zlyhanie ram vo windowse ?

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

zlyhanie ram vo windowse ?

Príspevok od používateľa Lycan »

Dobry den, hral som warcraft3 tft , vypol som hru , zapol safari a pozeral som si fotky na nete, zrazu mi vyhodilo modru obrazovku a napisalo mi : dumping physical memory a zatym bolo nejake cislo alebo cisla ale bolo tam vela toho popisaneho , viac som nestihol precitat , potom sa mi resetol pc, pamet je 800@cca870 neukazuje mi : http://img526.imageshack.us/img526/4055/clipeb.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ...
doteraz vsetko islo v pohode co je vyse 4 mesiace
Dakujem za radu.
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: zlyhanie ram vo windowse ?

Príspevok od používateľa shiro »

a co ze slo? tak uz nejde. taktovanim ides vzdy za hranice fukncnosti zamyslane vyrbocom, tak sa necuduj. zrus taktovanie a skus znova.
inac to "beginning dump" je ta najnepodstatnejsia vec, co si z toho BSOD mohol odpisat, pretoze podstatny je kod tej STOP chyby a nie nejaky dump, co je vlastne len ukladanie obsahu prvych 64kb do nejakeho diag. suboru.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

Re: zlyhanie vo windowse ?

Príspevok od používateľa Lycan »

No to som nevedel, al vo windowse mi napísalo toto ked som dal aby windows zobrazil riesenie problemu a tie podrobnosti, asi to bude VRAm a nie ram :( , ale GK je netaktovania a ma vzdy po 62C, ale cudne je ze sa mi to stalo vo windowse a predtym som hral Warcraft3, ale z GK som mal problemi pri hrani Hellgate london ako keby sa mi prehrievala ale nemala na 62C ukazuje mi len teplotu jadra ...
naposledy som updatoval VGA driver asi pre 1.5 mesiacom ...
screen : http://img696.imageshack.us/img696/5508/clipx.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ako vidim problem bude asi niekde inde tada v GK mam zalozit novu temu v sekcii pre GK ?...
Ak nemate nejaky napad budem je musiet dat reklamovat a ZOTAc si uz asi nekupim.
Dakujem.
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: zlyhanie ram vo windowse ?

Príspevok od používateľa gammaray »

Tu nejde o GK ale o RAM. Kedze ich mas pretaktovane zrejme tie takty neustoja bez chyby, cize bud znizis taktovanie alebo ich vratis naspat na 800 MHz. Pripadne vyskusat nechat takty ale pridas na voltazi pripadne zmenis casovanie. Ale najlepsie bude vratit ich na povodne hodnoty. Otestuj pamete memtestom, ktory nabootujes z CD. - http://www.memtest86.com/memtest86-3.5.iso.zip" onclick="window.open(this.href);return false; tento subor si rozbal a vypal image na CD a pri bootovanim zvolis boot from CD, stlacis moznost 3 a uz sa pamat testuje. Je to lepsie ako testovat RAM vo Win kde ti ju celu neotestuje kedze je uz zabrata s OS a inym softom.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

Re: zlyhanie ram vo windowse ?

Príspevok od používateľa Lycan »

gammaray napísal:Tu nejde o GK ale o RAM. Kedze ich mas pretaktovane zrejme tie takty neustoja bez chyby, cize bud znizis taktovanie alebo ich vratis naspat na 800 MHz. Pripadne vyskusat nechat takty ale pridas na voltazi pripadne zmenis casovanie. Ale najlepsie bude vratit ich na povodne hodnoty. Otestuj pamete memtestom, ktory nabootujes z CD. - http://www.memtest86.com/memtest86-3.5.iso.zip" onclick="window.open(this.href);return false; tento subor si rozbal a vypal image na CD a pri bootovanim zvolis boot from CD, stlacis moznost 3 a uz sa pamat testuje. Je to lepsie ako testovat RAM vo Win kde ti ju celu neotestuje kedze je uz zabrata s OS a inym softom.
Diki gammaray, uz mi to nespravilo posledne 2-3 dni, ale najlepsie ked to otestujem a budem vedet na 100% , ked to najde nejaku chybu tak mi to vypise, nie ?
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: zlyhanie ram vo windowse ?

Príspevok od používateľa gammaray »

Ked memtest najde chybu tak ti to hned vypise to je jasne. To uvidis.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit

Návrat na "Pamäte RAM"