Rapidshare?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Rapidshare?

Príspevok od používateľa icefire »

Mam taky dost specificky problem a to uz par dni.

Nemozem sa dostat k archivom rodinnych DVD, ktore su umiestnene ako zaloha na servery Rapidshare (samozrejme zaheslovane :) ) a to konkretne tak, ze ked zadam http://www.rapidshare.com" onclick="window.open(this.href);return false;, vypise mi:
You tried to access the address http://www.rapidshare.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.
Make sure your Internet connection is active and check whether other applications that rely on the same connection are working.
Ked pustim RapGet, tiez sa nedokaze spojit so serverom.

A teraz ta zaujmava cast - ak hodim CMD + ping http://www.rapidshare.com" onclick="window.open(this.href);return false;, v pohodicke odpinguje vsetky pakety. To iste, ked sa na server dostanem z nejakej proxy, normalne bezi.

V com to prosim Vas moze byt ? Dakujem za napady, tu zalohu uz naozaj potrebujem :rolleyes:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa Lopik »

ak dobre rozumiem , ine stranky ti idu v pohode hej ?
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa icefire »

ano idu, ak by nesli, tak by bolo logicke, ze nejde ani internet, apropo to mi pripomina
Have you tried to turn it off and on again ?
:hysterical:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa galen »

icefire napísal:Mam taky dost specificky problem a to uz par dni.

Nemozem sa dostat k archivom rodinnych DVD, ktore su umiestnene ako zaloha na servery Rapidshare (samozrejme zaheslovane :) ) a to konkretne tak, ze ked zadam http://www.rapidshare.com" onclick="window.open(this.href);return false;, vypise mi:
You tried to access the address http://www.rapidshare.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.
Make sure your Internet connection is active and check whether other applications that rely on the same connection are working.
Ked pustim RapGet, tiez sa nedokaze spojit so serverom.

A teraz ta zaujmava cast - ak hodim CMD + ping http://www.rapidshare.com" onclick="window.open(this.href);return false;, v pohodicke odpinguje vsetky pakety. To iste, ked sa na server dostanem z nejakej proxy, normalne bezi.

V com to prosim Vas moze byt ? Dakujem za napady, tu zalohu uz naozaj potrebujem :rolleyes:
1. najprv som predokladal, ze sa tvoj komp nevie vobec dostat na rapidshare -=> asi rozbity DNS
2. ale nakolko pises, ze pingnes http://www.rapidshare.com" onclick="window.open(this.href);return false;, a nieco ti vrati ... -=> DNS nebudu rozbite

z toho mi vyplyva nieco ako:
a) parental lock/block na rapidshare
b) provider blokuje HTTP port na rapidshare (nepravdepodobne, ale ak mas nieco lokalne ako ISP, vsetko je mozne)
c) rozbity browser (predpokladam ale, ze si skusal iny browser a tiez to neslo, ze ?)
d) skus pohladat nieco ako "free proxy", a cezen sa dostat na rapidshare, ak mas moznost B, tak by pakety sli najprv na freeproxy, a potom az do sveta (alebo si spravit kdesi cez nejake shellko http tunnel)
e) najst dobracisko, co ma iny net/providera, neh ti to cucne, a potom doda ... ved ked to mas zaheslene, tak sa do toho nedostane...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa icefire »

diky za rady, skusal som to samozrejme aj v inych browseroch, to iste

co sa tyka proxy, sice sa dostanem po uvodnu obrazovku, ale free proxy sa nedokazu prihlasit do mojho konta, nieto este nieco stahovat (nejde to ani ako free) - odkusane na 3

co sa tyka providera... ano, mam lokalny shit (radiolan) cez wifi, takze predpokladam, ze tam bude kamen zakopany a v ramci ´´skvalitnovania sluzieb´´ sa zasa uchylili k uzasnym krokom (P2P je uz od zaciatku zablokovane, ked idem stiahnut napr. nove Ubuntu, tak ma skoro slahlo, som musel hladat FTP, kde to slo aspon 30kB/s)

uz len cakam, kedy mi zablokuju aj Steam s odovodnenim, ze to zere vela trafficu pri stahovani hier
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa galen »

icefire napísal:..tu bola zbytocna citacia..
kedtak pisni do PMky, co potrebujes stiahnut, ti to mozem hodit na jeden serverik s takou ... emmm... 30-50kB linkou

a ak toho bude menej (radovo 100MB) tak to mozem dat na server s cca gigabitom
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa icefire »

dakujem za pomoc, vazim si to, ale nebudem ta tym zatazovat, stiahnem si to u znamych ;)
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa Lopik »

icefire napísal:ano idu, ak by nesli, tak by bolo logicke, ze nejde ani internet, apropo to mi pripomina
Have you tried to turn it off and on again ?
:hysterical:
boli tu aj take pripady, pre ktorich aj tato otazka bola na mieste :bye:
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa icefire »

tu sa naskyta odpoved na moju otazku

http://www.dsl.sk/article.php?article=7678" onclick="window.open(this.href);return false;
No, od gts ma konektivitu napriklad Radiolan ktora pokryva siroke uzemie okolo malych karpat, a radiolanu stae nejde net, takze este neni vsetko uplne OK. Pokial viem ani dsl internet od gts-nextra stale nefunguje. S GTS (nextrou) spolupracujem priamo ci nepriamo uz skoro 10 rokov, ale toto je prvy velky vypadok ...
Kedze tu dementoval pracovnik firmy radiolan ze beru konektivitu od gts, ako by sa dalo vysvetlit ze ich zakaznici nemaju konektivitu, pricom na hotline radiolanu je hlaska ze problemy s konektivitou su sposobene zo strany ich dodavatela? tak potom tam je este jeden medziclanok. Rovnako sa mozem vyjadrit k tomu supportu od gts, oficialne su na telefonoch len cez prac. dni, ale da sa dovolat aj v noci ked viete kam, a ak mate seriozny konekt od gts, vzdy mate cislo aj na technika pracujuceho v noci. Pravdou je ze musite narazit na cloveka co ma o vas zaujem, ked nieco nejde, ale to je pripad kazdej firmy. Ked narazite na debila na hotline je jedno o aku firmu ide.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
rainmaker1011
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Po 04. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa rainmaker1011 »

Mam problem so stahovanim s rapidshare.
Cez premium ucet, pomocou DAP alebo Orbit Downloader po stiahnuti cca 600MB mi klesne rychlost stahovania na 0kbs, ako keby nebolo spojenie so servrom a takyto stav trva az kym nerestartujem PC, v XP stacilo len odhlasit a prihlasit usera. Potom to bezi normalne plnou rychlostou.

Stahovat z rapidu vtedy nejde ani cez ziaden web prehliadac, avsak z inych PC v sieti to ide - na net vystupujeme pod jednou IP.

Kde moze byt problem? Moze rapidshare blokovat pouzivanie downloaderov? Donedavna mi to fungovalo bez problemov.

Zmena IP adresy resetom routera nepomoze. jedine restart PC - co myslim nema vplyv na ziadnu IP ci uz lokalnu alebo pridelenu T-Com-om....

Pls, dajte dake rady co mam robit.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa icefire »

pouzi program RAPGET RS, vyriesi to myslim tvoje problemy
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
rainmaker1011
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Po 04. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa rainmaker1011 »

icefire napísal:..tu bola zbytocna citacia..
dakujem za tip. dnes som cez to tahal, a zatial bez problemov. dufam ze to tak aj zostane

dik
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa icefire »

nz :)
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
rainmaker1011
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Po 04. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa rainmaker1011 »

a je to tu znova

cez rapget som stiahol 990 MB a dalej mi pise len ze "spajam".

vsetky ostatne stranky idu, akurat na youtube nemozem pustit ziadne video, stranka sa stale nacitava. ked vsak vypnem net, lan, tak sa youtube spusti, to co stihol nacachovat.
inac sa youtube spusti az ked nacita cele video. dovtedy sa tam len kruti koliesko

vypol som rapget a skusam znovu zaonut ale ani sa nezapne, len Spustanie tabulka tam svieti, teplomer je tak cca v prvej tretine

analyza siete, cez win7 mi napisal:

Windows Network Diagnostics Publisher details

Issues found
Your computer appears to be correctly configured, but the device or resource (DNS server) is not responding
Contact your network administrator or Internet service provider (ISP) Completed


co s tym je?
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa icefire »

kontaktuj svojho ISP
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Siete"