problém s "možnosti napájania" vista

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Reunion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 27. Máj, 2009, 17:51
Bydlisko: Bratislava

problém s "možnosti napájania" vista

Príspevok od používateľa Reunion »

Ahoj
Mám notebook Acer Aspire 5920 na ktorom je Vista home premium.
Pred pár dnami sa mi nainštaloval Service pack 2 a odvtedy sa mi zdal notbuk omnoho pomalší, hlavne ked je napojený do siete a je v režime "vysoký výkon". Začalo to byť neznesiteľné tak som to riešil. Stiahol som si CPU-Z a zistil som že aj pri vyťažení na 100% ide CPU iba na 6x multiplier a 1000mhz (je tam 2,0ghz Core 2 Duo T5750) toto je nastavenie z režimu "úspora energie"
Hneď som išiel do ovládací panel - možnosti napájania a tam som objavil, že v režime vysoký výkon a napájanie zo siete mám maximálny výkon procesora nastavený na 0%. Zmenil som ho na 100% a všetko bolo v poriadku. Lenže toto nastavenie sa mi nechce uložiť. Tvári sa že je to zmenené, ale ked notbuk vypnem a znova zapnem tak je táto hodnota znova na 0% a musím ju prepisovať na 100%. ked to prepíšem samozrejme kliknem na "použiť" a "ok" teda nezatváram to krížikom..
Vie mi niekto prosím poradiť ako mu to zmeniť tak, aby to ten hlupák pochopil a aby som mu to nemusel meniť po každom zapnutí? hlavne ked s tak spomaleným cpu sa notbuk zapína "pol hodinu".. :-(
Dakujem

Návrat na "Programy a problémy s nimi"