WinXP dual lan pripojenie

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

WinXP dual lan pripojenie

Príspevok od používateľa steel »

Ahojte,

Momentalne sedim u klienta v sofii a potreboval by som vediet ci je mozne nejako na mojom firemnom notebooku s winxp nastavit nejake routovanie sieti na 2 rozne sietovky.

Aby som vysvetlil. Na net sa pripajam cez wifi ale akonahle potrebujem ist robit nieco do databazy u klienta musim pripojit lan kabel a samozrejme potom mi nejde net. Tym padom ak sa potrebujem o niecom poradit s kolegmi alebo sharnut desktop tak nemozem a musim sa odpojit z kabla a zapnut wifi ...

Potreboval by som aby vsetko z ip 10.* islo na lan kabel a vsetko ostatne na wifi :)

Ak viete o nejakom sposobe budem rad ked mi poskytnete step by step navod :)

Diky.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: WinXP dual lan pripojenie

Príspevok od používateľa matopd »

Cau,

tak step-by-step navod asi nenajdes, ale tvoja problematika sa tyka priamo ROUTEov v tvojom PC. Skus sa zamerat na toto a daj vediet, ako si dopadol.
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: WinXP dual lan pripojenie

Príspevok od používateľa steel »

Ahoj,
uz mi poradili tunak:
http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=78136

Pre tych ktori nie su registrovany:
1)
Je potreba zmenit metriku interfacu, aby wifi mela metriku nizsi nez lan, nyni 20 vs 25.
http://support.microsoft.com/kb/894564
To change the interface metric, follow these steps:
Click Start, click Run, type ncpa.cpl , and then click OK.

The available connections appear in the LAN and High-Speed Internet section of the Network Connections window.
Right-click the network adapter that you want to change, click Properties, and then click the General tab.
In the This connection uses the following items box, select Internet Protocol (TCP/IP). Then, click Properties.
In the Internet Protocol (TCP/IP) Properties dialog box, click the General tab, and then click Advanced.
On the IP Settings tab, click to clear the Automatic metric check box. Then, type a value in the Interface metric box.

Pote pujde na kabel vse z rozsahu 10.8.0.1 - 10.9.255.254.

2)
route -p add 10.0.0.0 mask 255.0.0.0 10.10.8.1

----------

Zmenil som metriku wifi na 19 a pridal tu persistent route a uz mozem konecne plnohodnotne pracovat :D

Návrat na "Operačné Systémy"