Ako manualne nastavit parametre disku v BIOSe K7S5A ?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

Ako manualne nastavit parametre disku v BIOSe K7S5A ?

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

Zdravim,

uz par tyzdnov sa trapim s nasledovnym problemom. V pocitaci, ktory nedetekoval spravne moj 40 GB WD, som manualne nastavil nejake tie parametre disku (ale nie uplne spravne) s tymito parametrami ho kompik zobral a mohol som ficat. Na takto nastaveny disk som nainstaloval winXP. Vsetko bezi v pohode, v BIOSe sice nie su spravne informacie o disku, ale na nabehutie windozov to staci a ked tie nabehnu, tak disk rozpoznavaju spravne.

Teraz som chcel tento disk vlozit do duheho pocitaca a bootovat z neho. Avsak BIOS tohto druheho kompu s doskou K7S5A, disk detekuje spravne a tym padom, sa mi nepodari z neho nabootovat. Cely moj problem spociva v tom, ze v BIOSe dosky K7S5A nie je mozne nastavit parametre disku manualne. Vyskusal som uz niekolko BIOSov, ale vsetky tieto BIOSy umoznuju manualne nastavenie parametrov disku v pripade ak ho nedokazu detekovat...

Poradte mi pls... co mam robit.... winXP sa mi ten disk uz znovu instalovat nexce, a po istej dobe ho aj tak planujem znovu presunut do povodneho kompu.

Diiik JoSr
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

;o(

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

no, jo....
to uz bude 5 instalacia XP tento tyzden ;o(
ale co uz, ked som blby a nenastavil som si to poriadne predtym... ;o)

neexistuju nahodou nejake programiky na priamy zapis nastaveni biosu do cmos... alebo nieco podobne ??? tak by to hadam slo ;o)

mno a este som premyslal nad partition magic... ale netusim ake dosledky to bude mat... asik to je somarina ;o)

keby mal niekto nejaky napad ozvite sa pls.

diki, JoSr

Návrat na "Základné dosky"