Kupa satelitu ... Poradte..

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Kupa satelitu ... Poradte..

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ahoj vsetci. rad by som sa chcel spytat na setelit, kedze nasi chcu nieco kupit.
Chceme nieco za co sa nebude platit mesacne ani rocne. Musia tam byt slovenske a ceske programy ;)

Potrebujem poradit naco si davat pozor, ake zariadenie kupit, cenu a ake programy sa daju na tom chytit ( vsetky ak sa da :) ).

Dikes ;)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
ellinor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Trnava/Galanta

Príspevok od používateľa ellinor »

pozri sem: http://www.mojobchod.sk/shop/default.as ... ts=69ec520 ...mas to priamo v BB, tam by som sa popytal :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Velmi dobru temu si nadhodil ... :wink: Aj ja uvazujem nad niecim takym ... Ale tiez neviem o tom vela a ak sa niekto vyznate do toho, tak poradte nejaky konkretny model a tak ...
Používateľov profilový obrázok
combo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Turèianske Teplice

Príspevok od používateľa combo »

ja mam Dreambox DM7000-S. Je to linuxovy sat. prijimac je super. K tomu mam kartu p*nta Vr3. Ta ti odomkne SK,CZ link + U*C(Zatial nejde ale do vianoc by malo byz spojazdnene). DM7000S sa uz ale nevyraba, takze doporucujem toto:http://www.abcom.sk/Default.aspx?CatID=7&productId=395
je to v podstate to iste ako 7000S ale neda sa tam pripojit HDD
AMD Athlon XP 2500+ Barton@3200,chladiè cpu Speeze cooper eagle, 2*512Mb 400MHz GoodRam Dual, MB Abit NF-7 S v2.0 , Sapphire Radeon 9800, DVD/RW HP dvd640i LS, WD 40Gb,Maxtor 120Gb SATA, zdroj 400W Gembird,myš Logitech mx1000
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

To Combo : Nemas nahodou ICQ, rad by som ta kontaktoval a pohovoril o tom .... ;) A cenu toho nemas :?
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

LoPiO napísal:To Combo : Nemas nahodou ICQ, rad by som ta kontaktoval a pohovoril o tom .... ;) A cenu toho nemas :?
To by som si aj ja rad o tom pokecal ... :wink: Sa mi to paci. :o
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Zdravim,
tiez doma rozmyslame nad digitalnym satelitom. Lenze ja sa do toho vobec nerozumiem :( Preto by som chcel radu co sa oplati kupit. Najlepsie cely komplet: prijimac, parabolu, ... Proste vsetko co treba. Potreboval by som to na 2 TV, ale tym stylom, ze sa na odoch TV da naraz pozerat iny program. A este by bodlo aj nejake to nahravanie a pozeranie TV naraz. Cital som nieco o DreamBOXoch: maju HDD pripadne cez LAN sa pripoja k PC a nahravaju program. Ak ma niekto skusenosti so satelitmi, tak nech mi skusi poradit.
Dakujem za kazdu odpoved, ktora mi pomoze
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

MaxMan kontaktuj combo ... Je to sikovny chalan a poradi Ti, co a ako s vyberom. Ja uz som skolenie absolvoval. :wink:
Dufam, ze mu to nebude vadit, ze som Ta odkazal ... :red:
Sysells

Príspevok od používateľa Sysells »

MaxMan napísal:Zdravim,
tiez doma rozmyslame nad digitalnym satelitom. Lenze ja sa do toho vobec nerozumiem :( Preto by som chcel radu co sa oplati kupit. Najlepsie cely komplet: prijimac, parabolu, ... Proste vsetko co treba. Potreboval by som to na 2 TV, ale tym stylom, ze sa na odoch TV da naraz pozerat iny program. A este by bodlo aj nejake to nahravanie a pozeranie TV naraz. Cital som nieco o DreamBOXoch: maju HDD pripadne cez LAN sa pripoja k PC a nahravaju program. Ak ma niekto skusenosti so satelitmi, tak nech mi skusi poradit.
Dakujem za kazdu odpoved, ktora mi pomoze
Kedze to chces mat na 2 Tv, tak musis kupit aj dva dig. satelity, ktore podporuju sharing/zdielanie kariet/. Je jedna moznost, ze zakupis Video sender / posiela a/v signal z prijimaca do 2. tv/ ale nebudes moct pozerat rozdielne kanaly pri oboch zapnutych tv. Najlepsie ale najtazsie riesenie je dig. prijimac s otvorenym systemom / DreamBox, Trpile Dragon, Ab Ip Box, Openbox.../, ktore vyuzivaju linux a podporuju zdielanie pristupovych kariet. Lenze pre zaciatocnikov, ale aj skusenejsich je obsluha dreamboxov atd. dost zlozita / ci uz nastavovanie emulatorov, zdielania alebo len vymena image v prijimacoch...
Pokial mas skusenosti s Linuxom tak odporucam bud Dreambox al. Triple Dragon resp. ''slovensky vyrobok'' AB Ipbox 400-S.
Ceny tychto prijimacov sa pohybuju okolo 17-18 tisic, co nie je malo.
AB IpBox 400-S
http://shop.mojpodnik.sk/shop/item.aspx ... 8&id_cat=2

Dreambox 7020-S
http://shop.mojpodnik.sk/shop/item.aspx ... 7&id_cat=2

Osobne odporucam kupit prijimac v Ceskej Republike al. v Nemecku, kde je satelitna technika lacnejsia o cca 20-30%.
Sysells

Príspevok od používateľa Sysells »

combo napísal:ja mam Dreambox DM7000-S. Je to linuxovy sat. prijimac je super. K tomu mam kartu p*nta Vr3. Ta ti odomkne SK,CZ link + U*C(Zatial nejde ale do vianoc by malo byz spojazdnene). DM7000S sa uz ale nevyraba, takze doporucujem toto:http://www.abcom.sk/Default.aspx?CatID=7&productId=395
je to v podstate to iste ako 7000S ale neda sa tam pripojit HDD
Nechcem nejako rypat, ale U*C uz na vr-3 nerozbehas, kvoli prechodu na Bios5. Ale zatial staci na SL + CL, co tiez nepojde vecne. Jedina moznost ako momentalne nelegalne sledovat u*c je zdielanie. Sysells

Návrat na "Debata o všetkom"