Teplovodive lepidlo

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Teplovodive lepidlo

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

Chcel by som vymenit chladic na grafe bo ten 40mm vetracik huci jak besny, ale mam problem ze su tam neni montazne otvory. Neviete ci nahodou existuje nieco take ako teplovodive lepidlo??? A kde by sa to dalo kupit??? thx
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

Ak mas Geforce 2, kludne vetracik vypni a nic sa nestane :)

Pokial by sa Ti vsak v hrach zacali zobrazovat cudne veci, pripadne by to mrzlo, az potom ries chladic.
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

re

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

ja len aby som ju nezavaril. a neisla by lepsie keby tam dam vacsi resp kvalitnejsi chladic??
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

povodnu vrtulu odsroubuj a pasiv nechaj, mozes tam namontovat novu tichsie vrtulu. alebo pod kartu polozit 8cm ventilator napajavy 5V- 7V. Povodny pasiv dole racej nestrhavaj, sak naco ked nemusis.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

No len ak tam ma taky pasiv ako som mal ja tak ten pasivne asi vela neuchladi. Kupil som tam 4cm pasiv aj so svietiacim modrym fanom od Coolermasteru. Ale dobre si rozmysli ci ho chces naozaj menit lebo je to dooost fuska a trocha aj nebezpecne pre kartu.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

Mam odskusane, ze Geforce 2MX 200,400 a Ti funguje aj bez funkcneho chladica.

To je vsetko, treba vyskusat a napisat...
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

noo

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

Marek napísal:No len ak tam ma taky pasiv ako som mal ja tak ten pasivne asi vela neuchladi. Kupil som tam 4cm pasiv aj so svietiacim modrym fanom od Coolermasteru. Ale dobre si rozmysli ci ho chces naozaj menit lebo je to dooost fuska a trocha aj nebezpecne pre kartu.
no ohodnotil by som sa ako technicky zdatny na dost vysokej urovni takze by to nemal byt problem. Ten original pasiv je fakt ale fakt maly a velmi tomu neverim ze by to zvladol uchladit, len neviem ako by som tam pripevnil ten novy pasiv... bo vymyslat tam nejake klipsy sa mi velmi nechce. Aky si tam daval chladic (pls link), ako si ho pripevnil a ci ti to nejako zdvihlo vykon.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Ten pasiv mal na spodnej strane obojstrannu lepiacu pasku tak je tam len nalepeny. Ale ak nemas problem do toho investovat tak to teplovodive lepidlo myslim maju za 300Sk, urcite je to lepsie ako ta paska.
Je to tento: http://www.coolermaster-europe.com/inde ... Blue%20Ice
Ale myslim ze u nas na Slovensku sa uz neda zohnat.
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Re: hm

Príspevok od používateľa velijura »

andynko napísal:Mam odskusane, ze Geforce 2MX 200,400 a Ti funguje aj bez funkcneho chladica.
jj, GF2MX-kova rada sa dala pouzivat aj bez chladica, len nesmela byt pretaktovana, potom uz to zacinalo kurit...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Re: hm

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

velijura napísal:
andynko napísal:Mam odskusane, ze Geforce 2MX 200,400 a Ti funguje aj bez funkcneho chladica.
jj, GF2MX-kova rada sa dala pouzivat aj bez chladica, len nesmela byt pretaktovana, potom uz to zacinalo kurit...
no a taka mala otazocka cim by som ju mohol taktnut?? Riva Tunerom???
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

taktnut mozes hocicim, najlepsie RivaTunerom...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

cdsdc

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

THX dojdem v piatok domov a ideme taktit
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

nooo

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

takze celkom originalne riesenie na upevnenie chladica mi poradil spolubyvajuci na intraku. Jednoducho odtrhnut povodny chladic, najst taky ktory sa tam hodi, ocistit cip na grafike od povodnej lepiacej pasky. Dalej naniest teplovodivu pastu a niekde na kraje v okoli cipu dve kvapky sekundoveho lepidla. Uz len staci zobrat novy pasiv a poriadne pritlacit. Drzi to vraj perfektne a ak treba da sa to bez problemov odtrhnut... Originalne a jednoduche. On na svoju staru grafu pripevnil pasiv z procesora a bez problemov to tak prenasal po lanparty asi pol roka.... Genialne
Používateľov profilový obrázok
Richie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ut 08. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Richie »

nasiel som presne to co hladas...videl som to uz davno, len som si nevsimol to, ze to hladas, trochu neskoro, ale predsa :wink:

http://www.tntrade.cz/shop/index.php3?I ... e&GROUP=68

to co hladas tam je tretie z dola..su to 2 pasty, ktore same o sebe nelepia, ale ked ich das dokopy, zmiesas nanesies tak ti vznikne teplovodive lepidlo :)
alebo este jedna moznost...teplovodiva samolepka, su rozdelene na velkosti takze hladaj tu spravnu :wink:
dufam, ze som pomohol
vela stastia
AMD Phenom II X4 955 BOX Black Edition // ASUS M4N82 DELUXE // Palit GTX260 (216SP) in SLI // 4GB ADATA dual Extreme // Samsung SpinPoint F3 2x500GB RAID0 // Corsair CMPSU-750HXEU 750W
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

"odmraz" ten povodny pasiv, pekne to ocisti a nalep hocaky pasiv z cpu ktory sa tam vprace - a nemusis mat vrtulu vobec

Návrat na "Grafické karty"