DFI nf4x Infinity

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

DFI nf4x Infinity

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ako pozeram uz aj tu na fore je nas aspon trosku viac co maju tuto dosku.
Rad by som vedel na nu aj vase nazory ;)
Zatial som na nej nenasiel ziadne pozitivum okrem toho, ze je to DFI :lol:
Na ocguru.cz rozoberame problemy z touto dosku a nie je ich malo :(

Mate podobne problemy :?
Naposledy upravil/-a LoPiO v Po 14. Nov, 2005, 22:19, upravené celkom 1 krát.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Ja by som ti odpovedal trosku inak. Dosky DFI su pre pc entuziastov, nie pre nejake lamky do kanclu ( to samozrejme nemyslim teba 8) ). Preto sa mozno DFI s povodnymi biosami a oficialnymi biosami moc nehra, lebo vie, ze ma za sebou kopu ludi, ktore sa s tymi doskami vyhraju, povymyslaju modovane biosy, odskusaju kazde jedno nastavenie v biose a odskusaju pri nom vykonovy rozdiel na benchmarkoch. Ja mam taky pocit, ze kazda doska DFI je dobry sluha ale zly pan. Musis byt na nu zly a vyhrat sa s nou. Ako som uz niekde spominal, mne to hrajkanie trvalo asi dva tyzdne ( kokos a aspon 10-15 flashov bisou ), kym sa mi komp vobec neresetoval a bol stabilny. Ale este stale som nenasiel bios ktoremu by sadli moje ramky, tak furt cakam na novy, lebo viem, ze moje ramky daju v pohode 260 na 2.8V s pohodovymi casovaniami a mne nedaju ani 210 na 3.3 V ( winbond ch-5 ) 3-4-4-8. Mno treba sa s tym hrat a skusat biosy a vsetky nastavenia, precitat polku fora www.dfi-street.com a potom budes snad mudrejsi ...

To je moj nazor ...
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Rusty ak sa ti bude chiet precitat cely thread na ocguru, co som dal odkaz, tak zistis co to je za dosku.
Neukazuje dobre teploty a jednu vobec nie. Chipset fan sa neda regulovat. Delicka 2:1 nefunguje od 345HTT ( aj ked som tu istu dosku ako ja, kde fungovala az do 407HTT ).
Kupil by som si lanparty keby pci-e a 754 robilo DFI. Nechcel som AGP.
A takto aj vyzera. Co nie lanparty to nie je dobre ;(
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

:( Tak to je smola, ale az na ten chipset fan by sa to este stale mohlo dat doladit cez bios. Urcite sa najde nejaky manik ktoremu sa bude diat to iste co tebe a vyrobi nejaky modovany bios. Mne to trvalo tiez velmi dlho. A aj Lanparty hadze na dvoch cidlach kravoviny, ale to ja hlavne vec monitorovacieho SW.
A ne ten chipset pacni zalmana a mas pokoj. Nevyzera ze by bolo treba nejake drasticke upravy. Kazdopadne ak aspon trosku hovoris aj anglicky tak si postni tento problem na dfi-street.com .. Je tam super komunita, ale hlavne si precitaj pravidla lebo ti nikto neporadi ( napisat komplet zostavu ).
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ano :) len ta moja anglictina :red:
Ale keby mi vedel niekto pomoct s prekladom, tak uvitam ;)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

Tak som si vsimol, ze ked zvysim napatie na CPU (1.5, 1.55V), tak pri 100% zatazeni mi zacne cosi piskat. No ono to ani neni piskot, skor take cvirikanie. Ale iba ked mam zvysene napatie... Zatial som zdroj cvirikania presne nelokalizoval, ale asi to pojde z tej dosky. Robi to aj vam?

EDIT: teraz som cital, ze to moze robit aj zdroj. Tak neviem...
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

heh, toto je dlhodoby problem pri preetaktovani, resp. vysokeho napetia do cpu alebo dosky, grafiky atd...
mne to tiez robilo pri velkom OC a napeti, ktore som znizil a uz vpoho...
inac to piskaju cievky a kondiky na doske...
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

Hej uz som si pozornym pocuvanim vsimol, ze zo zdroja to nejde. Dal som voltaz na default a stabilne ficim na 1600@2400 Koli piskaniu mi tych cca200MHz nestoji...

Edit: aj ked skoda no... :(
Používateľov profilový obrázok
misog
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 249
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Fi¾akovo, Kosice

Príspevok od používateľa misog »

ked zvisis napetie piskat ti mozu kondezatory.

Ja ficim zatial na 301*8 a vsetko je v poohode delicka 3:2 skusal som aj 390*6 ale nenabehlo asi ta delicka 2:1 je fakt zla a tie teploty suhlasia ukazuju bludy i ked speedfan ukazuje ine ako bios ale inak zatial som nic zleho nepostrehol a este ten xladic na chip set uvazujem nad pasivom lebo fakt piska jak svina
DELL LATITUDE E6400
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

Idem kupovat DFI Infinity NF4ultra chipset soc.939 PCI-e a potreboval by som od vas nejake rady a skusenosti..
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

Moj kamos ju ma, ale bohuzial nepraktizuje OC ani gamesy :( (iba to jeho pecko :lol: )...ale raz tam mal o144 na 2800MHz, takze OC by malo byt ako tak v pohode(ved je to DFI predsa). Take detaily ako ci funguju vsetky delicky, tak to neviem, ale stazoval sa samozrejme na hluk toho maleho diabla a este tusim, ze s ukazovanim teploty tam je problem.

moja rada: radsej si nasetri a kup LP.

Návrat na "Základné dosky"