Nvidia 9800gtx / GTS250 Pomoc

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
pipooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 24. Mar, 2009, 19:37

Nvidia 9800gtx / GTS250 Pomoc

Príspevok od používateľa pipooo »

Zdravim chalosi mam problem a domnievam sa ze to bude grafika tu je problem:
Dnes rano som zapol PC mrzol bud pri uvodnom logu Win7 alebo tesne po nom (cierna obrazovka) alebo hned po nabehnuti do sysemu 3-60 sec. niekedy vydrzal aj par minut (2). V event logu som nasiel hlasku Kernel Power Error. PC fungoval bez problemov v Safe mode...
Tak som v snahe odstranit tento problem reinstalloval system.. Co sa stalo ? Po prvom reinstalle mi pytal restart po prvom kroku instalacii restartoval sa a hned po prejdeni uvodneho loga Windowsu 7 (Starting Windows) a animacia hned po nej sekol cierna obrazovka ... tak som ho resetoval no stale to tu mrzlo dal som znova reinstall konecne presla instalacia uz som robil v systeme a nastavoval som par veci chcel restart tak som ho dal a potom uz PC ostal mrtvi. A to asi takym sposobom ze zapnem PC a monitor ostane v Stand by rezime je proste ako keby vypnuty iba blika dioda ... to je cele a po case ked pockam asi 20 sec. tak Grafika zacne hucat na Max otacky vetrak... a to je cele dam restart stale to iste .... na dotyk je studena aj v biose je okolo 50 stupnov .. v teplotach by problem nemal byt tak sa chcem spytat ci je chyba prave v Grafike alebo inde ? Vdaka za info.
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Nvidia 9800gtx / GTS250 Pomoc

Príspevok od používateľa Rozok »

Skús nejakú inú grafiku. Požičaj si od kamoša napr.
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Nvidia 9800gtx / GTS250 Pomoc

Príspevok od používateľa spencer »

ja by som skúsil buďto nainštalovať WIN xp alebo skúsil iba spustiť cez live cd linux ubuntu . možno by sa tam žiadna chyba neobjavovala a bol by si o niečo múdrejší ... tak aspoň vilúčiš zopar variant .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
pipooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 24. Mar, 2009, 19:37

Re: Nvidia 9800gtx / GTS250 Pomoc

Príspevok od používateľa pipooo »

cuss hosi dnes som tam napojil Geforce 8500 GT a PC nabehol no problem... poslal som VGA na reklamaciu a dufam ze je problem tam lebo este to moze byt aj pridavne napajanie nie ? pretoze GTS250 ma pridavne napajanie a tato 8500 nema takze je sanca ze je chyba mozno aj v zdroji ? alebo ta GTSka by aspon isla v nejakom nudzovom rezime nie ? bez pridavneho napajania ? Diky za info a dam vam vediet ci pojde ked pride z reklamacie...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Nvidia 9800gtx / GTS250 Pomoc

Príspevok od používateľa spencer »

mal si sa o tom porozprávať s típkami čo si im to dával na reklamačku .... nie že ti to vrátia späť :/ rozdrbané aké to je :D
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Grafické karty"