Canon PowerShot SX100 Is a co dalej

Všetko o digitálnych fotoaparátoch, fotkách, problémoch s nimi ...
Používateľov profilový obrázok
raddo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 300
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: SW12, London

Canon PowerShot SX100 Is a co dalej

Príspevok od používateľa raddo »

Ahojte,
Mozeme mi niekto poradit ako upgradenut moj fotoaparat (Canon PowerShot SX100 Is) niecim lepsim. Rozmyslal som aj nad SLR ale tie su velke, nie som profesional, ale zase chcel by som mat fotak co produkuje kvalitne fotkya dost velky zoom aj ked to nebude kvalita ako cez slr a specialny teleobjektiv. Rozmyslam nad najmovsim Fuji FinePix HS10, pride do predaja v Aprili. Je vyznam vobec ist do niecoho co nie je SLR v porovnani co pouzivam teraz?


P.S. A este jedna otazka skor polemicka, by som povedal: Existuje fotoaparat , ktory vie odfotit to na co sa pozeram tak, aby som to tak videli aj na fotke? Ziadny software, ziadne kontrast alebo extra farba. Je nieco take?

Rado
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Canon PowerShot SX100 Is a co dalej

Príspevok od používateľa pEpinko »

raddo napísal:P.S. A este jedna otazka skor polemicka, by som povedal: Existuje fotoaparat , ktory vie odfotit to na co sa pozeram tak, aby som to tak videli aj na fotke? Ziadny software, ziadne kontrast alebo extra farba. Je nieco take?
NIE. Ako fotoaparat zachyti scenu zavisi od vela parametrov. Keby sa ti aj podarilo nastavit tieto parametre aby boli co najblizsie tomu co vidis ty, stale budes limitovany dynamickym rozsahom snimaca (filmu), ktory je ovela mensi ako dynamicky rozsah oka. Su aj ine faktory, ale tento je taky najmarkantnejsi.

K tvojej otazke ohladne SX100. Pises o velkom zoome a kvalitnych fotkach. Tieto parametre prilis nejdu dokopy. Ak si chces polepsit tak nejaky pokrocili kompakt (Canon S90, G11, Panasonic LX3), alebo potom DSLR. Inak DSLR urcite nie su ibe pre profesionalov.

Návrat na "Digitálna Fotografia"