problem asus m4a785td

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak vcera som skladal novu zostavu, teda konkretne toto:
http://www.alza.sk/asus-m4a785td-v-evo-d133750.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alza.sk/amd-athlon-ii-x4-630 ... 138962.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alza.sk/corsair-4gb-kit-ddr3 ... 159097.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

pocitac stale zamrzne, uz som skusal vsemozne testy. prime, Linx, 3D mark vsetko padlo, okrem OCCT, ten v pohode isiel cez polhodinu a nezamrzol ani test sa neukoncil. vytahoval som ramky, nehal som iba jednu a skusil vsetky sloty, stale to iste. Vytiahol som aj graficku kartu a isiel na integrovanej, ale stale ten isty problem do okola, system po chvili budto vytuhne alebo zamrzne pripadne sa restartuje. Win som preinstaloval tiez niekolko krat. Mate niekto skusenost s tymto? pobehal som net a vyzera to ze viacero ludi uz malo podobny problem na tejto doske
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak problem by mohol byt v ramkach, iked maju pisan u kompatibilitu tak som sa docital ze viacerim tieto ram robili problemy.
chcel by smo sa spitat ci je nejaka dorba dusa v okoli turcianskych teplic kto ma doma nejaku ddr3 pamet a pozical by mi ju na odtestovanie?? :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Saky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 08. Mar, 2009, 18:25

Re: problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa Saky »

Mám rovnakú dosku, procesor, ramky skoro tie isté - http://pccko-resellerweb.systemb2b.com/ ... D=C9800416" onclick="window.open(this.href);return false;
Robilo mi presne to isté čo tebe. Pomohlo keď som poprepínal všetky "auto" položky u ramiek v biose na "manual" a zvýšil im napätie z 1.5V na 1.53V.
Skús to aj ty, mohlo by to pomôcť :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa HellAngel »

no vizera ze problem poriesenz. Ako pises je to trochu problem s casovanim, napatim a frekvenciou. AJ na fore corsair je tam par tem na toto a aj niekeolko rieseni. Napriklad ja som teraz znizil frekvenziu z 1333 na 1100 a PC ide. Idem teraz este dorobit testy. Prime a Linx zatial prebehli uplne v pohode, takze som rad ze to nie je nieco pokazene. Ale aj tak je to trochu zarazajuce ze to ma teketo problemy. Neviem si predstavit ze som lama a vznikne mi takyto problem. Dam vediet ako to dopadlo a dakujem za radu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Saky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 08. Mar, 2009, 18:25

Re: problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa Saky »

Nie je zač, ale tú frekvenciu by si nemusel znižovať, skús len či nestačia tie zmeny v biose. Mne to ide na deklamovaných 1333MHz, na to som nešahal :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa HellAngel »

a co casovanie, nezmenilo sa ti?
mne ukazuje v cpu z 8 - 8 - 8 - 20ňpreto asi ta nestabilita, nedokazalo ich udrazat na 1333 pri 1,5V. Idem sa stym pohrat a uvidim. ale aj tak premyslam ze ich vratim, bo ked to budem chciet predat a toto vytiahnem na kupujuceho tak ho to asi odradi. ale isto im aspon napisem maila nech to poorpavia s tou kompatibilitou

inac skusal si ten hybrid cross fire s integrovanoou grafikou?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak som skusal to dat na manual 633 a napatie 1,53V, ale mrzne to , aj ked dam este vyzsie na 1,54V
pc ide iba na 533. takze ramky idu z PC fuc.
dam tam asi tieto:
http://www.alza.sk/kingston-4gb-kit-ddr ... 149189.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

inac tie pamete co mam su presie tie iste len alza ma iny obrazok
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Saky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 08. Mar, 2009, 18:25

Re: problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa Saky »

Hej, akurát tie moje majú iný polep na chladiči :D
Inak je to zvláštne, ja som to len v biose hodil na manual a ide to. Máme rovnakú konfiguráciu pc, nechápem to že tebe to mrzne ďalej :?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa HellAngel »

ani ja to nechapem, dokonca som uz aj cele casovanie upravoval podla navodu na corsiar forum, napatie som daval az do 1,65V, aj tak nic, po chvili system zatuhol. Viacerim toto prenastavenie pomohlo ale nasli sa aj taky ktorym nie. Som zvedavy co mi na to povie alza, ale tak do 7 dni mam narok vratit tovar bez udania dovodu ak sa nemilim.No uvidime. ale hneva ma to. NO aspon som spokojny ze viem v com je prblem bo som uz bol zufaly, 2 dni som rozmontovaval pc a skaldal znovu ci nahodou niekde nebola chyba :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: problem asus m4a785td

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak nakoniec som to rozbehal podla jedneho navodu na 1333Mhz v dual chanel. Voltaz mam ale az 1,71V. Este nie su vsetky testy spravene, zatial iba 3d mark, Linx a chvilku prime ale vyzerato ze to je stabilne.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Základné dosky"