Rada - Kolieskové korčule

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

nazdar priateľia,

opätovne sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc pri výbere korčulí ide leto ide máj daňe prídu tak by sa mi nejaké mohli dostať pod penaženku. Len by som potreboval radu ohľadom správneho výberu ktorý neoľutujem, už ste mi tu poradili bársčo, tak sa obracám opätovne na vás.

Nejaké body vo výbere:
- mali by byť inline
- dosť dobrá zotrvačnosť koliesok a ložísk, ( ložiská v tých som lama, viem že sú rady ABEC 3,5,7 ale čo znamená ktorá???)
- či budú nízke vysokeé je jedno hlavne aby noha bola pevne
- značka FILA, ROLLERBLADE, ROCES, do inej by som asi nešiel, ak hej poradte ale s dôvodom prosím
- kolieska no domyslel som si že čím väčšie tým lepšia zotrvačnosť a rýchlosť, zrejme trebem blbosť ale na ROCESoch na skákanie kde sú minikoliečka som sa narobil jak kôn :D
- ešte čo k tomu no obchody, kamenné skôr, vyskúšať si model a zobrať ho okamžite na mieste cez eshopy by boli možno lacnejšie ale takýto druh tovaru nie (možme rátať so všetkým v BA, SC a okolí, )
-cena no tak do tých 4.000 by som investoval menej už nie nech je to kvalitné, a viacej mi netreba, aj tak to zničím tak či tak, rás by som ale nejaký ten komfort už za 4papiere chcel. (pardon 4.000sk = cca 130€)...

P.S. chodí niekto z vás na Bratislava inline?

Vďaka všetkým.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Attilka »

Prave vcas,akurat si trafil na paradnu akciu,doporucujem Ti tieto : http://www.ski-sport.sk/index.php?do=2& ... oodid=6006" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázok
nebudem odovodnovat preco,a ako,ale su jedny z NAJ,a akcia ? Je paradna prave teraz,ja som ich bral este vlani za vyse 3T u nas v KN.
PE ES KO : mam aj InLine a la TESCO,ale s tymi by som ich nerad prirovnaval ,cenovo boli o kusocek lacnejsie,ako tieto teraz :hysterical:
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa NuSuey »

tema ktora sa mi presne hodi :) tiez planujem kupu, takze za akukolvek radu pri kupe budem samozrejme velmi vdacny :)
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

Attilka, prečo sú práce oni také dobré? majú ,,len" ABEC 5 , za 2500 v pohode len už nič lepšie od nich nieje? Nemusí byť zrovna akcia, len nech je to kvalitné a vydrží to , vážim 100kilo takže niečo čo aj vydrží moju váhu...

Ozaj je lepšie 4 alebo 5koliečok na korčuli ?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa yesper »

Ja tam v linku od Attilku vidim korcule s velkostou 3,4,5 nebudu ti trocha male? :D
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Attilka »

Speezeer si lahky oproti mne :hysterical:
Ja mam take(to cislovanie nejak nechapem,mam 45ky take iste),a je to dobre,kup si trebars aj za 500E,mne to je fuk,niekedy vas nechapem,chcete radu,potom ked clovek daco navrhne z vlastnej skusenosti,sa vypitujete,su GOOD a bastafigel ;)
PE ES KO : ci je to ABEC 3-5-7.niekedy zaberu aj 5ky od Roces-u,a niekedy moze mat TESCO ABEC 7ku,ak je to :shit: platne :hysterical:
2 yesper:okrem pripomienok ? Mas aj nejaky navrh ?Alebo sa len rypeme a zbierame posty ?
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Xenon »

Roces mám aj ja. Sú super. A nie je ABEC7 ako ABEC7. ABEC 7 a la TESCO sa nevyrovná ani zďaleka ABEC 5 od Roces.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa yesper »

Attilka nezbieram si ziadne posty, do korculi sa vonkoncom nevyznam. Ale radit korcule kde su k dispozicii cisla len 3,4,5 je fakt rada nad zlato, to ti poviem. Skor som ta chcel upozornit aby si vybral nieco ine hlavne vhodnejsie, nic viac, nic menej.
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa tomas2893 »

neporadim ti konkretny typ korcul, ALE. Asi pred styrmi rokmi som mal korcule SALOMON, loziska ABEC 5 ( z rakuska za 170 eur ). Potom som mal FILA korcule s ABEC 7 a teraz dalsie FILA s ABEC 7, Poviem ti ze tie fily su uplne hovna oproti salomonom. Absolutne sa to neda porovnavat, za chvilu sa vycaptali ( mam 70 kg ), jazdim agresivnejsie, ale ziadne skakanie a pod. Fila korcule by som zdaleka obchadzal a vyberal by som z Roces, Salomon alebo Rollerblade, K2...

EDIT: este aby som trosku doplnil. Z poslednych Fila korcul mi vypadava jedna skrutka, ktora mi potom zasekava koliecko. Uz som tam musel menit koliecka, lebo boli absolutne popraskane. Dal som si tam kolieska zo salomon korcul ( rovnaka tvrdost aj velkost ). Zvlastne je, ze na salomon kolieckach bolo najazdene mozno 2 krat viac km a stale vyzeraju omnoho lepsie. Proste fila je absolutna katastrofa...
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa -TAMY- »

V giga sporte v Avione maju akciu, Roces r200 za 69E.. Dnes som jedny zobral. Velkosti maju od 40 do 47 :good: Akcia plati do 19.4.2009
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

to tomas: diki moc, FILA som mal na prvom mieste ale ako vidím tak spolupracujú zrejme moc s tescom.

nebojte sa z tesca berem len potraviny :D okej salomony som tiež videl len som nevedel že su az tak kvalitný :D
69€ nejaká vyššia rada?

to tomas 2: ktoré salomony by sa teraz oplatili do tých 100€ vo fini sporte som tuším videl salomony,
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

Tak nakoniec sa mi dostali do rúk RollerBlady Spark RC 80mm kolieska, max 84 tuším.... zotrvačnosť perfektná....teší má ALU rám na kolieska

cena 100€ akcia v INTERSPORT pred 4 dňami stáli 160€ a predtým 200€...za 3 tisícky v pohode, sestra má K2 za 140€ také pekné biele majú ich takisto v intersport akciu zo 160 na 140...

spokojnosť zatial 100% :P
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa tomas2893 »

tie rollerblady som pred par dnami poradil aj kamaratovi. Je s nimi nadmieru spokojny. Kupoval ich v exisporte tusim za 109 eur...
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa killswitch »

konkretne tiez neporadim, ale mam kamaratov, co hraju profesionalne inline hokej a zatial som im videl na nohach len Nike/Bauer... su asi trochu drahsie, ale je to kvalita.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

No zase pokiaľ hrajú hokej, zrejme tam nejde nejako extra o pohodlie, jasné chápem že za cenu ja neviem 7 tisíc by to malo myť určitú mieru kvality pod ktorú nepôjdu, ale tam nehrá nejako dynamica, zotrvačnosť, dizajn a podobné veci ,určené inline korčulovaniu...pre mňa budú inliny na hokej stále len normálne zimné korčule akurát že s kolieskami ;)

P.S.: Tie rollerblady, no teda ako trebalo dotiahnuť kolieska, pretože po prvej jazde začali hrkotať ako keby to boli korčule z tesca za päťsto korún a takisto bolo treba poriadne dotiahnuť aj ALU rám na koliečka ku korčuli, takmer celú otočku imbusákom to zvládlo, konečne už ich na ceste nepočuť, trpia len na neopotrebovanej ceste (asfaltke) a hlavne betóne...

P.S.: Zajtra plánujem jazdu na hrádzi. Len neviem ani kde tá hrádza je...je tu niekto kto vie niečo o nej, resp. tam chodieva?

potreboval by som vedieť, čo si mám vziať, jak je to dlhé, aké sú tam úseky, kde sa to začína, a ako sa tam dostanem z hlavnej stanice resp. Nív, keďže pricestujem do BS zo Senca...

bol by som vďačný...idem ešte pogooglovať aby som nebol za zlého že sa skôr pýtam ako hľadám, to tá lenivosť :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer

Návrat na "Debata o všetkom"