Auto okolo 10.000€

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa Reinok »

Zdravím, vydel so že ste tu minule pomáhali pri výbere autíčka, ja by som mal podobnú prosbu.

Sestra s frajerom by radi nejaké auto, vyzerá to na spoločný život, takže niečo pre mladý VŠ pár, na cestu do roboty, a na malé medzimeststké vzdialenosti, a mesto. Podmeinka sú teda cena okolo 10.000€ ( budú mať pôžičku) značka, oni rozmýšlajú nad Nissan NOTE pretože majú známych v Nissane a doma v garáži dva Nissany.

Podmeinky pre auto, fúha, proste aby sa tam vošli v pohdke aj 4ria ľudia, motor, na spotrebu, aby to nežralo veľa, ale zato dynamika by bola na mieste, veľkosťou, ja neviem niečo ako nissan note, no premýšlali aj nad 206kou tak neviem čo v tom majú jasno.

Za postrehy a námety vďaka. A ešte na čo si dať bacha z vašich vlastných skúseností, alebo z verejnej mienky, ja v informáciách o autách moc extra nelietam, tak to príde vhod. či už bude auto čína, či japanese, či európa, je jedno no amerike by som sa vyhol, to sú autá pre nemlehetov podľa mňa...:D (výnimka, chevrolet, at´d)
THNKS
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ma ist o nove auto alebo moze bt aj ojazdene?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

ak moze by aj jazdene, tak sa do 10k € v pohode zmestis...

ročník 2001-2004

PASSAT
Obrázok

SUPERB

Obrázok

AUDI A4

Obrázok
Obrázok
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa FLP »

Pokial by chceli aj ojazdene to co navrhol andyman su slusne auta.
Pokial by chceli chceli necio novsie(ale ojazdene) tak Skoda Octavia by nebola zla.
Ci uz 1,9TDi(105k)-ta je hlavne setrna,velmi dynamicka neni(staci cip a hned ma o 30k viac).
Pokial nie tak 2,0Tdi(140k) ten ma dobru dynamiku a spotreba je tiez mala.
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa dexman »

hlavne nech neberú 206-ku. ak to musí byť nové tak za tie peniaze sa už dá kúpiť nová Fiesta. samozrejme holá verzia so slabým motorom.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa Reinok »

No idú do nového takže ak by ste mohli tak niečo z výrobnej linky, verzie a tak...fakt to nemusí byť veľké auto, ako superb a tak.

Stačí ja neviem mazda 2, fiesta, alebo čo je malé ešte, teraz ma nenapadá...(Tie fiesty sú podarené jak nikdy, mať peniaze už je doma :D)
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Môžem povedať, že tá Fiesta holá až tak nie je, a ten najhorší motor tiež nie je slabý ako 3valec z Ibizy (bože, tak tento trojvalec má asi taký ťah, jak babkin bicykel). Motor má super ťah, ale trochu vyššiu spotrebu, ako by si predpokladal (cca 6,5 litra pri 65km mesto, 35 km rovinka). Nové fordy majú už od základu mnohé drobnosti, ktoré mnohokrát u iných nie su, ktoré nepochopitelne predajcovia Ford nevyužívajú na získavanie si zákazníkov. A popritom kvalita interiéru je neporovnatelne lepšia od renaultov alebo škodovíc, vysoká funkcionalita ovládania a príjmné podsvietenie displeja.

//Edit: Ale najlepšie je vyberať anozaj tak, že si pôjdeš do toho ochodu sadnúť do auta, skúšať úplne všetko, predstavovať si, že riadiš, že niečo dávaš do kufra a podobne...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa Reinok »

Ten edit, to je dobrý nápad, len to som zvedavý na hnilú sestru ako behá po obchodoch, zato s mužskou stranou možno pôjdem aj ja popozerať, a uvidíme či niečo padlo do oka...

Ešte ma napadlo, rozmýšlali nad ROOMSTEROM....ale ja som povedal I dont know...bo na to auto nemám zrovna nejaký extra názor...ale pre mna to nebude: D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Tak nechaj sestru doma a choď s jej frajerom :hysterical: ... Roomster sa mi zdá dobré autíčko, bol som v ňom iba na autosalóne v Nitre, ale nemám čo na ňom vytknúť, interiér je tam vyriešný dobre... ale treba nájsť niekoho, kto s ním má aj nejaké skúsenosti. Ináč, keď sme pri takomto type áut, tak mna úplne uchvátil nový Citroen Berlingo (respektíve jeho deriváty) - vyzerá dobre z vonku a keď v ňom sedíš vnútriu, tak sa cítiš ako kamionista :-) ...len problém je tam s tým, že nemá klasické budíky, ale displej hore v strede palubovky...

//Ešte by som porozmýšlal nad:
Hyundai Accent - v čiernej farbe je to brutalita!!! :dance:
Mazda 2 - jednoducho pecka!
Niektoré Nissaníky...
Alebo nech sa buchnú po vrecku a kúpia Fiat CROMA - obrovské auto na platforme Bravo s dlhou zárukou.
jurji
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Pi 04. Júl, 2008, 23:17
Bydlisko: Bohunice city(IL)

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa jurji »

moj favorit je nova thalia :cool: ale iba s tym 1.5DCI 85koni
2160@3.24GHz+akasa 965 GB p35-s3g 4gb kingston800MHZcl5 ati3850/512+ac twinturbo forton saga400W
Razer Deathadder+eXactMat Microsoft Reclusa
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa Reinok »

No skúsim im vtĺknuť do hlavy tú mazdu, ak by šlo...thalia sa mne osobne nikdy nepáčila a ten nový vzhlad ve´d to má predok jak Dacia Sandero...:D
Buchnúť po vrecku, VŠ čo pracujú, takže vieš asi ako buchnúť po vrecku :D

Uvidím popozerám tú mazdu a keď sa podarí tak fiestu, záleží od výbavy , nič extra viem, ale može to byť sto a jedna...berlingo to je už nadarmo veľké, i keď ja som za také autá, 190cm výška do mazdy 2, :D teda pohodlie:D...

Mne sa osobne páči renault kangoo chodievame s ním na brigády :D nesťažujem sa :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa MBG »

Chalan, hocičo len nie Thaliu. Neviem jak tá nová, ale predchádzajúca generácia bola dačo strašne. Skákalo to po ceste, nanič servo o ťahu motora ani nehovorím. Aj Škoda 120 sedela lepšie jak hento. Osobne by som do Renaultu nešiel. Keď máš na výber Ford, ber Ford. Skutočný rozdiel medzi trebárs Renaultom a Fordom si uvedomíš až po pár rokoch a čiastočnom "opotrebovaní" auta, tam bude rozdiel určite viac než markantný...
jurji
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Pi 04. Júl, 2008, 23:17
Bydlisko: Bohunice city(IL)

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa jurji »

no neviem ako ta thalia..(mne sa paci na nej hlavne ta spotreba:P) ja ked chodim tak iba na velkych autach tj neco ako scenic zafira(brutalny nepodarok)a potom uz len vetsie.....a hlavne neco co ma velky razvor naprav to je fakt :cool: vec :-)
a inak do takych 100k km tazko neaky rozdiel zbadas...jedine ak designe....
2160@3.24GHz+akasa 965 GB p35-s3g 4gb kingston800MHZcl5 ati3850/512+ac twinturbo forton saga400W
Razer Deathadder+eXactMat Microsoft Reclusa
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa PatrikL »

sedan (ako thalia) by som nebral, tam sa 4 ľudia v niektorých prípadoch pohodlne neodvezú :)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto okolo 10.000€

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Hlavne ked pojdes do predajne, tak sa treba troska s predajcom "pohrat". Kamarat asi pre mesiacom kupoval auto(nakoniec kupil tu novu fiestu), a bol vo Fiate a predajca ho tam lamal nech kupi Stillo, ale on nechcel a nakoniec mu predajca daval zlavu az 70 tisic ked auto zobere hned.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Debata o všetkom"