Rovnake teploty aj z novym chladicom

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Thrax12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:14
Bydlisko: Domaniža,Považská Bystrica,Žilina

Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa Thrax12 »

ahojte, chhcem sa spytat, ako je mozne, ze mam rovnake teploty procesora. mal som chladic AMD ten boxovy, a chladil na 43, teraz mam Scythe orochi, a chladi tak isto na 43, ale ako stupa teplota grafiky, tak aj chladica, mam palit 9600gt smart super 512. v skrinke nasavaju 3 fany, a 2 vyfukuju, ventilator mam zboku chladica ale len jeden, 12 nie 14cm ktory bol nanom, ale prietoky maju zhruba rovnake, vymenil som ho, lebo z vrchu sa nevopchal :) dakujem
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A dobre si ho nasadil?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Thrax12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:14
Bydlisko: Domaniža,Považská Bystrica,Žilina

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa Thrax12 »

ano, kontroloval som ho
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa AmOK »

43°C v loade je nizka teplota na to, aby si poznal nejaky extra rozdiel. Je to tym, ze jadro v zatazi ma vzdy viac °C ako samotny pasiv, teda vzduch v skrinke. Teplo z jadra sa zacne efektivne odvadzat az pri urcitom rozdiele teplot to je jedna vec a druha, kvapalina v heatpipes vrie pri nejakej teplote. Vtedy chladic zacne fungovat na 100%. Moze sa to lisit podla typu, vyrobcu, zalezi od podtlaku v trubkach...
Pri tak nizkych teplotach si niektore chladice si mozu lepsie pasnut s Intelom (lebo ma vyssie prac. teploty), ine s chladnymi AMD cpu. Preto aj testy chladicov mozu na roznych platformach dopadnut rozporuplne.
Ked chces otestovat rozdiel medzi boxom a Orchi, tak ten procak taktni vyssie, alebo len zvys Vcore. Kludne mozes na 1,50V, ani 1,55V nie je nebezpecne, len doska nesmie hadzat napatove spicky. Este co sa tyka ventilatorov, je lepsie mat v case mierny podtlak, teda trochu viac odsavat nez vhanat.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

S tym podtlakom ma uplnu pravdu, nakolko ja to mam takto poriesene, IN 1X 8 CM, OUT 2X 12 cm a totalna spokojnost. Inak CPU mam na pasive (AMD X2 4450e, MSI doska AMD 690G chipset, 2xHDD 500 GB, SCSI radic, DVD rw, Tape drive). Teploty mam tiez pekne dole max pri total burne okolo 45 stupnou. Takze to funguje.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Thrax12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:14
Bydlisko: Domaniža,Považská Bystrica,Žilina

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa Thrax12 »

a este ak sa mozmem spytat, kolko asi znesie ten moj otvoreny 4 jadrovy phenom?? aku moze mat max teplotu, aby to bolo bezpecne? dosku mam MSI G65 Winky :)
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa AmOK »

Bez OC a unlocku podla specifikacie 73°C, pokial taktujes/odomykas je dobre ho drzat do 60°C a menej. Stvrte jadro aj bez OC moze mat horsie vlastnosti ako zvysne 3.
server33
Ban
Ban
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 02. Mar, 2010, 00:53

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa server33 »

Ja mam tiez 4 jadrovy phenom na jednom pc,bezi na 3500 mhz,mam tam chladic Zalman CNPS9500 a ma to stale 43 stupnov.Otacky fanu 90 mm 1080 RPM.43 je krasna teplota nad tym netreba spekulovat,mnohi by ti zavideli tych 43 stupnov,hlavne nadsenci Intelu :)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Tu nejde o Intel, ale skor o to, ze podla mna s tym FANom nemozes mat urcite take teploty. :)
A este aj ta stala teplota je podozriva, a este k tomu len 43°C. Skorej by som povedal, ze posrane teplotne cidlo, alebo zle z neho cita. Ale mozno sa mylim.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Thrax12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:14
Bydlisko: Domaniža,Považská Bystrica,Žilina

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa Thrax12 »

tak, ked som ho nahodil tak mal 25 a ptm uz len okolo tych 40, jedno cidlo mam zle, ukazuje -128 a tretie 27, ale prve cidlo a doska ukazuju tych 40, v biose, ked som kukal z boxom, mal aj 46 :)
server33
Ban
Ban
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 02. Mar, 2010, 00:53

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa server33 »

Shatterhand napísal:Tu nejde o Intel, ale skor o to, ze podla mna s tym FANom nemozes mat urcite take teploty. :)
A este aj ta stala teplota je podozriva, a este k tomu len 43°C. Skorej by som povedal, ze posrane teplotne cidlo, alebo zle z neho cita. Ale mozno sa mylim.
Intel kuri ako hovado,to je znama tema
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Rovnake teploty aj z novym chladicom

Príspevok od používateľa AmOK »

Shatterhand napísal:Tu nejde o Intel, ale skor o to, ze podla mna s tym FANom nemozes mat urcite take teploty. :)
A este aj ta stala teplota je podozriva, a este k tomu len 43°C. Skorej by som povedal, ze posrane teplotne cidlo, alebo zle z neho cita. Ale mozno sa mylim.
Shatterhand, pokial nezvysoval napatie, tak je to pri 2,7GHz fakt realne. Tu je nieco k teplotam 125W PII 940, bez aj s OC a Athlon II bez L3 kuri este menej, plus TDP ma len 95W. Xigmatek HDT S1283 pouzity v teste je slabsi chladic ako Orchi a pri 3GHz to robilo s Phenomom 40/54°C idle/load.
Ja som to doma meral tiez a teploty su fakt az podozrivo nizke (720BE aj 965BE), pokial sa nezacne navysovat Core a NB-uncore voltage.
Faktom ale je, ze tie cidla v cpu nie su extra presne, takze od kusu to moze robit kludne +-5°C. Ale ci je to 45°C, alebo 50°C, tak to moze byt cloveku stale jedno, podstatne je neprekrocit pri OC 60-ku. Vzdy su tie teploty o dost nizsie ako pri Inteli. AMD by pri takych pracovnych teplotach ako su bezne u Intelov davno prestalo fungovat. Proste ina architektura.

Tu su nejake fotky, ked som robil pokusy...je to bez teplot a pod., uz ani neviem kde tie udaje mam, ale len aby si veril, ze nekecam, ale som realne testoval teplotu IHS aj zakladne chladica. ;)
Vsetky tie komponenty mam stale doma, mohol by som to este raz otestovat, ale som na to lenivy, proste staci mi, ze viem ako to je. :)
http://img85.imageshack.us/img85/7757/cidloidea.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img294.imageshack.us/img294/1403 ... detail.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img230.imageshack.us/img230/1926/setupv.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img37.imageshack.us/img37/8385/c ... detail.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Návrat na "Procesory"