Spomaleny ASUS F5R

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Spomaleny ASUS F5R

Príspevok od používateľa Marek »

Ahojte

potrebujem poradit s notebookom Asus F5R ktory je uz nejaku dobu vyraznejsie spomaleny.
-WIN XP SP3 sa nacitava velmi dlho kym sa da pracovat, 5-10 minut, nepomohlo ani preinstalovanie
-v PC je novy 160GB/7200rpm disk, nepomohlo
-instalacia Visty sa neda dokoncit, XP sa instalovalo velmi dlho
-testoval som RAMky (GoldMemory) a celkovu stabilitu systemu, vsetko OK, skusal som aj samostatne jednu a druhu RAMku, PC bezal stale rovnako.
-nezamrza ani nehadze BSOD, ked uz WIN nabehne tak ako tak slape
-dost dlho trva nacitanie USB zariadenia (kluc, mys), cca pol minuty kym sa nieco udeje
-teploty su OK, disk mal v zatazi max 45, CPU okolo 70.

PC je stary asi dva a pol roka, v takomto stave je mozno necely rok. Majitel skusal viac krat reinstal XP, nic sa nezmenilo a Vistu ktora tam bola original sa mu tam ani nepodarilo nahodit, instalacia sa niekde sekne a dalej nic.

Cim by to mohlo byt? Ja to tipujem na dosku, nieco odchadza. Co vy na to? Vdaka za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Spomaleny ASUS F5R

Príspevok od používateľa Marek »

No tak prisiel som na to ze to robi USB zbernica. Ked som ju v BIOSe vypol tak komp bezal svizne. Po opatovnom zapnuti prvykrat nabehol tiez rychlo, potom nanovo nainstaloval ovladace na USB a odvtedy to ide znova pomaly. Este skusim preinstalovat WIN s najnovsimi drivermi a uvidim.

Návrat na "Mobilné PC"