Kto mi pretaktuje pocitac?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
acyluss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 23. Apr, 2010, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa acyluss »

Mám zostavu:
procesor - Intel i7 920,
pamäte - A Data DDR3, 1333Mhz, 3x 1024MBytes,
grafiku - Nvidia GeForce GTX 285 Overclock edition (neviem, či to znamená že je pripravená na pretakt, alebo už je pretaktovaná)
disk - WD Caviar Black 640 GB, SATA 3 Gb/s, 32 MB Cache, 7200 RPM
motherboard - MSI X58 Platinum
zdroj - Thermaltake 750W
chladič na procesor - Noctua s 2 vrtulami (určená pre pretaktované procesory)

Dokupujem:
pamäte 3x2GB 2000Mhz (prechádzam na 64bit)
ešte jeden disk (ten istý, čo mám) aby som mohol zapojiť RAID0. Chcem, aby to bolo čo najvýkonnejšie. Zálohujem na externý.

Rady čo kúpiť a hlavne, kto mi pretaktuje (len o minimum) procak, prípadne kartu? PLIS :)
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa qq6600 »

Odkial si?Ty chces aby k tebe niekto dosiel a pretaktoval ti ten pc?
Pokial nie,tak hladaj tuna po fore,je tu toho dost...
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Tomco85 »

chce to napisat bydlisko, kedze predpokladam, ze to chces ako sluzbu :-)

ta grafika uz pretaktovana od vyroby je, ale je to iba prasivy pretakt.... slo by urcite aj viac.

skrina je aka?
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
acyluss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 23. Apr, 2010, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa acyluss »

Som z BA. Tu snáď nájdem niekoho, kto príde ale v krajnom prípade som ochotný to priniesť v BA alebo v najbližšom okolí (Jur, Stupava a pod.)
Tomco85 napísal:chce to napisat bydlisko, kedze predpokladam, ze to chces ako sluzbu :-)

ta grafika uz pretaktovana od vyroby je, ale je to iba prasivy pretakt.... slo by urcite aj viac.

skrina je aka?
Skriňa je Thermaltake V9 VJ40001N2Z. Ak bude treba, dokúpim ešte chladenie ale ten pretakt by som chcel naozaj len o minimum. Nebudem do toho liať dusík :-) Potrebujem to na prácu.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

nie je tozke avsak je to nevdacne ak ti nedo dojde skusi pretaktovat a nahodou sa to pose*e to bude pr*ser
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa NemesiS »

berte aj do úvahy, že veškerý OC robíte na svoju vlastnú zodpovednosť....
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa shiro »

kto mi pretaktuje (len o minimum) procak, prípadne kartu?
a vysvetli mi, na co je uz len takato blbost dobra? ked uz taktujem, tak nech to zvysenie vykonu aj vidno, nejaky pretakt o 100Mhz je nanic.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Tomco85 »

shiro napísal: a vysvetli mi, na co je uz len takato blbost dobra? ked uz taktujem, tak nech to zvysenie vykonu aj vidno, nejaky pretakt o 100Mhz je nanic.
aby sa nam mohol pochvalit ako nedavno jeden uzivatel...citujem:

"mam vytaktovany pc na 2700ghz z 2400ghz"

:P :hysterical: :hysterical:
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa QuaDko »

Tomco85 napísal: aby sa nam mohol pochvalit ako nedavno jeden uzivatel...citujem:

"mam vytaktovany pc na 2700ghz z 2400ghz"

:P :hysterical: :hysterical:
no keby mám už len procák 2400 GHz tak to bi bola iná šupa :P :P
Working on
Používateľov profilový obrázok
sidopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Ut 01. Sep, 2009, 21:29
Bydlisko: Black City PD

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa sidopd »

No vidím ,že za ten čas čo som tu nebol sa tu udialo toho celkom dosť... Aj keď posledné dva príspevky sú max. úbohé a povýšenecké..., jedno nepochopím prečo sa niekto takto baví na tom ,že OC CPU bolo slabých z 2,4 na 2,7GHz, ako chlapci a Vy ste ako začínali ????
Sorry za OT ...

@acyluss : Myslím si,že v BA máte veľa OC majstrov a určite sa niekto nájde kto ochotne príde a pretaktuje Ti to na Tvoje vysnívané max...
MY AMD PC : Phenom II X4 955 BE C3@3,8GHz + Tt SpinQ , Asus ATi Radeon 5870@950/1300MHz + Prolimatech MK-13 (4x Enermax T.B.Silence) + Thermalright VRM R5 ,Crucial M4 64GB , ASUS M5A97 R2.0, Kingston 4x4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , Enermax Pro82+ 525W , Samsung T220 LCD , Thermaltake V9 , Logitech X-530 , Razer Salmosa + Goliathus Omega Control , Xbox 360 Controller USB .......
MultiMediaPlayer : ICY BOX IB-MP304S-B + HDD SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F3 1TB...
My Phone : Samsung Omnia II 8GB
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Tomco85 »

to bolo samozrejme myslene na odlahcenie temy.... pokial sa to niekoho hlboko dotklo, tak sa ospravedlnujem :-)

Samozrejme vsetci niak zacinali.

peace
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
acyluss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 23. Apr, 2010, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa acyluss »

Tomco85 napísal:
shiro napísal: a vysvetli mi, na co je uz len takato blbost dobra? ked uz taktujem, tak nech to zvysenie vykonu aj vidno, nejaky pretakt o 100Mhz je nanic.
aby sa nam mohol pochvalit ako nedavno jeden uzivatel...citujem:

"mam vytaktovany pc na 2700ghz z 2400ghz"

:P :hysterical: :hysterical:
Shiro, klidek :-) veď nemám na mysli 100 Mhz. Ale nechcem to akurát dávať na 3,9Ghz aby som to nemusel chladiť prídavnou klimatizáciou. Tiež si myslím, že keď už taktovať, tak nech to je aj cítiť. Teraz má 2,66. Na kolko to dvihnem s obyčajným chladením aby to bolo stabilné? Mám velkú Noctuu s dvomi vrtulami.

Skúsenejší, má zmysel taktovať aj grafiku a pamäte?
Robím na tom rendery a sem tam zahrajem nejakú hru. Mám rád kvalitu.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak niekto by mu mohol kludne pomoct, hlavne mu ukazat ako na to, zakladne OC bez zvysovania napetia zvladne uz aj moja mama, ale ak ma chalan zaujem tak by sa mu zislo ukazat aj co to dokaze (samozrejme zas nie extreme OC, aby sa nieco meposralo). Zostavu ma peknu, bola by skoda ju nepretocit.

co sa tyka toho pretocenia o 100Mhz, tak moze to byt aj danou doskou, alebo pametami ze ho to proste viacej nepusti. Ja som bol rad ked som svoj prvy celeron dostal z 533 na 600 :D
NB: Asus ROG Strix G16
acyluss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 23. Apr, 2010, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa acyluss »

Odkedy som si dvakrat za sebou znefunkcnil system -
nainštaloval som si z CDčka priloženého k doske, aplikáciu "Overclock Center". Niečo som pomačkal a koniec. Zamrzlo to celé aj s Ctrl Alt Delete. Tak som za telefonickej asistencie kamaráta resetoval dosku a našťastie dal všetko do pôvodného stavu. Ak si predstavujete užívateľa ako sa zaprisaháva, že už "Nigdy! Nigdy viac sa nebude babrať do niečoho čomu sa nerozumie", tak ste na omyle.
Po resetovaní tlačítkom na doske som hneď vedľa objavil také prepínacie páčky na pretaktovanie. Jasné, že mi to nedalo, tak som ich poprepínal, nech to lepšie ide a opäť mi sčernala obrazovka ale to už som si prisahal, že ak sa mi to podarí opraviť, tak už NIGDY!!! NIGDY VIAC!

P.S. Je to popísané trochu s nadsázkou. Samozrejme že som si preštudoval návody, manuály a nejaké rady a tipy z fór. Ale som v tejto oblasti úplný amatér a veľa informácií mám vytrhnutých z kontextu, čo dokazuje aj moj doublefail. Nechcem si to odpáliť nejakou triviálnou chybou.

Fakt neviete kto by mi pretaktoval stroj? Kontakt a referencie, plís :-)
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Najskôr si uveď bydlisko do profilu, nech vieme, kde Ti to je treba prísť pretaktovať. Potom sa určite niekto ozve, kto sa Ti na to podujme.
Ak by si býval blízko, vedel by som ti zaskočiť sa na to pozrieť, príp. pretaktovať.. ;)

//EDIT: no tak som si dal tú námahu, prečítal celý thread a zistil, že si z BA. Takže ja som od Teba asi 600km. Bohužiaľ. :bye:

Návrat na "Debata o všetkom"