Problem z PC

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
hudacek

Problem z PC

Príspevok od používateľa hudacek »

Mam problem z PC,zapnem ho všetko naskoči dobre, ale keď kliknem na Tento počitač alebo na hociktoru ikonu tak vôbec mi to neotvori nereaguje.Ako keby bol zablokovaný alebo čo neviem.Môžťe niekto poradiť.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2268
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa materik »

myska v poriadku?
a ak ano aky operacny system pouzivas a reaguje pocitac vobec na nieco?

o 100€ ze nacvala mi*so a napise: "dajte tu log z..."

edit killswitch: laskavo si to podpichovanie inych uzivatelov nechaj pre seba. nikto na to nie je zvedavy. a to plati aj pre ostatnych!
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa mi*so »

Z tade stiahneš program: http://images.malwareremoval.com/random/RSIT.exe" onclick="window.open(this.href);return false;
Otvoríš. Vyskočí okno. Dáš Continue. Potom chvíľu počkáš a dáš accept. Potom znova takú minútu počkáš a skopíruješ sem celý obsah okna log.txt ktoré vyskočí. Ak nevyskočí nájdeš ho tu: : C:\rsit\log.txt

Čo do mňa furt narážate. A pritom tá tvoja rada je "super"! :rolleyes:
Ja sa smažím pomôcť čo sa o tvojej rade povedať nedá. :rolleyes:
Naposledy upravil/-a mi*so v Ut 23. Feb, 2010, 18:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2268
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa materik »

no vies, ono uz som vela krat "opravoval pokazene pocitace" typu: vypnuty zdroj, odpojena mys, zmenene prihlasovacie udaje na net....
Pritom kto kazdy dnes sadne za pocitac a co s nim stvara, sa niekedy treba fakt zamerat na uplne sprostosti... :-) Nie kazdy sa totiz do pocitacov vyzna.
Skoda len ze nenapisal, ci sa klavesnicou do priecinkov dostane... Ak ma pokazene/odlomene mysitko (co sa pouzivanim moze stat) tak sa fakt do "ikonky" nedostane. A to rsit neodhali....
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa mi*so »

Ale toto môže spôsobovať aj vírus. Takže poprosím o ten log.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa Ondro1 »

M*so, ty si teda génius! Ako si myslíš, že spustí ten tvoj superlogprogram, keď mu nejde myška?

Naozaj by som poskúšal či je kábel v poriadku, či je zapnutá, prípadne skúsil dnu strčiť druhú myšku, keď je to PS2, tak USB, keď USB, tak PS2, môže byť niečo aj so základovkou, prípadne skúsil USBmyš strčiť do iného USBslotu, ak nič nepomôže, tak skús spustiť v núdzovom režime a ak je myška bezdrôtová, skontroluj baterky, prípadne ak máš niečo elektrické(napr. lampu) vedľa myšky alebo počítača, tak ju skús vytiahnuť z elektriky, tá môže vyrušiť signál z myšky. :) ;)

Ak nepomože, tak už iba reinstall...
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa Fester182 »

ale tu nikto nevravi o tom ze ma nefunkcnu mouse ... ci ?!

Mylim ze pomoze ten log. (pravdepodobne to bude asi neaky virus ako bolo spomenute uz vyssie.)
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa mi*so »

Ved to sa snažím im natrepať do hlavy. :-)
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Fester182 napísal:ale tu nikto nevravi o tom ze ma nefunkcnu mouse ... ci ?!
hudacek napísal:keď kliknem na Tento počitač alebo na hociktoru ikonu tak vôbec mi to neotvori nereaguje
Keď sa mu nedá otvoriť tento počítač ani nič iné, neotvorí USBčko s RSIT, nedá sem log, teda všetko to mi*sove logaritmovanie je mu na jedno veľké hnedé klbko veveričiek... Osobne by som vyskúšal zapnúť v núdzovom režime, ak nepôjde a myška je v poriadku, tak už iba preinštalovať systém. :)
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa Bird »

sice neviem jak sa spusta RIST ale pocitac ide ovladat aj klavesnicou sice je to trochu obtiazne ale da sa
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa mi*so »

Otvoríš exe súbor a je spustení.
Používateľov profilový obrázok
jakxxx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa jakxxx »

Mal som podobný problém tiež mi naštartovaní PC zamrzol a ani som nestihol nič spraviť :D. Na koniec som zistil, že mi to robil Speedfan, ktorý som mal nakonfigurovaný na spustenie po štarte systému. Keď som ho pustil neskor počítač v pohode bežal, ale sa spustil hneď po štarte OS tak počítač zamrzol. Hovorím to preto, že je možne že ti také to zamrznutie robí aj nejaký program. Preto by som skúsil buď núdzový režim, alebo spustil System Configuration (msconfig) a vypol všetky programi po spustení systému. Potom by som ich pomalí zapínal a nakoniec by som prišiel nato, ktorý z nich ma potýčky zo zákonom :D .

Podotýkam, že napísal, že keď klikne na hoci akú ikonu tak mu PC nereaguje ....čo znamená, že jemu mys nefunguje až po tom kliknutí na ikonu. Takže zle zastrčený konektor od misy môžte vylúčiť.
MAPO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 478
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 16:26

Re: Problem z PC

Príspevok od používateľa MAPO »

nemohol si niekto z teba urobit srandu a urobil screenshot plochy, potom ten screen dal ako pozadie a vypol zobrazovanie ikon?
Spoiler: ukázať
| MB: Gigabyte MA-78G-DS3H rev. 1.0 | CPU: AMD Athlon 64 x2 5400+ BE @ default (200*14) / Brisbane, 65 nm / | RAM: A-DATA DDR2 4GB (2 x 2GB) 800+ MHz Extreme Edition @ default (800 5-5-5-18 1.8V) | GPU: Gigabyte Radeon HD 4850 512MB + Zalman VF830Cu @ default (625 # 1000) | HDD: SAMSUNG SpinPoint F1 HD502HJ (500 GB, 7200 ot./min.) | DVD: LG GH22LS30 | PSU: Fortron Saga+ 450P | CASE: Cooler Master Elite 330k |

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"