pc crash - staticka elektrina?

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

pc crash - staticka elektrina?

Príspevok od používateľa newmi »

Caute.

Dneska sa mi v robote stala taka vec. Mal som pusteny pc a chcel som cez kablik pripojit mp3 prehravac. Tak som zobral kablik a chcel ho vsunut dozadu do usb portu, ako som sa s nim priblizil ku skrinke tak preskocila medzi usb koncovkou a kostrou pc mala iskricka a uz to bolo, smrad a pc sa vypol. Po opatovnom zapnuti uz nenaskocil obraz, vetraciky sa tocili az na jeden, na grafickej karte, tak som myslel, ze chyba je v nej ale vymenil som ju a nic. Ta povodna mala pridavne napajanie. Inak vsetko ide, disk som pripojil do ineho pc, skopcil data a ficim na druhom pc teraz. Ono mozno aj ta druha graficka je vadna bo som to bral z nakeho stareho pc co sa nam tu povalovalo. Hm ale nemohol by to byt zdroj? Smrad isiel tusim odtial. Len by ma zaujimalo co sa mohlo odpalit a ako? Statickou elektrinou? Ved som kablik (pogumovany) drzal v ruke a iskra skocila medzi kovovou koncovkou a kostrou pc. Ale zas ma teraz napadlo ze druhy koniec uz bol zapojeny do mp3 prehravaca. Zeby to bola pricina iskry a crash pc?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: pc crash - staticka elektrina?

Príspevok od používateľa diZZy »

mne sa stalo nečo podobne ... mal som na doske šrobik ... pc slapal v poho ...
len ked som pripojil jack z repro do pc vtedy to crashlo a doska v pečku :) fany sa mi tiez točili ale doska nič obraz nenabehol tak je asi 100%-tne ze si odpalil nejakym sposobom MB :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: pc crash - staticka elektrina?

Príspevok od používateľa newmi »

no uvidim, chalani to zobrali a kuknu sa na to, ale tiez to zatial vidia na zdroj, aj smrad odtial citit. Kolegovi oproti co sedi sa nedavno tiez zdroj odpalil, hm asi tu mame nake problemy s elektrinou alebo co, ale tak odrazu, divne.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: pc crash - staticka elektrina?

Príspevok od používateľa diZZy »

hm tak psu by sa ti mohol odpalit boci kedy nie akurat v tedy ako si zapojil mp3 do usp i do coho ...
moze to byt aj spu ale skorej s priklanam na tu dosku .
Einstein
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 28. Okt, 2009, 10:32

Re: pc crash - staticka elektrina?

Príspevok od používateľa Einstein »

Ahoj, no mam podobny problem akurat, ze PC sa resetuje po pripojeni niecoho na predny panel (usb, audio). Pomohol tomu reset BIOSu, ale len docasne. Po par dnoch sa problem vrati, znovu resetnem BIOS a opat je vsetko v pohode. Zadny panel dosky nemam otestovany. Doska je to ASUS P5KPL (cize sunt) a zdroj mam nejaky Fortron 400W, stare je to asi dva roky. Medzi konektormi neprebehne ziadna iskra. Nejaky napad?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: pc crash - staticka elektrina?

Príspevok od používateľa newmi »

no takze to bola doska :(
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Hardware všeobecne"