bankové konto

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
wendigo5
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

bankové konto

Príspevok od používateľa wendigo5 »

Poraďte mi niekto nejakú banku a jej produkt. V Česku mam ČSOB, ale potrebujem mať aj na slovensku nejaký účet. Najlepšie niečo študentské, alebo niečo podobné s nízkymi poplatkami. Ďakujem vopred za odpovede :good: A ešte jednu vec som zabudol, najlepšie nejaká banka, ktorá má dobrú sieť bankomatov.
Milujeme tých ktorí nás odmietajú. A pre tých,ktorí si to nevážia odmietame tých, ktorí nás milujú
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa Lopik »

Od 15 do 26 rokov:

SLSP
osobne mam euro26 od slovenskej sporitelne a nemozem povedat ani jedno krive slovo. Vybery z bankomatu SLSP nulove, vedenie uctu mesacne par drobnich, IB v cene a to vsetko za 8euro na rok. Akurat mi chyba jedina vec a to SMS notifikacia na mobil, ale to myslim zadarmo. Inak sa da samozrejme zakupit.
http://www.slsp.sk/ActiveWeb/Page/sk/ca ... ectron.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

VUB
nemam, ale pocul som ze tiez dobry a lacny ucet pre mladich.
http://www.startkonto.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa beardie »

ked mas cesku CSOB, tak si daj aj slovensku CSOB

budes mat lacne medzistatne prevody
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa br4n0 »

mBank. Nulové poplatky neobmedzené vekom, nemusíš hľadať ten "správny" bankomat. Prvé tri výbery v mesiaci sú zadarmo. Aj keď myslím, že rýchlejšie je používať kartu priamo na platenie. Preto sa volá platobná, nie bankomatová.
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa Jeremi »

nema nahodov CSOB akciu dozivotne zadarmo a bez poplatkov chodi to teraz v kazdej reklame
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa Jofo »

beardie napísal:ked mas cesku CSOB, tak si daj aj slovensku CSOB

budes mat lacne medzistatne prevody

+1

pokial posielas prachy medzi CR a SR, tak si daj CSOB aj tuna
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa Genyus »

Lopik napísal:Od 15 do 26 rokov:

SLSP
osobne mam euro26 od slovenskej sporitelne a nemozem povedat ani jedno krive slovo. Vybery z bankomatu SLSP nulove, vedenie uctu mesacne par drobnich, IB v cene a to vsetko za 8euro na rok. Akurat mi chyba jedina vec a to SMS notifikacia na mobil, ale to myslim zadarmo. Inak sa da samozrejme zakupit.
http://www.slsp.sk/ActiveWeb/Page/sk/ca ... ectron.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

VUB
nemam, ale pocul som ze tiez dobry a lacny ucet pre mladich.
http://www.startkonto.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja keď som si chcel založiť študentský účet v septembri 08, tak SLSP ma hneď odradila, poplatok na rok by ma vyšiel cca 10€, za výber z bankomatu by som platil tiež nejaký a poplatok a to ani nehovorím o tom, že musím mať na účte minimálny zostatok 500,- SK - kto to kedy videl??? Mať "uväznené" peniaze na účte? Keby som poterboval náhodou tých 500,- Sk tak by som si musel požičať alebo čo?
Ja som si vybral produkt od tatrabanky, poplatok 11,- Sk mesačne teda nejaká polovica za rok ako pri SLSP, poplatok len pri výbere z iného bankomatu inak všetky bežné veci zdarma, SMS, IB, debetná karta, žiadny "povinný zostatok"
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa icefire »

Genyus, neviem ako ty, ale ja mam radsej povinny zostatok - takto nemozem ist do debetu, ak by som nahodou nieco drahsie platil a nepozrel si stav uctu

SLSP mi zatial plne vyhovuje, az na tie hnusne casy rano o 7, ked posielaju SMS-ky o stave uctu, ma to skoro vzdy zobudi :x
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa Genyus »

no ja do debetu ísť nemôžem teda nemám problém :)
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa Tomco85 »

Jeden z najlepsich produktov je ako uz bolo spominane Euro26. Poplatky su zanedbatelne + za poplatok 16,60 Eur za rok mas si mozes k nemu doobjednat dokonca embosovanu kreditnu kartu s ktorou uz nemas najmensi problem kupovat cez internet z ktorehokolvek statu + bez problemov sa daju uhradzat poplatky za online hry + pri plateni ta nezdrziava zadavanie PIN kodu. Horsie je to potom pri strate/odcudzeni karty. Kto ju najde, moze ist veselo na nakup :D

Pred tyzdnom som si chcel zalozit dalsi ucet, ale uz nebolo v SLSP mozne, jedine s poplatkom cca 3 Eur/mesiac. Co som obehal dalsie banky, tak je to nieco podobne. Za bezny ucet sa vsade plati do 3 eur na mesiac. Jedine v Tatrabanke som pochodil zadarmo a to len preto, ze tam mam vedeny terminovany ucet.... tak mi to dali free. V mBank som nebol, tam je to vraj tiez zadarmo...
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa srebalat »

Genyus napísal:Ja keď som si chcel založiť študentský účet v septembri 08, tak SLSP ma hneď odradila, poplatok na rok by ma vyšiel cca 10€, za výber z bankomatu by som platil tiež nejaký a poplatok a to ani nehovorím o tom, že musím mať na účte minimálny zostatok 500,- SK - kto to kedy videl??? Mať "uväznené" peniaze na účte? Keby som poterboval náhodou tých 500,- Sk tak by som si musel požičať alebo čo?
Ja som si vybral produkt od tatrabanky, poplatok 11,- Sk mesačne teda nejaká polovica za rok ako pri SLSP, poplatok len pri výbere z iného bankomatu inak všetky bežné veci zdarma, SMS, IB, debetná karta, žiadny "povinný zostatok"
Ja mam už tri roky zadarmo studentsky ucet v slsp, NIKDY som neplatil ziadny poplatok(iba za vklad na ucet nejaky ten cent, ale ak si nebudes vkladat priamo cez banku, tak nemas problem), neplatim nic mesacne, ani rocne.. vsetko je zadarmo(teda skoro vsetko, myslel som tie uzitocne veci), ako napr. vybery z vlastnych bankomatov(neobmedzeny pocet tusim) zadarmo, Internet Banking zadarmo, Mobil banking zadarmo, SMS banking zadarmo, SMS notifikacia zadarmo, kazdy mesiac pride POSTOU vypis zadarmo, kreditna karta zadarmo atd, atd.. :good:

a slsp ma tusim aj najlepsiu siet bankomatov ked sme uz pri tom..

som so slsp nesmierny spokojny uz tri roky, banke som nedal ani korunu, dokonca mam na tom ucte aj nejaky ten maly urok a teda banka dava koruny mne (zato, ze mozem zadarmo vyuzivat vecsinu jej sluzieb, hlavne tie uzitocne pre mna)..

dalej mam este mbank, to hlavne kvoli sporiacemu uctu(kde boli niekedy aj slusne uroky, ale viac-menej su aj teraz, vid mvklad napr.), tiez velmi dobry ucet, dve kreditky zadarmo, z toho na jednej ako bolo povedane prve tri vybery v mesiaci zadarmo(z akeho kolvek bankomatu, svojim sposobom mozes teda zadarmo vyberat z najviac bankomatov\kedze zo vsetkych\ zo vsetkych bank), a platenie je zadarmo o oboma kartami.. s oboma uctami som nadmieru spokojny..


v Tatrabanke by si zato este aj platit mesacny poplatok(aj ked len par centov, ale predsa) :-D


//edit
br4n0 mal dobry postreh (dik :good: ), drvivou vecsinou je zauzivany vyraz "kreditka", ale je v tom naozaj podstatny rozdiel (banky pisu vecsinou platobne karty, co moze byt aj kreditna aj debetna karta).. debetne karty su klasicke na vyber z bankomatov(kedy ti odidu peniaze z uctu, ktore mas fyzicky na tom ucte) a z kreditnych taktiez mozes vyberat z bankomatov, s rozdielom, ze si vlastne svojim sposobom poziciavas od banky tie koruny(beres si uver, ktory sa ti odrata z tej karty a ktory nasledne musis potom splatit banke)..
Naposledy upravil/-a srebalat v So 01. Aug, 2009, 13:23, upravené celkom 1 krát.
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa br4n0 »

Pozor, je rozdiel medzi debetnou a kreditnou kartou, všeobecne nazývanými platobnými kartami. Banky to rozlišujú.
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa zwARO »

ja mam slsp to pre studenta
ked im das potvrdenie ze si student tak neplatim nikde nic okrem vyberov z cudzich bankomatov[comu sa vyhybam]
platby v zahranici zadarmo.
vyberat mozem v Ceskej sporitelni a v bankomatoch skupiny erste group zadamo
ebankng zadarmo
paypal ide zriadit

ziadny problem vsetko fachci.
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: bankové konto

Príspevok od používateľa panasonic650 »

srebalat napísal:....a z kreditnych taktiez mozes vyberat z bankomatov, s rozdielom, ze si vlastne svojim sposobom poziciavas od banky tie koruny(beres si uver, ktory sa ti odrata z tej karty a ktory nasledne musis potom splatit banke)..
Bacha na to... platit za nakup ano ale vyberat z bankomatu peniaze neodporucam. Nabehne ti totiz krasny urok na to na rozdiel od iba nakupovania. Bacha...!!! Odporucam z kreditkou bankomat obchadzat zo siroka ;)

Este upresnim typy kariet co poznam ja (mozno su aj ine)

1. debetna : peniaze odchadzju priamo z uctu, pri platbe a vybere a bankomatu treba PIN

2. debetna embosovana : peniaze odchadzju priamo z uctu, pri vybere z bankomatu treba PIN, pri platbe v obchode sa tvari ako karta kreditna (aj ked da sa pouzit PIN tiez) ... to znamena ze staci podpis, obcas (hlavne v zahranici) ju prezenu cez taky strojcek kde sa udaje na karte otlacia fyzicky na papier. Na rezervaciu hotelov, leteniek a podobne postacuje kedze sa "tvari" ako kreditka.

3. kredika : peniaze si "poziciavas" od banky pri platbe ci vybere z bankomatu s tym ze na konci obdobia mas par tyzdnov na zaplatenie. V pripade ze stale platis celu sumu v termine tak neplatis ziadne uroky. Mas moznost nezaplatit celu sumu ale iba cast (tusim ~5%) ale potom ti nabehnu pekne uroky (~20%). Vyberanie z bankomatu je zpoplatnovane ci uz extra 2% sadzbou alebo (pokial si to dobre pamatam) tak aj tym 20% urokom do splatenia (ale tu sa nehadam lebo momentalne o tom neviem najst podklad). (ostatne spomenute v bode 2.)

PS: Aby sme trochu zavydeli americanom tak v US su kreditky viac menej davane zadarmo (ziaden poplatok ako u nas) a este na vyse mozes dostat 1% a viac zo svojich nakupov spat "tzv. cashback bonus" Napr DISCOVER ma super podmienky. A este som chcel napisat (neviem ako to je u nas) ale tzv. zlate, platinove a podobne karty si treba aj zasluzit dobrou credit history. Napriklad dostat American Express Platinum a nehovoriac o Black (Centurion) je pre nasinca skoro nemozne (ale za tie sa uz aj plati)... ale to som sa uz moc nejak rozpisal... :red:
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html

Návrat na "Debata o všetkom"