zážitky s alza.sk

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2233
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa _Mato_ »

wingo napísal: Po 06. Máj, 2024, 17:47 Mňa hnevá že sa na Alze objavili položky "z externého skladu" ktoré Alza nedoručuje ale majú vlastné spôsoby doručenia a musím si pri nich platiť poštovné aj keď mám AlzaPlus. Ani som netušil že také dačo existuje keď som si kupoval AlzaPlus. Zatiaľ dve také objednávky, aj keď to človek kúpi s inými vecami automaticky to rozdelia.
Ano, tiez som sa s tym uz stretol. Rovnako mi neumoznilo zvolit, ci chcem celu objednavku dorucit naraz, i za cenu neskorsieho dorucenia do Alzaboxu. Proste objednavku rozdelilo na 2 casti a za tovar z "externeho skladu" nauctovalo dopravu za kuriera. Mohli by nechat zakaznikovi na vyber.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A to to ešte zhoršili za posledné mesiace. Predtým si si vedel také produkty stále doručiť zadarmo pri doprave na poštu/balíkobox/postapoint, no aj to už dali preč.
Človek by ocenil aspoň informáciu, či a kedy si to naskladnia u seba, no to by im nehralo do kariet. Proste tlačia Alza+ a podľa mňa sa prepočítali a už hľadajú spôsoby ako to aspoň trošku znevýhodniť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7751
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa LordKJ »

wingo napísal: Po 06. Máj, 2024, 17:47 Mňa hnevá že sa na Alze objavili položky "z externého skladu" ktoré Alza nedoručuje ale majú vlastné spôsoby doručenia a musím si pri nich platiť poštovné aj keď mám AlzaPlus. Ani som netušil že také dačo existuje keď som si kupoval AlzaPlus. Zatiaľ dve také objednávky, aj keď to človek kúpi s inými vecami automaticky to rozdelia.
tak to je partnersky predaj, tak ako ma napr. mall alza iba preposiela dalej objednavky
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa fallenblue »

Presne tak, tovar nemá fyzicky Alza na sklade, ale je to partnerský predaj. Tovar sa doručuje z externého skladu iného dodávateľa. Taký tovar bude pribúdať, ale nie na úkor "krátenia" súčasných skladových kapacít Alzy. Navyše, ak sa nejaký partnerský tovar predáva dobre, Alza sa ho snaží preskladniť k sebe. Ak sa veľmi nepredáva, ostáva to ako externý sklad.
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"