Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
odin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra (34)

Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa odin »

Tak chcem sa s Vami podeliť o moju nedobrú skúsenosť s reklamáciou Notebooku v Alzasofte .
Notebook sa po troch dňoch od kúpy pokazil, nemal som čas ihneď to riešiť nakoľko bolo ho treba zaniesť na pobočku do Bratislavy. Tak zhruba po 7 dňoch som ho zaniesol osobne na pobočku do BA a tam mi jeden zo zamestnancov povedal že aby som to riešil cez servis nakoľko keby to ide cez pobočku tak sa to naťahuje a trvalo by to dlho. Zamestnanec bol veľmi ochotný a vytlačil mi zoznam servisov a ak som mu povedal že som prišiel kvôli tomu z NR tak ihneď mi vytlačil aj adresu servisu v NR a povedal, že mam to tam zaniesť osobne bude to rýchlejšie. Na jeho pokyn som to zaniesol do servisného strediska HP v NR. Servis v NR nebol schopný notebook v požadovanom termíne opraviť nakoľko sa stále vyhovárali, že nemajú súčiastky že im prišla zla a že čakajú........tak som notebook prebral a zaniesol po telefónnej dohode naspäť do BA a žiadal od nich vybavenie reklamácie a vrátení peňazí vzhľadom na neschopnosť vybaviť reklamáciu včas. V alze bol notebook zhruba mesiac na reklamácii a po vyše mesiaci sa ozvali že reklamácia sa zamieta vzhľadom na to že, notebook bol v neautorizovanom servise !! Momente som kontaktoval vedúceho pobočky diskutoval som to s nim vysvetlil som mu cely postup ako som postupoval a hlavne to že oni mi odporučili ten servis a že nech teraz zbytočne nezavádzajú .Vedúci pobočky v BA prisľúbil že sa to bude riešiť ......tak ďalšie čakanie ,povedali že sa ozvu. No nikto sa neozýval a ja som nemohol len tak čakať a nič nerobiť tak že idem im tam volať, no ale je problém že neberú vôbec telefóny, na email neodpovedajú. Nakoniec po niekoľkonásobných bombardovaniach mailom som dostal odpoveď ,že reklamácia sa zamieta. Tak chcem sa spýtať čo si o tom myslíte a aké riešenie mi navrhujete lebo ja už vážne neviem čo mám robiť asi tam pôjdem ešte raz a naposledy osobne ale to sa obavám že by zle dopadlo pre nich !!! Inak absolútny nezáujem z ich strany vybavovať reklamácie !!! Nikdy viacej nebudem kupovať v ALZE !!!!
CPU Dual-Core E5200@2.5GHz 3.6GHz | Chladiè SCYTHE Ninja 2| MB GIGABYTE EP35-DS3L | RAM 4,0GB RAM DDR2 A-DATA 800MHz Extreme Edition Vitesta | VGA GIGABYTE ATI Radeon HD 2600XT | HDD WD 640 GB SATA II | Lite-On DH-20A1L SATA | CaseThermaltake VI1000BNS M9| Zdroj SEASONIC SS-500ET-F3, 500W | Klávesnica multimedia Chicony | Mouse logitech laser MX510| 19" LCD ACER V193WAb |
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Reinok »

Pošli na nich inšpekciu SOI...ak na nich platí...a ak ju na nich už niekto neposlal náhodou...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Wizik »

Zaujímavé, nikdy som problém s nimi nemal, ak som mal s niečim problém reklamácia bola vždy vybavená na čas, keď som chcel, vrátili mi peniaze ... Ale toto je fakt drzosť, určite by som na tvojom mieste nabehol na pobočku a spravil tam riadny bordel, že oni ti poradia servisné stredisko a nakoniec kvôli tomu neuznajú reklamáciu práve kvôli zlému servisnému stredisku, je to svinstvo ... a SOI taktiež zavolaj ...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa NEx_12 »

Zatial som este nemusel nic reklamovat u nich ... nastastie, lebo neznasam reklamacie uplne strateny cas ... Ale na tvojom mieste by som tam nabehol pekne osobne a vyjasnil si to ... lebo takato ignoracia na mail a telefon to je drzost ... :no:
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa MaxMan »

Na tvojom mieste by som kontaktoval SOI a pre istotu aj staznosti.sme.sk
"Zviditelnenie" firmy takymto sposobom dokaze niekedy zazraky. Urcite sa nedaj odradit a stoj si za svojim. Ja som si uz uzil reklamacii a tiez ma natahovali pri reklamacii (skoro 4 mesiace, ale u mobilneho operatora). Len treba bojovat a predkladat argumenty.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Urcite mozes realizovat SOI. Ja som mal s nimi tez problem pri reklamacii, pokazil sa mi router mali ho asi 3-4 dni po mesiaci, no ked som prisiel osobne tam a opytal sa ich ci nerespektuju zakon, tak zacali hned riesit vratili peniaze aj to 4-5 dnoch ze to mali zablokovane v reklamaciach. O alze je vseobecne zname "OCHOTA NA PRVOM MIESTE" . Uz ked tam prides vsade kde pozres samy blb. :E
Používateľov profilový obrázok
IcYak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 14:19
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa IcYak »

Ako prve by som im povedal ze zavolas SOI. Niekedy aj vyhrazka typu bububu zabera. Ak sa im ale nebude chciet az vtedy by som zavolal SOI. Predsa len si usetris starosti ked najprv len pohrozis. Myslim ze pohrozenie budu brat vazne a za den budes mat peniaze na ucet :)
Podobny problem mal aj kamarat kedysi v CENEGE ohladom CS 1.6 a neplatneho serialu. 2 tyzdne mi zdvihli a polozili telefon, nereagovali tak im poslal mail ze maju 48 hodin na vyriesenie inak zavola SOI. Vyriesilo sa :)
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Jofo »

LINK

Aby si sa mal o co opriet
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
odin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra (34)

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa odin »

dik moc chalani za rady ,urcite to chcem cim skor dat do poriadku tak budem informovat ako som pochodil ,som vdacny za kazdu radu :-)
CPU Dual-Core E5200@2.5GHz 3.6GHz | Chladiè SCYTHE Ninja 2| MB GIGABYTE EP35-DS3L | RAM 4,0GB RAM DDR2 A-DATA 800MHz Extreme Edition Vitesta | VGA GIGABYTE ATI Radeon HD 2600XT | HDD WD 640 GB SATA II | Lite-On DH-20A1L SATA | CaseThermaltake VI1000BNS M9| Zdroj SEASONIC SS-500ET-F3, 500W | Klávesnica multimedia Chicony | Mouse logitech laser MX510| 19" LCD ACER V193WAb |
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa GABO »

Jednoznačne SOI - mne sa skôr zdá, že pochybil niekto z tých rádových zamestnancov čo Ti poradil zlé servisné stredisko...vidím to niekde tam, že niekto na seba nechce prevziať zodpovednosť.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa killswitch »

kludne im posli mailom aj odkaz na toto vlakno. rozmyslia si, ci sa chcu strapnit pred IT komunitou.
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Matusak »

ja mam zatial len dobre skusenosti s tymto obchodom, predvcerom som kupoval druhu vec od nich (prvy bol HDD, teraz pamatovka do mobilu) a vsetko funguje ako ma (klop klop)

drzim palce aby si to cim skor vyriesil :-)

chcem sa opytat, ako funguje to "zavolaj SOI" - treba tam ist osobne, staci zavolat, napisat list, mail ??
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Toman »

TAK TO SOM VELMI, VELMI,VELMI ZVEDAVY AKO TOTO DOPADNE!!!!

- Ja som mal ties jeden problem s Alza.sk - sice taku prkotinu, ale ties mi to pokazilo den.
- Kedze sa somnou BA pobocka "nebavila" tak som to zacal riesit cez Prahu, a cuduj sa svete, co doteras nebolo mozne zrazu islo ako po masle!!!!!
- urcite by som napisal aj sem http://www.alza.cz/HelpDesk.asp" onclick="window.open(this.href);return false; (staznost pre vedenine firmy) s poznamkou ze nech to DOKLADNE preveria!!!!

T. :x
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa GABO »

Ako vravím dobrú firmu zistím až potom ak nastanú problémy. Lebo veci vie predať aj moja babka :) ...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
odin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra (34)

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa odin »

presne tak ,suhlasim s Gabom predajca by maml vychadzat v ustrety zakaznikom ved predsa keby nebolo zakaznikov tak by nebola ani firma :!: no je to nieco neskutocne co sa u nas moze robit ale zial je to kruta realita :E
CPU Dual-Core E5200@2.5GHz 3.6GHz | Chladiè SCYTHE Ninja 2| MB GIGABYTE EP35-DS3L | RAM 4,0GB RAM DDR2 A-DATA 800MHz Extreme Edition Vitesta | VGA GIGABYTE ATI Radeon HD 2600XT | HDD WD 640 GB SATA II | Lite-On DH-20A1L SATA | CaseThermaltake VI1000BNS M9| Zdroj SEASONIC SS-500ET-F3, 500W | Klávesnica multimedia Chicony | Mouse logitech laser MX510| 19" LCD ACER V193WAb |

Návrat na "Debata o všetkom"