odchadzajuci HDD?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Sindooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 25. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Pezinok

odchadzajuci HDD?

Príspevok od používateľa Sindooo »

zdravim,
prosim pomozte mi vyhodnotit situaciu mojho disku. prislo na najhorsie? :smutny:

asi zacnem vypisom z HDtune
Obrázok

strucna historia:
- zamrzol win7 - blue screen dumping memory (ci take nieco)
- win sa uz nepustil pre chybajuci systemovy subor
- instalacne dvd winu7 - opravit - detekoval nieco ako disk error a snazil sa opravit ale po 12 hodinach nic nerobenia som ho vypol
- nova instalacia OS - po vybere oddielu pre instalaciu ako prve asi chcel formatovat oddiel a vypisal chybu 0x80070057
- formatovanie systemoveho oddielu - vzdy chyba 0x80070057
- vymazal som diskovy oddiel a vytvaral som mensi a mensi az kym nebol ochotny ho naformatovat (zo 120GB mi dovolil urobit 50GB oddiel) a nasledne som nan nainstaloval win7
- po spusteni win7 mi bez zavahania dovolil zvysne miesto (70GB) naformatovat a tvari sa ze je vsetko v poriadku

Mozem dôverovat tomuto disku?

kedze asi tusim aka je odpoved, jedna mala OT otazka:
ide o NB Asus F7SR-7S076C a disk ST9250827AS.
akym novym diskom ho mozem nahradit? (z googlenia neviem ci je to SATA, SATA 3.0Gb/s alebo SATAII)
co takto napr: http://www.alza.sk/samsung-2-5-spinpoin ... 139091.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: odchadzajuci HDD?

Príspevok od používateľa newmi »

jak nevies? Vsak hned prvy vysledok v googli. Ten disk je 5400rpm a SATAII (3Gb/s), ma NCQ a 8Mega cache. Nie ten Samsung nie je vhodny, ma len SATA (1,5Gb/s) takze by bol o nieco pomalsi. Cize radsej tento alebo tento
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Sindooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 25. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Pezinok

Re: odchadzajuci HDD?

Príspevok od používateľa Sindooo »

ku tomu povodnemu: ten uz neodporucate pouzivat hej?..

a po novom by som siahol mozno po niecom rychlejsiom. Moze byt tento ?

btw, vymenit disk v NB nieje prilis narocna operacie, nie? (moje schopnosti su asi take, ze desktop som schopny si sam poskladat, resp. s malou pomocou, ale NB som este ziaden neotvaral)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: odchadzajuci HDD?

Príspevok od používateľa newmi »

no to zalezi od booku a jeho vyrobcu ale vacsinou to nie je zlozite, odsrobujes par srobikov, das dole nejaky ten kryt,....No teoreticky tam moze ist aj rychlejsi ale ten sa bude asi aj viac hriat, tak ked uz teraz ti to pece, tak ho tam radsej nedavaj, ked mas teploty OK, tak mozes skusit aj rychlejsi ;)

Inak predpokladam, ze ten book uz nie je v zaruke.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Sindooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 25. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Pezinok

Re: odchadzajuci HDD?

Príspevok od používateľa Sindooo »

hej, uz je po zaruke. Ani nie dva mesiace, aka nahodicka :rolleyes:

Disk zvykol byt teply ked som niekedy hraval hry a mal som ruku dlho polozenu rovno nad ním. Ale teraz uz vacsinou fungujem na externy monitor a ext klavesnicu a NB je este aj na zvysenej podlozke. A aj ked som niekde mimo s nim, nepostrehol som ze by bol teply.
Okrem ineho (nerad by som tu rozbehol nejaky win flame) ,ale odkedy som presiel z visty na 7, tak NB celkovo citelne menej zohrieva a ventilator si len tak v pozadi pradie :-)

kazdopadne dakujem za rady, este to zvazim :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: odchadzajuci HDD?

Príspevok od používateľa newmi »

tak ked to nie je vyslovene horuce, tak s teplotou by nemal byt problem
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"