Bicykel

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Bicykel

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Planujem kupit bicykel a chcel by som sa poradit s Vami (ty co menej drvia PC doma :-) ) .

1. nakupujem v Prešove
2. vyhliadol som si toto:
- hydraulické brzdy (nie mechanicke) kotucove shinamo
- predna vydlica odpruzena (pruzina) so zamkom
- kaliskovane spice, duty rafik (dvojsten), terenny dezen na plasti (no neviem moc terenu nejazdim ale mozno to zmenim)
- striekany ram (naka grafika)
- viac ako 18 prevodov (zabudol som kolko to ma)
- prevody na volante cez packy - shinamo
- znackove naboje
===================================================
Spolu: 649 EUR (ide o bicykel v katalogu)

Neviem či nezajst aj do Kosic pozriet, mozno budu mat lacnejsie alebo i kvalitnejsie bycikle. Ta cena no neviem.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
Miso_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 28. Nov, 2009, 17:55
Bydlisko: Brno/Stará Ľubovňa

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa Miso_ »

Bolo by dobre, keby si napisal o aku znacku a model sa jedna a na co chces bike pouzivat.

//sice si z vychodu, ale toto stoji na zvazenie http://velosprint.sk/shop/c.224_560/gia ... 09.p.10389" onclick="window.open(this.href);return false;
-hydrauliky(giant brzdy som sice neskusal, ale brzdit budu :D), kvalitna vydlica(aj so zamkom, tusim rock shox vydlice mozes zamknut aj z riadidiel), dvojstenne rafiky, 27 rychlosti , pohon od Shiman-a, terenne plaste, znackove naboje,... vsetko ma ako ten bike co spominas(mozno aj lepsie), no len za menej
postu maju nad 100€ zdarma, ked som tam davnejsie objednaval, bike mi prisiel tusim uz na druhy den
Naposledy upravil/-a Miso_ v Po 19. Apr, 2010, 14:23, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa galen »

pripadne, kto je podpisany pod:
brzdami, kotuc
prehadzovac, presmykovac
packy (ci naaahodou niesu plast)
aaa pripadne aj loziska, ak si pamatas/uvadzaju, ze kde mas
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Miso_ napísal:Bolo by dobre, keby si napisal o aku znacku a model sa jedna a na co chces bike pouzivat.

//sice si z vychodu, ale toto stoji na zvazenie http://velosprint.sk/shop/c.224_560/gia ... 09.p.10389" onclick="window.open(this.href);return false;
-hydrauliky(giant brzdy som sice neskusal, ale brzdit budu :D), kvalitna vydlica(aj so zamkom, tusim rock shox vydlice mozes zamknut aj z riadidiel), dvojstenne rafiky, 27 rychlosti , pohon od Shiman-a, terenne plaste, znackove naboje,... vsetko ma ako ten bike co spominas(mozno aj lepsie), no len za menej
postu maju nad 100€ zdarma, ked som tam davnejsie objednaval, bike mi prisiel tusim uz na druhy den
tak toto uz stoji za zvazenie. Mozno si kupim nieco drahsie dokonca :-)
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Ma niekto skusenost so znackou GHOST?
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa miso2911 »

pokukaj sa aj po znacke Cube to su velmi kvalitne bikes :)
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa zachary »

podobná téma: http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 58#p521558" onclick="window.open(this.href);return false;

cube su fajnofky, ale platíš viac za "značku"
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1476
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa Sangala »

imho ghost je dost kvalitna znacka..... tusim Nemci
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa zwARO »

ghost by mal byt tiez kvalitny, teda aspom cena tomu napoveda.
inak CUBE je aj u mna doma :-) :cool:


napis na co ten bajk xces pouzivat hlavne. potom sa da nieco riesit.

Zachary: pri cube platis za vyvoj kostry, nie ziadne OEM.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa PatrikL »

Košice: http://www.jumpsport.sk/index.php?page= ... Itemid=295" onclick="window.open(this.href);return false; 18"
aj giant majú nejaké asi

inak kvalitnejšie vidlice od rock shox začínajú od tora, rs dart je šrotík :)
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa miso2911 »

zachary napísal:cube su fajnofky, ale platíš viac za "značku"
ano platis za znacku ale v podstate platis za kvalitny ram ktory ti nezacne po roku praskat pod tebou alebo podobne veci,takze pri bikoch sa neda povedat ze je jedno aku znacku biku si kupis tak ako pri inych veciach :)
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa PatrikL »

všetko praská, nedá sa priplatiť za rám ktorý zaručene vydrží
každý rám je na niečo citlivý/má slabé miesta :-D
http://www.mtb-news.de/forum/showpost.p ... ostcount=2" onclick="window.open(this.href);return false;
v cene okolo 500e je to jedno (hmotnosť tých lepších rámov v tejto cene je rozdielna o max. 300g), jediný bonus môže byť 5 ročná záruka na rám pri niektorých bikoch
v tejto cene radšej lepšie osadenie lebo rozdiel v ráme (tuhosť a imaginárne prednosti) sa pri jazde prejaví menej ako vo vidlici a v brzdách a pod. na biku s lepšími komponentami si užije jazdu viac ako s lepšou/krajšou nálepkou na ráme...
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa zwARO »

pekny damage :-)

no cube ma zaruku 5 rokov.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa zachary »

veď viete ako som to myslel :) - cube sú naozaj kvalitné stroje, ale možno rovnako dobre ti môže poslúžiť aj o niečo lacnejší bike inej značky, resp. v lepšej výbave
to je ako keď sa na jednom cyklo-fóre už dlho sporia či je haibike kvalitný atď ..

skôr ako na značku by som sa zameral na celkovú výbavu/akcie a zľavy minuloročných modelov/dizajn - samozrejme v súlade s tým, čo na tom chceš jazdiť (keďže sa tu objavilo aj "celopéro")
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG

Návrat na "Debata o všetkom"