taktiež robené alebo upravené vo Photoshope a následne publikované InDesignom. Dnes nie je profesionálna oblasť, kde by sa Photoshop nevyužíval.
Obrázok
Pre koho je teda táto časť blogov určená? Určite ľuďom, ktorí chcú začať robiť niečo produktívne, naučiť alebo zlepšiť si svoje znalosti ohľadom programov z dielní Adobe, primárne to teda bude (ako som už spomínal) rastrový a vektorový editor Photoshop, začneme jeho základmi, naučíme sa zopár „fínt“, vysvetlíme si jednotlivé funkcie, retouching, úpravu farieb, povieme si niečo čo zaujme aj fotografov, proste bude toho dosť. Časom (ak bude nejaká odozva) sa dostaneme k vektorovému editoru Adobe Illustrator, k programu na digitálnu editáciu pohybu After Effects, k strihu videa za pomoci Adobe Premiere Pro, k zalamovaciemu softvéru Adobe InDesign a k programu na tvorbu SWF súborov, Adobe Flash Professional.
Obrázok
Frekvenciu vydávania blogpostov si nedovolím určiť, času je málo, skúseností nikdy nie je dosť. Takže poprosím trpezlivosť. Každý užívateľ fóra sa slobodne môže vyjadriť k téme tutoriálu, akýkoľvek flame alebo offtopic bude ihneď zmazaný, ako autor blogov tu chcem mať čisto. Tutoriály budú vo forme videí priamo na stránke, momentálne zvažujeme aj možnosť downloadu v HD. Taktiež, jedna pripomienka, keďže tvorba/úprava grafiky sa dá prirovnať k pečeniu koláču, čiže ten alebo onen efekt/výsledok sa dá dosiahnuť rôznymi spôsobmi, budem len rád ak ho slušne uverejníte.

Uvažoval som aj o veci ktorú možno nazvať ako „listáreň“, čiže, svoje otázky, nápady, postrehy, problémy ohľadom programov od Adobe mi môžete posielať na mail (snake@pretaktovanie.sk), a odpovedi sa dočkáte buď to mailom, alebo priamo vo videu pri danej téme :-) . Otázky mimo témy videí prosím nepostujte pod tutoriál, bude to považované za offtopic a váš príspevok bude zmazaný. Svoje otázky môžete posielať trebárs aj teraz hneď, zodpoviem ich v prvom videu ktoré sa bude venovať práve listárni :-).

Na záver chcem zdôrazniť jednu vec, cieľom tutoriálov nie je naučiť vás trebárs ako sa rozhybuje láva v JPG v After Effects, ale princíp, dôležite je si ho osvojiť. Ak máte nejaké otázky ohľadom môjho blogu, sem s nimi, rád na ne zodpoviem.

<embed src="http://tv.adobe.com/Embed.swf" quality="high" bgcolor="#000000" width="640" height="385" name="AdobeTVPlayer" play="true" loop="false" quality="high" allowScriptAccess="always" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" flashVars="v=~b64~aHR0cDovL2Fkb2JlLmVkZ2Vib3NzLm5ldC9kb3dubG9hZC9hZG9iZS9hZG9iZXR2Mi9jczRfZmVhdHVyZV90b3Vycy85Nl9jc25fMDE2LmZsdj9yc3NfZmVlZGlkPTE1NTYmeG1sdmVycz0y&w=640&h=385"></embed>

Príspevky v blogu reprezentujú názor autora, a nie serveru pc.sk/pretaktovanie.sk alebo žiadnej inej spoločnosti.

.

Návrat na "Snake"